SEO

Bilmediğiniz link oluşturma araçları

Eğer aktif bir şekilde bağlantı kuruyorsanız, muhtemelen ana bağlantı kurma araçlarının çoğunu biliyorsunuzdur. Zaman ve mali bütçeleriniz izin veriyorsa, bağlantı kurma çabalarınızda size yardımcı olacak bu çok amaçlı arama motoru optimizasyonu (SEO) araçlarından bazılarına göz atın.

Genel olarak aracı ele alacağım ve daha sonra benzersiz "fındıklara" bakacağım. Bağlantı oluşturma ve içerik pazarlama kampanyalarını yürütürken, her aracın özelliklerine ve bolt özelliklerine sahip olursunuz.

Ücretli bağlantı oluşturma araçları

İlk iki araç, çeşitli işlevleri yerine getiren güçlü seçeneklerdir. ödeme araçları

Nightwatch.io. Bu oldukça yeni bir araç, 20 alan ve 100 anahtar kelimeyi izleme yeteneğine sahip. Çoğu araç gibi, Nightwatch da sıralamanızı takip etmenizi, backlin'lerinizi izlemenizi ve daha fazlasını yapabilmenizi sağlar, ancak bir bütçeniz varsa veya yeni bir şey arıyorsanız, denemek için harika bir araçtır.

harika görseller. Ayrıca, Google Analytics ve Search Console'a da bağlayabilirsiniz.

Bağlantı oluşturma açısından, kimseye yalnızca sıralamalara veya başka bir metriğe güvenmemesi konusunda tavsiyede bulunmazken, yukarı çıkıp çıkmadığınızı bilmek çok güzel. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP'ler) aynı kalıyor ya da düşüyor, ne olduğunu anlayabiliyorsunuz.

Rakiplerinizle birlikte ortalama SERP konumunuzun grafiğini görebileceğiniz Nightwatch aracının harika bir bölümü var. . Sıralama raporlarını, izlemekte olduğunuz anahtar kelimelere göre hızlı bir şekilde çalıştırabilir ve hangi anahtar kelimelerin işe yarayacağını belirtebilirsiniz. Belirli sayfalara bağlantılar oluşturuyorsanız ve belirli çapalar kullanıyorsanız, bu bilgileri odak noktanızı nereye koymanız gerektiğini görmek için kullanabilirsiniz. Çılgınlığınızı sürdürebileceğinden, sıradan gündüz sıralama dalgalanmalarına da fazla kapılma.

Sık kullandığım bir diğer harika özellik, bir müşterinin sıralamalarının sıralamalarının sıralamalarıyla nasıl kıyaslanacağını hızlıca görselleştirmektir. onun rakipleri. Bu, yeni bir bağlantı oluşturma kampanyası başlatırken sahip olmak için yararlı bilgiler. Rakipler ilerlerken sayfanızın aşağı doğru gittiğini fark ederseniz, bir şeyin değişmesi gerektiğini gösteren iyi bir işarettir.

Birden fazla siteyi veya yalnızca bir siteye ait farklı bilgileri izlemek istiyorsanız, Panodaki öğeleri de sabitleyebilirsiniz. Giriş yaptıktan hemen sonra ihtiyacınız olanı size sunan bir kontrol panelini bir araya getirmeyi kolaylaştırır.

Ve günlük sıralama raporunu görmek için yaşayan insanlardan biriyseniz, bunu da görebilirsiniz. [19659012] Sevdiğim başka bir şey, anahtar kelimeleri izleyen ve size yeni anahtar kelime önerileri sunan Bildirimler bölümüdür. Yeni bağlantı oluşturan ortakları veya yeni içerik fikirleri bulmaya çalışırken, fikir tükettiğimde ve buhar tükettiğimde anahtar kelime önerileri almayı seviyorum.

LittleWarden.com. Bu araç posta değiştirici (MX) kayıtlarını kontrol eder ve yönlendirir. Ayrıca, çok yararlı bulduğum sayfa başlığı değişikliklerini de izler. Sayfa başlıklarını değiştirdikten sonra sıralamalarda ve dönüşümlerde büyük bir iyileşme gördüm.

Bu araç, sıralamalarınızı olumsuz etkileme gücüne sahip her şeyi izler. Benim kontrolümün ötesinde bir sitede teknik bir sorun olduğunda benim bir pet peeve ve ben onların SEO ekibinde hiç kimse onu izlemeyi keşfetmek olduğunu. Google’a erişilemeyen bir sayfaya bağlantı çekmek için kesinlikle çalışmak istemiyorsunuz. Bu araç üzerindeki izleme özelliği kesinlikle burada yardımcı olacaktır.

