SEO

Bing Ads, daha kolay Dinamik Arama Ağı Reklamları yönetimi için sayfa yayınlarını başlattı

Sayfa yayınları, Bing Ads'teki yayınları, reklamverenlerin Dinamik Arama Ağı Hedeflerini yönetmelerine yardımcı olmak için önümüzdeki birkaç hafta içinde tüm hesaplara yayılıyor.

Sayfa yayınları neden ortadan kaldırılsın? DSA kampanyalarınızda belirli URL'ler veya URL grupları için hedefler oluşturma ihtiyacı, bu da kurulum ve yönetimi kolaylaştırır. Bing Ads’in sayfa yayınları aynı zamanda Google Ads’ın sayfa yayınlarıyla da uyumludur, bu nedenle aynı yayınları her iki platformda da kullanabilirsiniz.

DSA’lar nedir? Dinamik Arama Ağı Reklamları (DSA), reklamverenin web sitesi içeriğine dayalı olarak sorgularla otomatik olarak eşleştirilir. Bu, DSA kampanyaları için anahtar kelime listeleri oluşturmaya gerek olmadığı anlamına gelir. Bunun yerine, reklamverenler URL gruplarını veya belirli web sayfalarını hedefler. Reklamlar, açılış sayfanızın içeriğine bağlı olarak sunulur. Bing Ads, dinamik olarak bir إعلان başlığı oluşturur ve reklamverenin girdiği genel reklam kopyasıyla eşleştirir. Doğası gereği, DSA'lar, reklamlarınızın ne zaman ve nasıl görüneceği üzerinde daha az kontrol sahibi olduğunuz anlamına gelir.

Sayfa yayınları nasıl çalışır? Paylaşılan Kitaplıktaki İş Verilerinden bir sayfa yayını yükleyebilirsiniz. Bing Ads hesabınızda. Veya, Google Reklamlarında sayfa yayınlarını zaten kullanıyorsanız, bunları ve ilgili sayfa yayını kampanya ilişkilerini Google Reklamlarından yükleyebilirsiniz.

Sayfa yayınında iki sütun var: Sayfa URL'si ve Özel Etiket. Sayfa beslemesindeki Özel etiket sütununu kullanarak URL'leri dinamik hedefler halinde gruplandırabilir veya bunu Bing Ads Editor'da yapabilirsiniz. URL'ler, noktalı virgül ayırıcı kullanarak özel sütundaki bir veya daha fazla gruba atanabilir. URL'leri ürün türüne, satışa veya promosyona, mevsime göre gruplandırabilirsiniz, örneğin

Bir yayını bir DSA kampanyasıyla ilişkilendirmek için, kampanyadaki Hedefleme Kaynağı bölümünün altındaki "Yalnızca sayfa yayınımdaki URL’leri kullan" seçeneğini işaretleyin. ayarlar. Veya sayfa besleme URL'lerini ve Bing'in sitenizi taramasına dayanarak oluşturduğunuz otomatik hedefleri hedefleme seçeneğini belirleyebilirsiniz.

Ardından, sayfa feed'inizde ayarladığınız özel etiketlerden dinamik reklam hedefleri atayabilirsiniz,

Bonus'taki ekran görüntüsünde gösterildiği gibi. DSA reklamlarınızı tetikleyen sorguları gösteren DSA arama terimleri raporunda, Bing Ads, bir Son URL’nin bir sayfa özet akışından gelip gelmediğini size yeni bir "Besleme URL'si" sütununda gösterip göstermeyeceğini gösterir.

Daha fazlası için Bing Ads sayfasındaki yayınlar için destek sayfasını inceleyin.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarımızdaki günlük yayıncılık işlemlerini yöneten Üçüncü Kapı Medyası Baş Editör'dür. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.