SEO

Bir Arama Motoru Optimizasyonu Şirketi Nasıl Seçilir?

Arama Motoru Optimizasyonu Felsefesi

Bu, çevrimiçi şirketinizi veya marka kimliğinizi geliştirmek için hangi şirketin birlikte çalışacağına karar verirken tartışmasız en kritik faktördür. Yalnızca etik arama motoru optimizasyonu tekniklerini veya "beyaz şapka" yöntemlerini kullanan bir arama motoru pazarlamacılığı veya yerleşim şirketi kullanmak, arama motorlarından düşme, kaldırma, cezalandırma, silme veya yasaklanma olasılığını en aza indirmenizi sağlayacaktır. Kimse arama motorlarının gizli kurallarını veya açık hizmet şartlarını kırmak ya da bükmek için "Google'ın görevinden alınma" olmasından duyulan talihsiz gerçekliğe hiç kimseyi uyandırmıyor.

Arama Motoru Optimizasyonu Metodolojisi / Özel Uzmanlık

Uzman SEO Şirketiniz Sadece temel HTML’de oluşturulmuş statik web sitelerini optimize eder misiniz? Dikkate değer bir SEO şirketi, tüm ortak programlama dilleri ve teknolojileri, PHP, ASP, ASPX, HTML, Cold Fusion, Flash vb. Web sitelerinde çalışan deneyime sahip olacak

SEO Şirketinizin hem statik hem de dinamik web sitelerini optimize eden deneyimi var mı? SEO Şirket Canavar Ticaret, Yahoo Mağazaları, OS Commerce, Storefront.net, Volusion gibi çeşitli e-ticaret paketleri ve arayüzleri kullanarak optimize edebilirsiniz?

Optimizasyon / Piecemeal Hizmetler Derinliği

En temel arama motoru optimizasyonu şirketler Aslında arama motoru optimizasyonunu hiç yapma – sadece manuel olarak veya otomatik olarak sitenizi çeşitli arama motorlarına veya dizinlere gönderen gönderim hizmetleridir. Gerçek web sitenizde gerçek kodlama, bağlantı veya içerik geliştirme gerçekleşmediğinden, gönderim şirketleri genellikle çok ucuzdur. Tipik fiyatlandırma, bu gönderim türü hizmetleri için aylık yaklaşık 19.95 dolardan $ 399 dolara ulaşmaktadır.

Orta seviye bir optimizasyon şirketi, kodu düzenleyerek, anahtar kelimeleri analiz ederek, bağlantı kurarak ve sizin için yeni içerikler ayarlayarak / yazarak ellerinizi daha sıkı bir şekilde pazarlama işlemine geçirir. bir site. Ayrıca basın bültenleri, makale gönderimleri ve blog yazımı gibi bir site dışı optimizasyon da yapabilirler. Tipik olarak, bu orta seviye aralığındaki firmalar ayda 399 $ ile 850 $ arasında ücret almaktadır.

En üst düzey arama motoru yerleştirme firması orta seviye optimizasyon şirketleri için açıklanan görevleri yerine getirir, aynı zamanda dönüşüm izleme ve analizinden de sorumludur. Saha dışı optimizasyona yapılan vurgu da çok daha büyük ve zaman alıcıdır. Bu, yüksek seviyeli optimizasyon firmalarının, neyin işe yaradığını ve tüm müşteri deneyimi boyunca neyin işe yaramadığını keşfetmekten esasen sorumlu olduğunu gösterir – ilk aramaya dönüşümden. Ayda daha fazla adam saati, arama motoru firmalarının masraflarını karşılamak için ücretlendirmesi gereken daha yüksek bir ücret anlamına gelir. Bu firmalar için her zamanki fiyatlama aralığı 850.00 $ 'dır, yani ayda 10.000 $' a kadar, ancak ortalama olarak, aylık $ 1000 'ın üzerindeki ücretlere bakacaksınız.

Parça parça bir pazarlama şirketi, çeşitli parçalara hizmet eden bir şirkettir. optimizasyon kampanyasının ayrı varlıklar olarak gösterilmesi. Örneğin, bir optimizasyon şirketi farklı ücretleri yalnızca "bağlantı" veya "içerik oluşturma" için ücretlendirebilir. Bu parçalı yaklaşım, zararlı olabilir. Başarılı optimizasyon, birden fazla cephede, bazen eşzamanlı ve bazen ardı ardına birden fazla çabanın sinerjisidir. Bir optimizasyon kampanyasının farklı yönlerini bir araya getirme tipik olarak daha kötü sonuçları kapsamlı bir stratejiden daha fazla toplar.

