SEO

Bir kontrol listesi: Bir içerik kampanyasında ele alınacak önemli SEO noktaları

Bağlantı oluşturma kampanyanız için doğru uygulamayı seçtikten ve bunu kullanıma hazır hale getirdikten sonra, arama motoru optimizasyonunu (SEO) unutamazsınız. Kampanyaya takılmak çok kolay, ancak SEO puanlarınızın kapandığından emin olmak için 15 veya 20 dakika ayırmak işinize daha fazla trafik, angajman ve değere ulaşarak ödeyebilir.

Burada bir kontrol listesi var. içerik kampanyanız sorunsuz çalışır ve sıralama çabalarınızı destekler. Sıralama, içerik kampanyanızın birincil amacı olmasa da, en azından temel SEO öğelerini dikkate almalısınız. Çok az zaman alır ve zaman içinde çok iyi para ödeyebilir. Sayfa üstü SEO ile başlayalım.

Sayfa başlıkları

Evet, biliyorum, bu temel bir şey, ancak sayfa başlıklarını optimize etmek için kaç kişinin unuttuğuna şaşıracaksınız. Özel HTML veya basamaklı stil sayfalarıyla tam sayfa makyajı yapıyorsanız, şablon kullanmadığınızdan dolayı bir sayfa başlığı manuel olarak tanımlanmalıdır.

Burada düşünülecek iki ana konu vardır:

  1. Google arama sonuçlarında görünen sayfa başlığını unutmayın ve açık grafik etiketleri mevcut değilse sosyal kanallarda da kullanılabilir. Akılda kalıcı olan ve içeriğinizin bir parçasını tıklayacağınız bir konuya sahip olmak istersiniz.
  2. Eğer linkleri çekmenin umuduyla bir parça içerik oluşturuyorsanız, bazı makul hacimler için şansınız olabilir. anahtar kelimeler. Temel anahtar kelime araştırması yapmak ve sayfa başlığınızı optimize etmek için zaman ayırmanız gerekebilir. Sayfayı optimize etmek için uygun, tam alakalı bir anahtar kelimeniz yoksa, yapabiliyorsanız birkaç ikincil kelime öbeği ekleyin. Başka bir sayfa tarafından kullanılan bir anahtar kelimeyi yanlışlıkla hedeflemekten kaçınmaya çalışın ve sıralamalarını geçersiz kılın.

Meta açıklaması

Sıralamalar söz konusu olduğunda sayfa başlığı kadar etkili olmayacak olsa da, yazmaya devam etmeniz için bir dakikanızı ayırmanız gerekir. İçerik parçanızı yansıtan net, doğru ve cazip bir meta açıklaması. Bu, açık grafik etiketlerini tanımlamamış olmanız durumunda, tıklama oranını ve sosyal platformlar tarafından kullanılmaya yardımcı olabilir. Daha fazlası için bu konuya bakın.

Resimler ve metinler

Bir infograf, metnin kullanıldığı bir resmin popüler bir örneğidir. Çok fazla metin içeren çok sayıda statik infographics örneği görüyorum. Bu sadece bir infografik noktanın değil (başka bir gün için), ama SEO perspektifinden değil, bir görüntü içinde metin koyar mı?

Özellikle küçük parçacıklarla, Infographics söz konusu olduğunda, az miktarda metin kaçınılmazdır. veya metnin küçük paragrafları, ancak çok fazla kopya kullanıyorsanız, ilk etapta bir infografik kullanarak yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Kendinizi bir sürü metin içeren statik bir grafik oluşturuyorsanız, Uzun bir grafik yerine resim ve simgelerle desteklenen standart HTML sayfası. Uzun biçimli bir içerik sayfası daha iyi olabilir ve kesinlikle bir statik görüntü üzerinden sıralamalar ve trafik üretimi için optimize edilebilir.

İç bağlantılar

Bu göz ardı edilebilecek bir diğer önemli. Sayfa içi içeriğin optimizasyonu söz konusu olduğunda düşünmeniz gereken iki tür dahili bağlantı vardır.

