SEO

Bing Ads, tüm Yahoo arama reklamlarını yeni Microsoft-Verizon Media anlaşmasında sunacak

Bu makale, yerel reklamcılık hakkında ek bilgi ile güncellendi.

Microsoft ve Verizon Perşembe günü, Yahoo, AOL ve Bing arama ağı arasındaki çeşitli yinelemelerde uzun süredir var olan ortaklığa yönelik bir güncelleme yaptığını açıkladı.

Verizon- ait olduğu Yahoo ve AOL, eskiden Yemin olarak bilinen Verizon Media Group çatısı altında. Microsoft ve Yahoo, 2009’a kadar süren uzun, biraz sarsılmış ve bazen de gergin bir ortaklığa sahipti.

Değişen nedir? Microsoft’un Bing Ads’i, Yahoo dahil Verizon Media özellikleri için özel arama إعلان platformu olacak ve AOL.

Microsoft ve o zamandan beri bağımsız olan Yahoo, en son Nisan 2015’te arama ağı reklamcılık ortaklığını yeniden pazarlık ettiğinde, Yahoo, yeni Gemini platformunu oluşturmayı ve mülklerinde arama reklamlarının yüzde 49’una kadar yayın yapma hakkını elinde tutuyordu. İkizler veya diğer ortaklar aracılığıyla (2015 sonbaharında Google ile yaptığı üç yıllık anlaşma gibi), diğer yüzde 51 ise Bing Ads'ten geçti. Şimdi, yeni düzenleme, Bing Ads’e sunulan tüm arama ağı reklamlarını bırakıyor ve Google’ın sahip olabileceği Yahoo arama envanterinin payını ortadan kaldırıyor. Buna Aol.com, Yahoo.com, AOL Mail, Yahoo Mail, Huffington Post, TechCrunch ve diğer Verizon mülkiyetindeki envanter dahildir.

Düzenleme aynı zamanda yerel reklamcılığı da etkiler. Microsoft, MSN'de yeni yerleşimler sunuyor. Yeminli Reklam Platformları’nın (İkizler neydi) Yerel Pazarı, MSN’deki yeni yerel reklam envanterine üçüncü taraflara özel erişime sahip olacak. Yerel reklamlar için Microsoft Kitle Ağı, Verizon Media mülklerinin envanterine ve Makale Sonu ve Galeri İnterstitial adlı yeni MSN yerleşimlerine erişecek. Bing Reklamları Arayüzünde Verizon Media özelliklerinden elde edilen yerel reklam performansı, sendikasyon trafiği olarak bildirilecektir.

Evet, AOL hala buralarda. Bing Ads, 2015 yılında AOL arama işini Google’dan devraldı ve ağda organik sonuçlar ve reklamlar sunmaya devam edecek.

Neden umursayayım? Arama ağı reklam alıcıları için, güncellenmiş ortaklık, Yahoo'daki kitlelere tek bir platformdan ulaşabilecekleri anlamına geliyor. Microsoft, birleşik satın alımın ABD’de yüzde 10 ila 15’lik tıklamalarda bir artışa yol açabileceğini tahmin ettiğini belirtti

“Kesin sonuçlar müşteriye göre değişmekle birlikte, Bing Ads kullanıcıları bunları yakalamaya hazır olduklarından emin olmak için bütçelerini yakından izlemelidir. Tıklama hacmindeki potansiyel artışlar, ”dedi. Microsoft’un reklam satışlarına yönelik global ortak servisinden sorumlu yardımcısı Kya Sainsbury-Carter, bir açıklamada,

Potansiyel olarak daha fazla tıklama hacmine ek olarak, Microsoft, hedef kitle hedefleme ve optimizasyon yeteneklerini, LinkedIn verilerini ve Microsoft AI'yi içeren Microsoft Graph

Şirketler, dünya çapındaki geçişi Mart ayının sonuna kadar tamamlamayı bekliyorlar.

geçişi nasıl yönetiliyor. Şu anda Yeminli Reklam Platformlarında kampanya yürüten reklamverenler, trafik kaybını önlemek için geçişi sürdürmeye devam etmelidir. Bu arada, Microsoft, trafiği emmek ve reklam harcamalarını değiştirmek için Bing Ads’te paralel kampanyalar düzenlemeyi tavsiye ediyor.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Gündelik Editör Operasyonlarını Yöneten Üçüncü Kapı Medyası Genel Yayın Yönetmenidir. tüm yayınlarımızda. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.