Değerlendirme / Raporlama Sistemi

Arama motoru optimizasyonu şirketlerinin çoğunluğu, müşterilerini işlerini değerlendirmeleri için güçlendirme düşüncesine zarar verir. Bir etik arama motoru optimizasyonu şirketi tam tersini yapar. Bir arama motoru optimizasyonu şirketinin işini / performansını değerlendirmek için birlikte kullanılmasını önerdiğimiz dört araç vardır.

1. Gerçek Zaman İstatistikleri / Dönüşüm Analizi Yazılımı

Trafik kazanımlarını ve dönüşümlerini gerçek zamanlı olarak görebilmek, SEO Firmanızın performansını değerlendirmede kullanışlı bir pencere olabilir. Sitenize kimin geldiğini görme yeteneğine sahip olmak, hangi arama motorlarından geldiklerini ve arama sorgusunda kullanılan tam anahtar kelime öbeğini kullanmak önemli bir araçtır.

2. Konumlandırma veya Görünürlük Raporları

Son derece yüksek sıralamaya başlamak istediğiniz belirli anahtar kelimeler hakkında iki haftalık konumlandırma raporları e-postayla gönderilmek inanılmaz derecede faydalı olabilir. İşiniz için önemli olan anahtar kelimeler için sizi bulmakta olan kişilerin yüzdesi olan bir görünürlük yüzdesi – Büyük Arama Motorlarında – Google, Yahoo, AOL ve MSN de önemlidir. Firmanızın otomatik arama motoru sorgularını geçmediğinden emin olun, ancak arama motorları veritabanlarını spam olarak algılayabilirler.

3. Alexa Rating:

Alexa Toolbar'ı şu anda alexa.com'dan indirebilirsiniz. Bu, web siteniz için diğer mevcut sitelere kıyasla son üç aydaki genel trafik eğiliminin bir özetini verir. Yepyeni bir web siteniz varsa, olasılıklar bile bir alexa notuna veya görünür verilere sahip olmayacaksınız. Ayrıca, genel olarak, web sitenizin rakiplerinize veya endüstriye bağlı kuruluşlarla karşılaştırıldığında nasıl trafik artırdığını görebilirsiniz. Alexa'nız, sitenizin alexa evrenindeki diğer sitelere kıyasla daha fazla trafik sağladığını gösterir. Sitenizde "1" olan bir alfa puanı varsa, bunun İnternet'te en çok ziyaret edilen site olduğu anlamına gelmez, büyük olasılıkla Yahoo Store'u çalıştırdığınız anlamına gelir. Bu durumda, Yahoo'nun genelini tanımlar. trafik ve sizin bireysel sitenizi değil. Bunun gibi genel bir araç, size trafik büyümesi ve eğilimleri hakkında genel bir izlenim verebilir. Yine de dikkatli olun, sayılar mutlak rakamlar değil, genel karakterlerdir (Nielsen Derecelendirmesi ile benzerdir).

4. Google PageRank

Hemen Google Toolbar'ı google.toolbar.com adresine giderek indirebilirsiniz. Seçenekler sekmesine tıklayın ve "pageRank" göstergesini kontrol edin. Google’ın sitenizin önemini 0-10 arasında nasıl derecelendirdiğini görebileceksiniz. Bir optimizasyon şirketi kampanyanızla ilerledikçe, sayının nasıl arttığını görmek için düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Tipik web sitesi, bir optimizasyon kampanyası boyunca bir PageRank'in bir ila iki puanlık artışını görebilir. PageRank'ınızı spektrumun alt uçlarında yükseltmenin daha kolay olduğunu unutmayın. Daha yüksek PageRanks'lara yaklaştıkça, derecelendirmeniz balonlanmaya zorlaşır.

Durum Tespiti: Kurumsal Hedefler / Endüstri Ve Anahtar Kelime Araştırmaları

Sizce, düşündüğünüz SEO Şirketi, kuruluşunuzun, sektörünüzün ve kurumsal hedefler? Onlar hakkında sorular soruyorlar:

Şirket hedefleriniz (kısa ve uzun vadeli), sektörünüz, rekabetiniz. Şu anda hangi anahtar kelimeler sizin için çalışıyor? Şu anda hangi TBÖ (Tıklama Başına Ödeme) kelimeleri etkilidir? Şu anda hangi PPC motorları (AdWords, Overture, MSN / Live) etkin? Siteniz nasıl tasarlanmıştır? Siteniz dinamik mi yoksa statik mi?

