SEO

Bing’in SMX East’teki “Akıllı Arama”

Bu hafta SMX East'in ilk SEO ile ilgili konuşması Bing ekibinden geldi ve “Akıllı Arama için Arayış” başlıklıydı. Christi Olson ve Frederic Dubut'un sunumuyla, sunum, arama motorlarının çekirdek alanlarına birçok bakış açısı içeriyordu. Daha iyi arama yapmak için yatırım yapıyorlar.

Christi ve Frederic konuları etkileşimli olarak tartıştılar ve ilk tartışma, Bing'in birçok arama alanında yaptığı değişiklikler ve değişimlere odaklandı.

Arama yapmayı düşündüğünüzde, Bir arama motoru için hedefler:

 1. Her şeyi keşfedin ve indeksleyin
 2. Bir bilgi grafiği oluşturun (genişletin)
 3. Bilgiye süper hızlı erişim

Aslında, Bing'in bunun hakkında düşündüğü şey, hedefin

'a ' dan arama sorguları hakkında bilgi vermek için

zamanında, ilgili sonuçlar 'e sahip olmalarını sağlayın.

Bu konsepti desteklemek için Christi eski aramayı gösterdi. -res Aramanın nasıl geliştiğini göstermek için ultra ekran görüntüleri. Arama sonuçlarının hâlâ sadece 10 mavi bağlantıdan oluştuğu 2006 ya da daha öncesinden bir tanesi:

İşte bunun bir başka örneği daha var, ama bu bir kaç إعلان içeriyor:

Tabii ki, arama evrim geçirdi. İşte sadece mavi bağlantılar (“karışık arama sonuçları” olarak adlandırdığımız) dışındaki arama sonuçlarını içeren bir örnek:

Son olarak, bugüne kadar hızlı ilerleyin ve sonuçlarınız şöyle görünebilir:

Bu son sonuçta Artık iki özellikli snippet tipi yanıt görüyorsunuz. Bu konuda merak uyandıran şey, çoklu bakış açısı sağlamasıdır. Bing tarafından sunulan çok bakış açılı bir sonucun başka bir örneği:

Son olarak, burada çok-perspektif bir sonucun üçüncü bir örneğidir, çünkü aynı zamanda olayların bir zaman çizelgesini de sunmaktadır:

Bu, Bing'in bulunduğu bir alandır. teknolojilerinde zorladı. Örneğin, “benim için iyi kahve” gibi bir sorgu için sıralayan makalenizin de, “benim için kahve kötü” sorgusu için sırada yer alıyor olabilir. Çoğu zaman kullanıcılar bir şey aradıklarında, gerçekten de her iki perspektifi de isterler.

Bing için bir başka yenilik alanı, endeksledikleri bilginin doğası hakkında nasıl düşündükleridir. Bilgi grafiği artık yeterli değil – insanlar da kendilerinin grafiğini istiyorlar. Bing, Office 365'e tümleşiktir ve Office 365 ortamınızdaki tüm bilgileri dizine ekler ve bulması çok daha kolay hale gelir.

Bunu sınamak için, OneDrive'ınızı ve sabit sürücünüzü aramak için arama çubuğunuzu kullanın. aynı zamanda. Bunu kişiselleştirilmiş bilgi grafiğiniz olarak düşünebilirsiniz.

SMX'teki olaylar hakkında daha fazla bilgi

Bing ayrıca görüntülerde arama yapmayı daha da kolaylaştırıyor. Örneğin, iki yıl önce Bing görüntü aramasında alışveriş yapmanıza olanak tanıyan işlevselliği yayınladı:

Bu özellik veri akışları tarafından yönlendirildiğinden, şema uygulamak burada görünmek için önemlidir. Bu işlevsellik ayrıca, ilgili görüntülerin bu gibi bir insan-kime benzeyen bir biçimde gösterilmesini de içerir.

Yenilikçi bir başka alan ise, bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, gerçek kontrol konseptidir:

Bu işlevsellik, gerçek durumu kontrol edip etmediğini göstermek için bağlam sağlamak için Şema Hak Talebi Görüntüle işaretine bağlıdır. Örnek ekran görüntüsünde, iddialar Snopes tarafından kontrol edildi (ve yanlış olduğu ortaya çıktı).

Bing ayrıca AMP için tam destek sağlıyor. Pek çok kişi, bunun, aslında tamamen açık kaynak olduğunda, Google’ın sahip olduğu bir proje olarak düşünmektedir. Bing, kendi görüntüleyicisine ve Bing -AMP.com'da bulunan kendi AMP önbelleğine sahiptir.

