التسويق الرقمي

BGBM, TBM, EBM ve TO nedir?

BGBM

BGBM, Bin Başına Maliyet anlamına gelir. (M, binlerce Roma rakamıdır – dolayısıyla Bin Başına Maliyet).

Bu, إعلانınızı web sitesinde veya kendi reklam ağında binlerce kez göstermek için reklam ağı veya web sitesi yayıncısına ödeyeceğiniz miktardır.

Reklamınızın her bir ziyaretçiye (Benzersiz Gösterimler) yalnızca bir kez gösterilip gösterilmeyeceğine veya herhangi bir sayıda kez gösterilmeyeceği, nad-ağında veya web sitesinde çalışmak zorunda kalacağınız bir şey.

BGBM oranları bir kez (öncesi yıl kabarcık patlama dönemi) 75 dolara kadar düştü, ancak şimdi 1 ABD doları kadar BGB'ye düştü.

TBM

TBM, Tıklama başına Maliyet anlamına geliyor. Bir ziyaretçinin banner'ını her tıkladığında reklam ağı veya web sitesine ne kadar ödeyeceğiniz miktarıdır. TBM oranları, tıklama başına 3 TL kadar yüksek veya tıklama başına 5 sent kadar yüksek olabilir.

EBM

EBM, Harcama Başına Maliyet anlamına gelir; ürününüze ve pazarınıza bağlıdır – diğer faktörlerin yanı sıra, orada daha fazla rekabet var – muhtemelen rakiplerle rekabet ettikçe ödeme yapmaya başlayacaktır.

Eylem, aşağıdaki eylem türlerinden herhangi biri olabilir: – Sitenize gelen afişinizi tıklayıp basit bir araştırma formu doldurarak (CPR – Kayıt Başına Maliyet) bir ziyaretçinin ziyaretçisi bir alışveriş yaparsa (CPS – Satış Başına Maliyet ). Bu, sabit bir ücret veya satılan yüzme komisyonu olabilir. Komisyon, linkshare ve clickbank gibi tüm Affiliate-Network'ler, tüm bunları takip etmek ve çevrimiçi tüccarlara ve yayıncılara web sitelerinin ağlarında istatistik sağlamak için çok iyi yazılım sistemlerine sahipler.

Bir Affiliate Network'ün ne olduğunu, Bölüm. Temel olarak yayıncı web sitelerinin ücretsiz kaydolmalarına izin veriyorlar; böylece çevrimiçi tüccarlara gönderdikleri trafikten kaynaklanan satışlarla ilgili komisyon kazanmaya başlayabiliyorlar. Affiliate Network bunları sistem ve kod tüccarlarını kullanarak izler ve yayıncılar web sitelerine yerleştirmek zorundadırlar. Yayıncılar çoğunlukla ücretsiz kaydolabilir ve bazı durumlarda çevrimiçi Tüccarların bir kez kurulum ücreti ve muhtemelen komisyonlarla aylık bir ücret ödemeleri gerekir – ör. Komisyonda olduğu gibi. Tüccarlara ücretsiz çok popüler bir site, Clickbank ağıdır.

CTR

TO, Tıklama Oranı'dır. Bu, kullanıcıların reklam banner'ınızı tıklama yüzdeleri oranıdır. Banner reklamınız 100 kişi tarafından görüldüyse ancak bir kişi tarafından tıklanırsa, TO'nun oranı% 1 veya .01 olur.

Benzer şekilde, reklam banner'ınız 100.000 kez görülürse ve aynı zaman diliminde tıklandığında 2000 kez – daha sonra banner TO'su% 2 veya .02'dir.

İşte TO'yu hesaplarız …

(Tıklama Sayısı / Gösterim sayısı) x 100

Örnek, yukarıdaki durum için – [19659002] (2000 / 100.000) x 100 = .02

BGBM, TBM veya EBM … Reklam kampanyam için en iyisi hangisi?

Seçiminiz çeşitli faktörlere bağlı olacaktır. Bazen Pepsi gibi şirketler, kullanıcılarının afişlerine tıklamalarına gerek kalmadan kendi markalarını uygulamak ve birçok web sitesinde görmek istemektedirler. Bu, marka çekiçleme stratejisidir ve bir BGBM anlaşması tercih edilecektir.

Yukarıdaki kitlesel marka çaba haricinde, bir TBM, BGBM veya EBM reklamı seçme kararınız, bir ürününüz olduğunda hesaplanan bir karar olur Web sitenizde satmak için.

Yayıncıyı yalnızca size gönderdiği ziyaretçiler için ödeyecek misiniz? yoksa ona gösterdiği binlerce reklamın karşılığı mı ödersiniz yoksa ona gönderdiği ziyaretçilerin satışlarından dolayı bir komisyon ödeyecek misiniz?

Bu zor. Söylediğim şeyin özünü öğrenmek için aşağıdaki paragrafları yavaşça veya birkaç kez okumanız gerekebilir …

Karar vermenize yardımcı olması için, öncelikle sonuçları ölçmenize yardımcı olacak bir pilot CPM kampanyası başlatmanız gerekir. BGBM kampanyanız ve banner'ınızdaki Tıklamalarınızın sayısı, banner'ınız için TO'nuzun (Tıklama Oranı) tam olarak ne olduğunu bilmenizi sağlar.