SEO Firmanız anahtar kelime araştırmasını gerçekleştirmek için hangi araçları kullanıyor?

Wordtracker, WebCEO veya Keyword Elite hakkında ne dersiniz? Temel Overture anahtar kelime önerme aracı veya AdWords tarafından sağlanan genel Google anahtar kelime öneri aracı hakkında ne düşünüyorsunuz? Temel araçların bir kombinasyonunu kullanıyorlar mı? Özel anahtar kelime analizi metodolojisi nedir? Şirket içinde ya da üçüncü bir taraf tarafından geliştirilen özel araçlara sahipler mi?

Müşteri Hesap Yöneticisi Oranına

Pek çok SEO şirketi müşterilerini hesap yöneticisi oranına duyurmaktan hoşlanmaz. Bu, her hesap yöneticisinin belirli bir zamanda işlediği müşteri sayısını temsil eden orandır. Her bir hesap yöneticisinin yardım ettiği müşteri sayısı ne kadar düşük olursa, olasılıklar hizmetin ne kadar yüksek ve kişisel ilgi düzeyi o kadar yüksek olur. Arama motoru optimizasyonu hesap yöneticisinin herhangi bir zamanda otuzdan az istemciyi desteklemesini öneriyoruz.

Ayda İnsan Saatleri

SEO üretim departmanınızın ayda ortalama saat sayısı, işletmeniz için büyük önem taşıyor. Optimizasyon kampanyasına başlamadan önce aylık zaman tahsisini tahmin etmek akıllıca olacaktır. Almayı beklediğiniz ve gerçekte neyin teslim alındığı doğru olmalıdır.

Şirket Yapısı ve Boyutu

SEO Şirketiniz, hesap yöneticinizle birlikte bir golden retriever'in yanında oturduğu bodrum katında çalışan bir dizüstü bilgisayardan oluşur mu? ? SEO şirketiniz, size yardıma ihtiyacınız olduğunda sorunlu biletleri doldurmaya zorlayan bürokratik bir kabus mu?

Etik arama motoru optimizasyon şirketiniz çok küçük olmayan ve çok büyük olmayan bir yerde olmalıdır. Bireysel ilgi istersiniz, ama aynı zamanda bir sonraki iş hareketlerinizi hesaplayarak birden fazla zihnin olduğunu bilmek istersiniz.

Yönetim

Etik arama motoru optimizasyon şirketiniz sağlam bir yönetim ekibine sahip mi? Yönetim ekibine sahipler mi? Özel olarak tuttuğunuz veya halka açık şirketler mi arıyorsunuz? Optimizasyon şirketinin sahibi bir ev sahibi mi yoksa SEO topluluğunun aktif bir üyesi mi? Eğer bu işi sadece işinizle değil, geçim kaynağınızla da emanet ederseniz, o, öz-yeterlik duygusunu yaratır. Sonuçta, SEO uygulayıcıları kendi sicil kayıtlarını kontrol etmek için güvenebileceğiniz bir yönetim kurulu sertifikası var.

İtibar / Önem

SEO Şirketiniz Better Business Bureau üzerinden birden fazla şikayet aldı mı? Daha iyi iş bürosu raporlarını kontrol edin ve çözülmemiş şikayetler olup olmadığını kontrol edin. Zaman zaman müşteriler şikayette bulunabilirler, ancak bir optimizasyon şirketi ile çalışırken daha da önemli olan bu soruların zamanında ele alınacağına inanıyoruz.

Geçmiş Sonuçlar / Şirket SEO Sıralaması

Her SEO Şirketi Geçmiş müşteri başarıları hakkında detaylı raporlar. Raporlar optimizasyon hedefleri ve zaman çizelgeleri ile ilgili özellikleri içermelidir. Geçmiş müşterilerle ilgili raporlama yapmak, aynı zamanda, birden fazla endüstri içinde ve arasında odaklanmalıdır. Her zaman, bir SEO kampanyasına başlayan optimizasyon firmasından önce belirli bir müşterinin işe koyulduğu bir ana noktadan haberdar olmalısınız. SEO firmasının kendisi arama motorlarında kötü performans gösteriyor mu? Düşük bir Google PageRank (5'in altında), SEO firmanızın olabildiğince uzun süredir bulunmadığının göstergesi olabilir.

Referanslar / Şirket Raf Ömrü

Her SEO şirketinin sektörler arasında sağlam referanslar olması ve Hem iş dünyasında hem de ticari sektörlerde iş alanlarına kadar iş alanları. Referanslar sadece son altı aydan değil, şirkete girişinizden önce yıllar geçmelidir. SEO firmanızın kaliteli bir iş yapması durumunda, müşteriler yıllarca övgülerini söylemelidirler.