Desteği etkinleştirmek için yapmanız gereken tek şey, Bingbot’un sitenizden AMP içeriği almasına ve çapraz kökenli olmasına izin vermektir. Bing-AMP.com'da barındırılan AMP içeriğinin Bing-AMP.com dışında barındırılan kaynakları oluşturmasına izin veren kaynak paylaşımı (CORS). Bing’in AMP’ye yönelik desteğinin şu anda yalnızca ABD’yle sınırlı olduğunu unutmayın.

Bing ayrıca son zamanlarda Web Yöneticisi Araçları’nda bir sorunla başa çıkmak zorunda kalmıştır, çünkü URL gönderim formu kırılmıştır. Spam gönderenler onu sevdiği için anonim URL gönderim işlevini kaldırdılar. İlk adım olarak, Bing ekibi kimliği doğrulanmış hesaplara geçti, ancak spam gönderenler de bu konuda yollarını buldular.

Bu, URL'leri ne kadar hızlı işleyebildiklerini kısalttı ve meşru gönderilerin işlenmesinde yavaşlamaya neden oldu. Bu şimdi tamamen çözüldü. Bununla birlikte, spam göndericilere karşı mücadele etmek ve ilerlemelerini yavaşlatmak için çok çalışmaya devam ediyorlar. Bu, büyük olasılıkla kısa bir süre içinde URL gönderim formundan gönderilebilecek URL'lerin sayısını değiştirmeye yol açacaktır.

SMX Advanced'ten Haziran ayında, bazı web yöneticilerinden sitelerinin çok fazla etkilendiğini bildiren görüşler alındı. Bing tarayıcısı. Bu, büyük ölçüde durağan olan veya minimum düzeyde değişen sayfaların taranması için çok fazla zaman harcamayı içerebilir.

Bing, tarama seviyelerini% 40'a kadar azaltabilen süreçleri iyileştirmek için çalıştı. Bu yazı, bir Cornell Üniversitesi örnek çalışmasına işaret eden Bing blogunda tartışılmaktadır.

Birçok kişi Bing’in JavaScript’e ilişkin desteğini sormaktadır. Bu, Bing’in Google’a benzer bir şekilde desteklediği bir şeydir. İlgili bir notta, Google son zamanlarda kaçan parçalara ayırma protokolü desteğini reddetti ve Bing henüz yapmadıysa da, Frederic bize "kullanmayın" diyor.

Sonuçta, Bing’in sağlamak istediği arama deneyimi Biz:

 1. Akıllı
 2. Kişiselleştirilmiş
 3. Yaygın
 4. Tahmin
 5. Konuşmalı

Amaç, her yerde internetin gücüne sahip olmaktır. Zamanla, birincil arayüz bizim sesimiz olacak ve bir dijital yardımcı ile konuşacağız, bununla birlikte bir yardımcı ekran, hatta başka formatlarla da çalışabilirsiniz.

Christi, bize bu konsepti yansıtan bir video gösteriyor. . Bu videoda, Cortana (kişisel yardımcı yazılımları) tüm gün boyunca bir kadının ilgisini çekiyor, tüm ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, yol boyunca bir adım önde olmaya çalışıyor. Yaptığı en önemli şeylerden bazıları:

 1. Her seferinde istediği müziği çiviler.
 2. Bir sonraki randevusuna yakın bir parkın var olduğunu ve onun spor ayakkabılarını getirmesini sağladığını ve onunla tanışmasına yardımcı olmak için koşabileceğini söyler. eğitim hedefi.
 3. Onun arabasında, onun hedefine ulaşmak için ona yardımcı olmak için yoğun trafik etrafında dinamik yeniden yönlendirme sunuyor ve ne kadar gecikmeler olabileceğini söyler.
 4. Araba da kendi onarım randevu ve düzenlemeleri yapar. Kendisini bu randevuya götürmek için.
 5. Yeni bir acil durum görevine yeni başlamış olduğunu öğrenince, o, sürücünün eve gelmesi için arabaya binmesine izin verir.

Bu makalede dile getirilen görüşler; Konuk yazarın ve mutlaka Arama Motoru Arazi. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Eric Enge, tam hizmet veren, ödüllü bir dijital ajans olan Perficient Digital'in Genel Müdürüdür. Daha önce Eric, Temmuz 2018'de Perficient tarafından satın alınan ödüllü bir dijital pazarlama ajansı olan Stone Temple'ın kurucusu ve CEO'suydu. O, The Art of SEO'nun baş yazarıdır. “SEO'nun İncil'i” olarak endüstri. Enge, 2016 yılında Search Engine Land'in Yılın Arama Pazarlamacıları için Landy Ödülü ve Yılın Arama Arama Asistanı ödülüne layık görüldü. Başlıca endüstri konferanslarında üretken bir yazar, araştırmacı, öğretmen ve aranan bir konuşmacı ve panelist.