Kesinlikle bir etki alanı veya güvenli yuva katmanı (SSL) sertifikası almak istemiyorsunuz. Küçük Müdür, son kullanma tarihlerine göz atar ve bitiş tarihleri ​​yaklaşırken aylık bir e-posta hatırlatıcısı gönderir. Bu araçla sunulan tüm özellikler sizin rahatlığınız için yapılandırılabilir.

Serbest bağlantı kurma araçları

Bu sonraki iki araç, belirli görevlere daha açık olan ücretsiz çevrimiçi araçlardır.

Siteliner.com . Bu araç, hem kırık bağlantılar hem de yinelenen içeriği bulmanıza yardımcı olur.

Bozuk bağlantılar, kullanıcı deneyiminin zayıf olmasını sağlar. Yinelenen içerik, Google'ın nasıl ele alınacağıyla ilgili bir sayfanın tamamına sahip olması açısından yeterince sorunludur. Bu nedenle, çok benzer veya yinelenen içeriğe sahip birden çok sayfanız varsa, kurallı hale getirme özelliğini kullanmak iyi bir fikirdir.


Atlanan Sayfalar bölümü, sayfanın neden kaynaklandığını listeler. atlandı, potansiyel olarak Bing ve Google botları veya 404 hatası engellenmiş bir sayfa gibi bazı sorunlu sorunlara yol açıyor. Bu, kendi siteniz için sahip olmak için çok iyi bir bilgi. Ancak, bağlantı oluşturma için bir hedef site tarıyorsanız, kesinlikle engellenen ve dizine eklenmeyecek bir sayfaya bağlantı oluşturmayacağınızdan emin olmak istersiniz.

Web sayfalarında kırık linkleri bulmak bu araç ile kolaydır. Bir anahtar kelime üzerinde arama yapın ve iade edilen işlerde katı iş ortağı sitelerini arayın. Hedef sitelerinizdeki kırıkların yerini almak için çalışma bağlantılarıyla harika içerikler sunun.

FirstIndexed.com. Bu, tekdüzen bir kaynak yeri (URL) ilk olarak endekslendiğinde keşfetmenizi sağlayan ücretsiz bir araçtır. Bu, sizin için daha kolay hale getirmek için bazı değişkenler ekleyen bir aramadır ve ben de kolaylık isterim!

Bir sayfaya bağlantı yerleştirmeye çalışıyorsanız ve sayfanın kaç yaşında olduğuna dair bir fikriniz yoksa, bu araç Güncel bilgilerin ne olduğu hakkında bir fikir. Mükemmel bir sayfaya iniyor ve ilk 10 yıl önce dizine eklendiyseniz, tüm içeriğin hala alakalı ve doğru olduğundan emin olmak için iki kez kontrol etmek istersiniz.

Sık sık güncellenen konulara gelince, Daha eski sayfalar her zaman harika bir kaynak ya da iyi bir bağlantı ortağı değildir.

Eski sayfalarda ayrıca kırık bağlantılar olasılığı daha yüksektir, bu nedenle bu aracı kırık linkleri kontrol etmek için de kullanabilirsiniz. Sadece bağlantı kurmak için iyi bir şey değil, bir şeylerin düzeltilmesi veya güncellenmesi gerektiğine işaret ederek bir web yöneticisinin dikkatini çekmek için iyi bir yol.

Kapatmak için

Bağlantı kurma her zaman sadece Çıplak gözle ve hala sıralamaları etkilemek için akıllı, iyi optimize edilmiş sayfaların desteğine ihtiyacı var. Akıllı içerikli bir siteye harika bağlantılar oluşturabilir, ancak bu, daha iyi sıralamalar veya artan trafik garanti etmez. Göz önünde bulundurulması gereken diğer birçok faktör vardır ve listelediğim araçlar link aracınızın cephaneliğine büyük bir katkı sağlayabilir ve yardımcı olabilir.


Bu yazıda dile getirilen görüşler konuk yazara aittir. mutlaka Arama Motoru Arazi. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Julie Joyce, bağlantı geliştirme firması Link Fish Media'ya sahiptir ve SEO Chicks blogunun kurucu üyelerinden biridir. Julie, 2002 yılında arama pazarlamasında çalışmaya başladı ve kısa bir süre sonra küçük bir BT firması arayışına girdi. Sonunda, dünyanın her yerindeki ultra rekabetçi nişlerde müşterilerle çalışmaya odaklanan, şimdi Operasyon Direktörü olarak görev yaptığı Link Fish Media'yı kurdu.