TO'nuz, kampanya türünüzü (BGBM veya TBM) karar vermenize yardımcı olur mu? TO'nuz yüksekse, düşük bir TBM için bir TBM kullanmanız gerekir.

Bunun nedeni basittir. Düşük bir TO'ya sahipseniz, yalnızca sitenize gelen düşük trafik için ödeme yaparsınız. TO'nuz yüksekse, BGBM ödemeyi düşünmezsiniz – çünkü maliyetiniz sitenize gelen daha fazla ziyaretçinin sesine razı olmayacak, ancak aynı kalacaktır.

Yukarıda bir çift ile açıklayacağım. Örnekler –

Örnek 1

Reklamını yapmak istediğiniz bir web sitesinin BGBM'si 5,00 TL ve bir TBM'sinin 50 cent olduğunu varsayalım.

Ve CPM'ye girip girmeyeceğinize karar vermeniz gerekir;

İlk önce 1000.000 gösterim satın alırsınız varsayalım.

Bu 5000 dolara (1000 gösterim başına 5 $ x 1000) işe yarar.

Şimdi, TO'nuzun iyi olmadığını ve% 0.2 (1000 tıklama başına 2 tıklama olduğunu varsayalım) ads

Şimdi, bir TBM satın aldığınız için ödeyeceğiniz tutarı hesaplamanız gerekiyor.

TO'nuz% 0,2 ise ve 1,000,000 reklam görüntülüyorsanız, bu işe yarıyor …

. 002 x 1.000.000 = 2000 tıklama.

Yani esasen 2000 tıklama için 5000 $ veya tıklama başına 2.50 $ ödemiş olmanız gerekir !!

Bu, bir TBM temelinde satın alma konusunda daha iyi olduğum anlamına geliyor. Tek bir tıklamayla bana sadece 50 centim var! Ve ben TBM'ye gidersem, BGBM modelinde (2000) elde ettiğim tıklamalardan 5 kat daha fazla 5000 $ için 10.000 tıklama alırım.

Örnek 2

Banner reklamınızın

Yukarıda belirtildiği gibi analiz yapalım –

% 5 oranında 1.000.000 reklam için 5000 $ ödemiştim.

TO

Bu,

= .05 (% 5) x 1.000.000 = 50.000 tıklama ile aynı!

Yani, 5000 x 1000.000 reklamlar tıklandığında anlamına geliyor!

Yani 5000 $ 'lık tıklamalar 50.000 tıklama aldı.

Şimdi, eğer Bir tıklama temelinde satın aldım, o zaman (50 cent'lik) TBM oranına 50,000 tıklama için

50,000 x 0,50 ABD Doları ödeyeceğim, bu da 25,000 ABD doları (aynı trafik için BGBM ile 5 kez ödeyeceğim şey) idi [19659002] Bu banner reklamı kampanyası için bir BGBM sistemi satın almak daha iyi.

CPA ne oldu?

Bunun için ayrı bir bölüm ayırdım. Bu sistem yavaş yavaş popülerlik kazanmaktadır. Her üç yöntemin de en doğru sistemi gibi görünüyor – özel olarak bir ürün veya hizmet satarken. Hem Google hem de Yahoo, TBM sistemini daha adil ve ölçülebilir bir EBM sistemine sokmaya eğilimli. Google kısa bir süre önce Google Analytics'i ve Google'ın PayPal sürümünü (Google Checkout) başlattı. Bu, EBM planlarına doğru olumlu ve sağlam bir adım.

Web sitenizde reklam alanı satmak – ne kadar ücret alabilirim?

Günümüzde BGBM oranları, çoğu durumda 50 TL'den 10 TL'ye, 2 TL'ye düştü.

Yüksek trafik yaşıyorsanız, web siteniz için reklam yayınlayacaklardır. Web sitenizin sayfalarına eklemek için size bir parça kod vereceğiz. Sitenizin performansını görmek için, reklam ağlarının ana web sitesinde bir kontrol paneli alanına giriş yapmak için bir Kullanıcı Adı ve Şifre alırsınız. Reklam ağları, müşterilerinin (reklamverenlerin) ne seçtiklerine bağlı olarak BGBM veya TBM'ye dayalı olarak ödeme yapar. % 40 ila% 60 komisyon alacaklar. Bu, müşterileri ve gelirleri elde ettiklerini göz önüne alındığında kabul edilebilir ve tüm reklamcılık teknolojisi ve ödeme sistemlerini yönetmek zorunda.

Bu reklam ağlarının çoğu ayda belirli sayıda gösterim olmasını gerektiriyor. web sitelerinin ağına dahil olma haklısın. Örneğin, DoubleClick en az 5 milyon aylık sayfa gösterimi ister. Reklamcılık, hızlı tıklama, ValueClick (yalnızca TBM, kısmen DoubleClick'e ait) ve hatta burstnet gibi daha küçük reklam ağları gibi orta ölçekli ağlar vardır.

Afiş Yönetim Yazılımı

Web siteniz için kendi Müşterilerinizi ve banner reklamlarını yönetmek isterseniz, bir reklam dizisi geliştirmelisiniz; motor hizmetinde bulunabilir veya üçüncü taraf bir motoru lisanslayabilir ve web sitenize yükleyebilirsiniz. Web sitenize cgi-resources.com veya hotscripts.com'dan yükleyebileceğiniz ücretsiz ve ücretli yazılım komut dosyalarının bir listesini alabilirsiniz