قاعدة البيانات

Bilgisayarınızın Hızını Yükseltmeden Artırma

Yavaş bilgisayarlar inanılmaz derecede sinir bozucu ve sinir bozucu oluyor, PC'nizdeki en basit işleri bile yapmanıza engel oluyor. Yavaş bir bilgisayar, oyun oynamanızı, film izlemenizi ve hatta çalışmanızı zorlaştırıyor, ama neyse ki, yeni başlayanların bile yapabileceklerini hızlandırmanın basit bir yolu var.

Yavaş bir PC'nin sorunu muazzam – Her gün milyonlarca insan onlarla yüzleşmek zorunda kaldı. Ancak, bazı pahalı yükseltmeler satın almak yerine, bilgisayarınızın hızlandırılmasını sağlamak için daha basit bir yol var. Hepsi, 'kayıt defteri' adı verilen ve Windows’un az bilinen bir bölümüyle ilgili. Bu, bilgisayarınızın tüm ayarlarını ve seçeneklerini depolayan, sisteminizin sisteminizin en önemli ve en iyi kullanılan parçalarından biri haline getiren merkezi bir veritabanıdır.

Ne yazık ki, bilgisayarınızın yavaş çalışmasına neden oluyor ve aslında yavaş bir bilgisayarın en büyük nedeni olduğuna inanılıyor. Sorun şu ki, Windows sürekli olarak açılışta oturum açmanıza kadar her şeyi nasıl yapacağınızı anlatmak için kayıt defterini kullanıyor olduğundan, bilgisayarınızı her kullanışınızda 100'ün üzerinde kayıt defteri dosyası vardır. Buradaki sorun, Windows'un gerçekten karışık hale gelmesi ve birçok kayıt defteri dosyasını yanlış şekilde kaydetmesinin sona ermesidir; bu da onların okumasını son derece zorlaştırır, bu sorunlu dosyaları deşifre etmeye çalışırken Windows'un yavaşlamasını sağlar.

kayıt defterinde hasar görmüş dosyalarda, yavaş bir PC'nin en büyük sebeplerinden biri olması şaşırtıcı değil. Fakat dikkat çekici bir şekilde, düzeltmesi en kolay olanlardan biri. Temel olarak, kayıt defteri veritabanındaki her bir kayıt defteri dosyasından geçmek ve bulduğu zarar görmüş olanları düzeltmek için yalnızca 'kayıt defteri temizleyici' adlı bir araç kullanmanız gerekir. Bu, bilgisayarınızdaki tüm sorunları hızla çözmesini ve ihtiyaç duyduğu dosyaları kolayca açmasını sağlar.