Önemli sayfalara bağlantılar. İçeriğinizin yönlendirdiği bağlantı oluşturma işleminin başarılı olduğunu kabul ederseniz, sitenizdeki içeriklerin bağlantılarını güven altına alırsınız. Mümkünse bu link öz kaynağını anahtar sayfalara filtreleme fırsatını kullanmalısınız. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır:

  • Sayfanın üst kısmına bir gezinme menüsü ekleyin. Bu, kilit kategorilere bağlantılar içerebilir. Dikkatli olmalısınız, menü içerik parçanızı gölgelememektedir ve mümkün olduğunca ihtiyatlıdır. Bir alternatif içeriği başlatmak ve daha sonra sosyal yardımcınız yerleştikten sonra bir navigasyon menüsü eklemektir.
  • Kopya içindeki bağlantıları dahil et. İçeriğiniz içinde geniş bir metin bloğunuz varsa, sitenizdeki önemli sayfalara bu içeriğin içinden bağlantı kurma fırsatlarını arayın. Buradaki anahtar, doğal olmaları ve anlam ifade etmeyen ayakkabı çekmesi bağlantılarının yapılmasıdır.
  • Anahtar sayfalara bağlantı veren bir altbilgi ekleyin. Sayfa, daha belirgin konumlarda daha uzak bağlantılar kadar olmasa da, altbilgi, içerik parçasından taviz vermediğiniz veya bundan rahatsızlık duymayacağınız anlamına gelir, ancak hala bağlantı eşitliğini anahtar sayfalara filtreliyorsunuz.

Anahtar sayfalardan bağlantılar. Sitenizdeki önemli sayfalardan gelen bağlantılar, genellikle çok fazla içeriği desteklemeyen veya ana gezinmenin parçası olmayan sayfalara yardımcı olmanın iyi bir yoludur. Bunun gibi durumlarda, Google'ın içeriği (veya buna işaret eden linkleri) olabildiğince yakın bir yere değmeyebileceği kolayca iddia edilebilir. Bir sayfa dahili olarak belirgin bir şekilde ilişkilendirilmemişse, bağlantı eşitliği akmaz ve iyi bir şekilde sıralamayabilir. Bu sayfa çok sayıda harici bağlantı biriktirse bile, güçlü bir iç bağlantı yapısı olmadıkça bu bağ eşitliğini geçemez.

Kanonik etiketler

Bu sorun genellikle kendi doğru bir şekilde kurulmuş iyi bir içerik yönetim sistemi kullanarak, ancak bir çeşit özel bir şablon kullanıyorsanız bir sorun olabilir. Standart etiketlerin olmaması dünyanın sonu değil, ancak uygun olup olmadıklarını ve doğru URL’yi gösterip göstermediklerini kontrol etmelisiniz. İzlemek için birkaç ince şey vardır, örneğin:

  • Http vs https.
  • Www. vs www olmayan.
  • Takip eden eğik çizgi vs ardışık eğik çizgi.

Google bazen bu gibi hataları anlamaya ve kanonik etiketi görmezden gelebilir, ancak parçayı geliştirirken veya lansmandan kısa bir süre sonra hızlı bir kontrol edin. Herhangi bir hata olmadığından emin olun.

Veri Kümesi Şeması

Bir tür veri kümesi içeren bir içerik parçası sunuyorsanız, arama motorlarının anlayabilmesi için uygun Şema işaretlemesini uygulamayı düşünebilirsiniz. sayfanızın içeriği. Ardından, veri kümesi anlaşılırsa ve sayfa yeterince güvenilirse, Google'daki zengin snippet'lerden de yararlanabilirsiniz.

Resimler

İçerik odaklı bir bağlantı oluşturma kampanyası başlatıyorsanız, muhtemelen biraz görüntüler ve özel simgeler dahil olmak üzere güçlü görsel öğeler. Bunları doğru bir şekilde optimize etmezseniz, bu, sayfalarınızı yavaşlatabilir ve bir sayfaya çok sayıda resim bloğu ekleyebilir.

Temel düzeyde, sayfa yükleme sürelerine yardımcı olacak tüm görüntüleri sıkıştırmalısınız. İçeriğinizi mobil cihazlarında açması muhtemel olan blogculara ve gazetecilere ulaşırsanız, bu hızlı bağlantılara sahip olmayabilir.

Ayrıca, dosyalarınızı adlandırmak ve optimize etmek için bir dakikanızı ayırın. image ALT metni, Google'ın bunları anlamasına yardımcı olacak.

İzleme ve ölçüm

İçerik parçanızın başarısının izlenmesi mutlak bir zorunluluktur ve bunun nasıl yapılacağına dair birkaç seçeneğiniz vardır. Temel izlemenin yanı sıra, diğer kanallarla entegrasyon için birkaç seçeneğiniz vardır. Temel bilgilerle başlayalım.

