قاعدة البيانات

Bir BT Sistemindeki Verimsizliklerin Tanılanması: Bir IT Danışmanından Alınacak İpuçları

Bir otomobil genellikle bir ayarlama sonrasında artan gaz kilometre performansı sağladığında, çalışanlarınız BT denetimi sonrasında çoğu zaman daha iyi bir verimlilik sergileyeceklerdir. BT denetimleri sırasında, bilgisayar danışmanlık hizmetleri sistem zayıflıklarını ve verimsizliklerini kontrol eder. BT yönetilen hizmetlerinizde bu "Aşil & # 39; topuklar" ı anladıktan sonra, bunları düzeltmek için çalışabilirsiniz. Daha keskin bir rekabet avantajı, daha fazla üretkenlik ve düşük işçilik maliyetleri, BT denetiminden görebileceğiniz avantajlardan sadece birkaçıdır.

BT sistemlerinizin biraz değişiklik yapıp yapamayacağını belirlemenize yardımcı olmak için, aşağıdaki genel BT riskleri ve verimsizlik belirtilerini listeliyoruz. Kuruluşunuzdaki bu uyarı işaretlerini tespit ederseniz, zayıflıkları görmezden gelmek ve değiştirmek için bir bilgi teknolojisi danışmanlık firması getirmeyi düşünün.

1. BT Sistemlerinde Standardizasyonun Olmaması

Bilgi teknolojisi danışmanlığı uzmanları, kuruluşların BT yönetilen hizmetlerinin tutarsız olduğu zaman para harcadığını bildiriyor. Standart olmayan BT sistemlerinin alt çizgiyi nasıl etkileyebileceğini açıklamak için, çalışanların aynı belgenin farklı versiyonlarını çevirerek harcadıkları boş zamanları düşünün. Eğer ofiste bulunan herkes aynı Word versiyonuna sahip olsaydı, bu gecikme süresi ortadan kalktı. Diğer bir yaygın tutarsızlık yazılım güncellemelerini içerir. Firmanızın çalışanlarınız için tutarlı bir "yama günü" yoksa Bilgisayarlar otomatik olarak güncellenir, makinelerinizin virüslere bulaşma olasılığı daha yüksektir ve bu da çalışanların çalışmama süresine neden olur.

2. Şirket Liderliği ve BT Uzmanları Arasındaki Kötü İletişim

“IT Risk – Gapı Kapatma” raporunda PriceWaterhouseCooper, şirket yönetim kurulu üyelerinin yüzde 76'sının, firmalarının karşılaştığı BT risklerini iyi bir şekilde anladıklarını ortaya koydu. Tam tersine, iç denetçilerin sadece yüzde 32'si, yönetim kurulu üyelerinin şirket BT risklerini tamamen anladığını kabul ettiler. Bundan, şirket liderlerinin çoğu zaman BT sistemlerinde risklerin farkında olmadıklarını ve bunu fark etmediklerini tahmin edebiliriz. Şirket liderlerinizin BT risklerini tam olarak bilmeleri durumunda şirketinize daha iyi yön verebileceğini düşünüyorsanız, BT denetimi düzenlemeyi düşünün. Bilgi teknolojisi danışmanlığı uzmanları BT risklerini kapsamlı bir şekilde değerlendirebilir ve daha sonra anlaşılması kolay anlaşmanın şartlarına göre denetim sonuçlarını panele açıklayabilir.

3. Eski Donanım Bilgisi Deposu

Sunucu depolama dolaplarının günleri geçti. Artık şirket verilerinizi yedeklemek için pahalı, yerinde olmayan sunuculara güvenmeniz gerekmiyor. Bunun yerine, ilerici şirketler, her ikisi de geleneksel sunucu kurulumlarından daha ekonomik olan bulut tabanlı veya sanallaştırılmış sistemlere geçiyor. Bulut tabanlı veri depolamaya geçilirken, birçok şirket bir bilgisayar danışmanlık hizmetleri firmasının yardımını çok değerli bulmaktadır. Bir bilgi teknolojisi danışmanlık profesyoneli, navigasyon bulut hizmetlerinin giriş ve çıkışlarını bilir ve firmanızın hassas verilerinizin güvenliğini korurken geçişi mümkün olduğunca sorunsuz hale getirmeye yardımcı olabilir.

Burada listelenen verimsizliklerin farkındaysanız, BT yönetilen hizmetlerinizin yeniden yapılandırılmasını düşünmek için iyi bir zaman. Gelişmiş veri depolamasından, yönetim kurulu üyeleri ile BT yöneticileri arasında daha fazla anlayışa kadar, bir BT denetimi birçok fayda sağlar.