SEO

Bilgisayarınızda ve internette PowerPoint sunumu nasıl bulunur

PowerPoint sunumları genellikle okullarda ve işletmelerde kullanılmaktadır. Onlar, uygun ifadelerle birlikte görsellerle kolayca yakalanabildikleri için öğrencileri ve işadamlarını eğitme konusunda güçlü bir araçtır. Bu nedenle, konuşmacıların izleyicilerini açıklamak, göstermek, göstermek ve aydınlatmak için sıklıkla kullanılırlar. PowerPoint ile çalışmak da kolaydır ve bu nedenle insanlar zorlanmadan ifade etmek istediklerini dile getirebilirler. Bir çok PowerPoint sunumunda çalışmakla ilgili problem, çoğu zaman yanlış yerleştirilebilmeleridir. Bu nedenle PowerPoint sunumunu nasıl kolayca bulabileceğinizi öğrenmeniz gerekir.

Aradığınız PowerPoint sunumunu bulmanızı sağlayacak basit yollar vardır. İlk önce bilgisayarınızda PPT dosyalarını aramak istediğinizde, en basit yöntem işletim sisteminizin Dahili Bul özelliğini kullanmaktır. Windows kullanıcıları bunu kolayca bir görev olarak görecekler çünkü sadece Start (Başlat) düğmesine gidip sonra Search (Ara) veya Find (Bul) 'u seçebilirler. Bundan sonra, aradıkları PPT sunumunun dosya adını belirtebilirler. Dosyanın isminin ne olduğunu unuttuysanız, endişelenmeyin çünkü '* .PPT' yazıp bilgisayarınızdaki tüm PowerPoint dosyalarını elde edersiniz.

Bilgisayar arama yapar. Örneğin, PPT dosyasının yerel sabit diskte C bulunduğunu düşünüyorsanız, C'yi konum olarak seçebilirsiniz. Bu, sonuçları daha hızlı almanızı sağlayacaktır. Dosyayı kaydettiğiniz yeri tam olarak bilmiyorsanız, Masaüstü'nü seçin. Ancak, özellikle büyük bir bilgisayar sisteminiz varsa, birkaç dakika beklemeye hazır olmalısınız.

Bu arada, internette PowerPoint dosyalarını ararken sözdizimi aynı değildir. Elbette, web'de PowerPoint sunumu bulmak için Google veya herhangi bir arama motorunu kullanabilirsiniz, ancak bu sonuçları PPT dosyalarıyla sınırlamaz. Web'de aramalarınızı nasıl geliştirebileceğinize dair bir yol olması iyi bir şeydir. Bunu yapmak için, en sevdiğiniz arama motoruna gidebilir ve daha sonra aradığınız konuyu girebilirsiniz. Ardından, 'filetype: PPT' anahtarını girin. Örneğin, tam olarak 'stratejik planlar' ifadesini arıyorsunuz. Arama motorunun kutusuna aşağıdakileri girmelisiniz: 'stratejik planlar' filetype: ppt.

İşleri daha da kolaylaştırmak için bir PowerPoint dosya bulucuyu arayabilirsiniz. Bir PowerPoint arama motoru gibi davranırlar ve mümkün olan en son zamanda PowerPoint sunumunu bulmanıza yardımcı olurlar. Dosyaları birkaç dakika içinde gerçekten ihtiyacınız varsa bunlardan yararlanabilirsiniz. Size bir dakika içinde sonuç verebilirler ve aynı zamanda doğru sonuçlar verirler. Bu araçlar sadece bilgisayarınızda PPT dosyalarını ararken kullanılabilir. İnternette bu tür dosyaları aramak istiyorsanız, web arama motoru sizin için görevi yerine getirebilir.