Maliyet / Fiyatlandırma Yapısı / Ödenen Ücretler

Maliyetler, şirketin sunduğu hizmetle tutarlı olmalıdır. Kıyaslanmış Değer Önerisi "Yale School of Management'da öğretildi. Arama motoru optimizasyonu konusunda uzman olmayan bir kredi kartı şirketi tarafından işletilen aylık 49,00 dolarlık bir kampanya, bir derinlik veya üst düzey optimizasyon kampanyası için en uygun seçim olmayabilir. Bir SEO şirketi sadece işinizi, hedeflerinizi ve ilgili işi net bir şekilde anladıktan sonra maliyet sunmalıdır. Battaniyenin maliyet yapıları, hayal kırıklığına, gerçekleşmemiş beklentilere ve sonuçta başarısızlığa yol açabilir. Ayrıca, optimizasyon firmanızın sadece “başlamak” için tam altı aylık peşin ödeme talep etmesi durumunda endişelenebilirsiniz.

İdeal optimizasyon şirketi, ön ödemeli bir ücret ve aylık olarak tekrarlanan ücret alır; seslendirdi. Sitenizde ayda 30-60 saat-saat kullanarak çalışan yüksek kaliteli bir optimizasyon firması hizmetlerini gerçekleştirmek için her otuz günde bir 49,00 $ 'lık bir ücret talep edemez.

Artıklık

Kuş gribinin kötü bir durumu şüphelenmeyen hesabınıza çarpıyor. doğru olduğu yerde müdür! Optimizasyon şirketiniz, kampanyanızın mevcut durumunu başka bir kalifiye optimizasyon uzmanına sorunsuz bir şekilde geçirme imkanına sahip mi? Her SEO şirketi, mevcut hesaplar hakkındaki bilginin bir bireyden diğerine kolayca dağıtılabildiği bir sisteme sahip olmalıdır. Eğer hesap yöneticinizle ilgili bir felaket olursa, işinizin koşullara bakılmaksızın başarılı olmaya devam etmesini sağlayın.

Kalite Kontrolü

Her SEO şirketi, hesap yöneticinize nezaret edecek birileri olmalıdır. Son "i" noktalı ve her son "t" çapraz. Hesap yöneticiniz, kampanyanızın başarısından sorumlu olmalıdır, ancak başarı tarafınıza daha fazla ağırlık katmak için fazladan bir göze ihtiyaç duyulabilir.

Promises / Results Zaman Çizelgesi

Duyduk SEO şirketleri, 48 saat içinde Google’da rekabetçi kelime öbekleri için ilk sayfa listelerini vaat ediyor. SEO satış temsilciniz aşırı ve gerçekçi değilse, bunun büyük olasılıkla bir şirketin uzaklaşacağı bir işaret olmalı. Arama motoru listelerini kazanmak, hem gayretli çalışma hem de akıllı planlamadan gelen zorlu, zamana bağlı bir savaş olabilir.

Üretim Kadrosu Kalitesi

Üretim personeli, hesap yöneticileri ve özel üretim teknisyenleri arasında bölünmelidir. Hesap yöneticileri, optimizasyon kampanyası yönünün ve uygulamasının merkezidir. Hesap yöneticileri, her müşteri için gerçek kodlama, bağlantı ve içerik oluşturma işlemlerini gerçekleştirebilmelidir. Bir optimizasyon kampanyası ilerledikçe ve karmaşıklıkta arttıkça, her müşteri için özel iş emirlerini tamamlamak üzere destek personeli veya üretim departmanını arayabilmelidirler. Üretim departmanının her bir üyesi ne kadar uzman olursa, işlerini daha verimli hale getirecekler (bunun için Henry Ford'a teşekkürler).

Konum / Yakınlık

Hesap yöneticinizi veya SEO şirketini aradığınızda denizaşırı klima olmadan çalışan bir bireye bağlanmadan önce meraklı iki bip sesi mi? İyi bir işaret değil. Satış ekibinin üretim departmanı ile birlikte çalıştığı bir arama motoru yerleştirme firması bulundurmanız şarttır. Sattığınız ve gerçekte nelerin teslim edildiği arasında bir eşitsizlik olmamalıdır. Hesabınızda çalışan SEO gurusu, herhangi bir denizaşırı statik iletişimi bozmadan, işinizi, sektörünüzü ve şirket hedeflerinizi hızlı bir şekilde anlayabilmelidir.