SEO

Bing Web Yöneticisi Araçları'nı kullanmanın en önemli rehberi – Bölüm 4

Bu bölümde, aşağıdakileri ve her birindeki seçenekler ve araçlarla ilgili genel bilgileri inceleyeceğim:

  • Widget'lar.
  • Telif hakkı kaldırma bildirimleri.
  • Web Yöneticisi Araçları API.
  • Destek.
  • Özel servisler.

Widget'lar

Bu bölümdeki tüm widget'lar, web sitenizde uygulayabileceğiniz hafif JavaScript modülleridir. Çevirmen Widget gerçek zamanlı dil çeviri ile yardımcı olur ve Bilgi Widget Bing bilgi grafik ile çalışır.

Bilgi Widget. Bilgi Widget'ı, sitenizdeki varlıkları tespit etmenize ve varlık hakkında zengin bilgi ve bilgi sağlamak için Bing Bilgi havuzunun bir parçası olan varlık grafiğine bağlamanıza olanak tanır. Bing'in varlıkları nasıl görselleştirdiğini ve insanların onlarla nasıl etkileşimde bulunabileceğini özelleştirebilirsiniz.

Vikipedi'nin Forrest Gump sayfasındaki Bilgi Widget'ı örneği:

Translator Widget. Bu pencere öğesi, web sitenize gerçek zamanlı çeviri yapmanızı sağlar, böylece müşterileriniz sitenizin içeriğini kendi seçtikleri dilde ayrı bir web sitesine gitmeden görebilirler.

Telif hakkı kaldırma bildirimleri

Telif hakkı kaldırılması Bildirimler, bir telif hakkı yayından kaldırma bildirimi sayfada hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen içerik barındırdığı için, Bing arama sonuçlarından kaldırılan URL'lerin bir listesini içerir.

Belirtilen URL'de hak ihlalinde bulunmayan bir malzeme olduğuna inanıyorsanız, Talebin gözden geçirilmesini sağlamak için Sayaç Bildirimi ”. Yasal telif hakkı sahibi veya yetkili temsilcisiyseniz, burada bir telif hakkı ihlali raporu gönderebilirsiniz.

Web Yöneticisi araçları API'sı

Bing Web Yöneticisi araçları ücretsiz bir uygulama programı arabirimi (API) aracılığıyla da kullanılabilir. Bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak bu gizli bir mücevher!

Arama performansını ve SEO etkinliklerini doğrudan Web Yöneticisi API'sı aracılığıyla otomatikleştirebilir ve izleyebilirsiniz. Araçlarımız aracılığıyla mevcut olan verilerin tamamına hemen API aracılığıyla erişilebilir, böylece verilerinizi görüntülemek için bir kopya alabilir ve favori kontrol panelinize ekleyebilirsiniz. Web Yöneticisi API'sı, Telif Hakkı Kaldırma bildirimlerinin hemen altında bulunan araçlar gezinme menüsünde yer almaktadır.

Bing Web Yöneticisi Araçları desteği

Herkesin şimdi ve sonra biraz yardıma ihtiyacı vardır. Sitenizin sahipliğini doğrulamak, site haritanızı taramak, dizine eklemek veya göndermek için bir sorun yaşıyorsanız, yardım için Bing Web Yöneticisi araçları destek ekibine ulaşabilirsiniz.

Destek ekibiyle bağlantı kurmaya karar verirseniz, lütfen Sorununuzla ilgili en alakalı konuyu seçin ve URL'nizi sağlamaya hazır olun, sorunun spesifik ve ayrıntılı bir açıklaması ve karşılaştığınız sorun için mümkünse ekran görüntüleri çekin.

Özel hizmetler

Bazı ek Bing'lerimiz var. yararlı bulabileceğiniz web yöneticileri, işletme sahipleri ve ürün üreticileri için hizmetler.

İş için Bing Places. Bing yerel işletme giriş verilerinizin müşterilerinizin sizi bulabilmesi için güncel olduğundan emin olmanız gereken yer burası.

Bing News PubHub. Yayıncılar Bing News’e dahil olmak için sitelerini Bing’e gönderebilirler.

Bing Üretici Merkezi. Bu bölüm, üreticilerin, multimedya görüntüleri ve videolar dahil olmak üzere ürünlerine ilişkin Bing bilgilerini sağlamasına olanak tanır. Dizüstü bilgisayarlar, TV'ler veya otomobiller gibi bir ürünün üreticisi iseniz, üretici merkezi, eksiksiz bir ürün bilgisi kaynağı sağlamanız için bir merkezdir.

Kullanıcılar bir ürünü ad, özellik, resim veya başka bir parçaya göre aradığında. Bilgi, Bing, ürünleri arama sorgularıyla eşleştirmek için Üretici Merkezi'ne gönderilen bilgileri kullanır. Bing, Bilgi Grafiği Paneli'nde daha zengin içerik oluşturmak için verileri Üretici Merkezi'nden alır.


Bing Web Yöneticisi Araçları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte bu çok parçalı dizinin 1. Bölümü, 2. Kısım ve 3. Kısmı.


Bu makalede dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Christi Olson, Washington, Washington'da Microsoft'da bir Arama Evangelistidir. On yıldan fazla bir süredir Christi, SEM'in bir öğrencisi ve uygulayıcısı olmuştur. Microsoft bünyesindeki Bing Ads ekibine katılmadan önce, Christi hem şirket içi hem de Point It, Expedia, Harry & David ve Microsoft (MSN, Bing, Windows) ajanslarında pazarlama konusunda çalıştı. Arama ve dijital pazarlama hakkında bilgi sahibi olmadığında, ACUO crossfit'teki kocasıyla ve PacificNW'de yarışlar yaparak, bira içip mükemmel birayı bulmaya çalışarak ve iki schnauzer ve pug ile çok sayıda yürüyüşe çıkabiliyor.