Google Analytics / GTM kodu. Bu bir klasik ve bir kereden fazla kaçırdığım için üzgün olduğum şeylerden biri. Bir içerik parçasının çok başarılı olduğunu görmekten daha kötü bir şey yoktur, ancak bunu Google Analytics’te görüyoruz:

Ugh. Elbette, yeni gelen bağlantıları hala ölçebilirsiniz, ancak izlemeniz gereken bir tekne dolusu trafiği kaçırmış olabilirsiniz. Bu trafiğin bir kısmı ana web sitenize taşınmış olabilir ve hatta bir müşteriye veya bir müşteriye dönüşmüş olabilir, ama asla bilmezsiniz ve bu verileri sonsuza dek kaybettiniz.

Test aşaması, Google Analytics'in bir parça yayınlandıktan sonra doğru şekilde çalıştığını test etmenin birkaç yolu vardır.

En basit seçenek, gerçek zamanlı analizlere gitmek, içerik bölümüne gitmek ve makalenizin gösterilip gösterilmediğine bakmaktır. yukarı. Parçanın trafiği azsa, içeriği tıklayın. Görünüşe bakıp şunun gibi bir şey görmelisiniz:

Başka bir yol, Google Analytics kodunun bir sayfada bulunup bulunmadığını söyleyebilen Tag Assistant veya GA DeBugger gibi bir eklenti veya Chrome uzantısı kullanmasıdır.

Yeniden pazarlama etiketleri. Herhangi bir ücretli arama veya sosyal kampanya yürütüyorsanız, tüm ziyaretçileri içeriğinize gelecekte hedefleyebileceğiniz bir listeye koymanıza olanak tanıyan bir yeniden pazarlama kodu için uygun bir ekip sormalısınız. [19659002] Bu, görüntülü reklamcılığı kullanan reklamlarla veya Facebook'taki sosyal feed'leriyle إعلان vermek anlamına gelebilir. Bu tür bir listeyi kullanmanın birkaç yolu vardır:

  • İçerik reklamları bunlardan birine bağlıysa, reklamları olan kullanıcıları web sitenizde ürün veya kategori sayfalarına geri dönecek şekilde hedefleme.
  • Daha fazla etkileşim ve trafik çekmeye çalışmak için benzer konulardaysa, gelecekteki içerik parçaları.

Bu, çok az çaba gerektirir ve özellikle izleme kodunuz varsa, etiketleri uygulamak için Google Etiket Yöneticisi'ni kullanıyorsanız, uygulanması kolaydır.

Sosyal

Açık Grafik etiketleri. Sosyal medya paylaşımları içerik kampanyanız için birincil amaç olmasa da, içeriğin popüler olması durumunda paylaşılmasının iyi bir şansı vardır. Bu gerçekleşirse, resim, başlık ve açıklama sosyal için özelleştirildiyse ek paylaşımlar ve trafik oluşturmanız daha olasıdır.

Sosyal medya için biçimlendirilmiş resimlere ve özel Açık Grafik eklemeye fazladan zaman ayırmaya değer. iyi bir başlık ve açıklama içeren etiketler. Bunların yerine sahip değilseniz, sosyal platformların çoğu, sayfa başlığı ve meta açıklaması yerine kullanacak, bu da korkunç olmayabilir, ancak optimize edilmemesi için bir şans var.

İçinde Açık Grafik etiketlerini tanımlama seçeneği vardır, bu da çoğu zaman işleri çok kolaylaştırır. Örneğin, WordPress'i kullanarak yayınlıyor ve Yoast SEO eklentisini kullanıyorsanız, bu seçenekleri postanızın veya sayfanızın alt kısmında görebilirsiniz:

Ayrıca Twitter açıklamalarını ve resimlerini burada belirtebilirsiniz. Bu da yapmaya değer.


Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Paddy, Birleşik Krallık'taki Milton Keynes merkezli bir dijital pazarlama ajansı olan Aira'nın kurucu ortağıdır. 2004 yılından bu yana SEO'da çalıştığı için Hukuk diplomasıyla çalışmaktan sıkıldı ve web siteleri oluşturmaya ve Adsense üzerinden para kazanmaya karar verdi. Şu anda SEO, PPC ve içerik odaklı bağlantı kurma kampanyalarında uzmanlaşmış, müşterileriyle veya dünyadaki tüm şekil ve boyutlarda çalışan Aira'yı yönetmektedir.