قاعدة البيانات

Bir programlama dilinden PHP'yi farklı kılan nedir?

Bu PHP arasında C, C ++, C #, Java, Java Script, PHP, Pearl ve Ruby gibi birçok yazılım dili var belki de en kavrayan ve kavramak kolay bir dil. Bilgisayar karmaşık matematiksel hesaplamaları çözmek için tanıtıldı. PHP, diğer programlama dilleri arasında muhtemelen en önemli komut dosyası dilidir. Özellikle web sayfalarını geliştirmek, kullanıcı adları ve şifreler oluşturmak, giriş bilgileri, formdaki detayları kontrol etmek, resim galerileri, forumlar ve diğer pek çok kreasyon oluşturmak için kullanılır. Ayrıca bilgisayarda çalıştırılmadığı için sunucu tarafında bir dildir. Girdi veya ona verilen komutu dönüştürür ve bu dili kullanarak son çıktıyı verir. PHP, sadece PHP kodu HTML sayfasına girildiğinde çalışır ve daha sonra web tarayıcısından çıktı alınır. PHP genel olarak dersi takip etmeyi haklı kılan çeşitli işlevleri yerine getirebilir.

PHP nedir?

PHP, web geliştiricilerinin veritabanlarıyla etkileşimde bulunan dinamik web siteleri oluşturmasına izin verir. Bu nedenle, özellikle de öğrenim gören ve profesyonel bir eğitime sahip olan adaylar için PHP kursları yürüten bir merkeze sahip olmak çok önemlidir. PHP'den önce, ağ dünyası, Ortak Ağ Geçidi Arabirimi anlamına gelen çok yavaş CGI teknolojisinin kullanımına takıldı.

  • PHP dolu PHP Hypertext Preprocessor. PHP'deki P, her şeyi tanımlamak için kullanılan kısaltmadır.
  • Önişlemci olarak adlandırılır çünkü PHP kodları tarayıcıya gönderilmeden önce işlenir.
  • PHP bir betik dili / programlama dili ve çok C gibi. Komut dosyası oluşturma dilleri, web geliştiricilerinin programlama dilleri yerine oluşturdukları web siteleri oluşturmak için daha kullanışlıdır. Programlama dili, dilde yerleşik gelişmiş bir özellikler kümesi gerektirir.
  • PHP'nin hem betik dili hem de programlama dilinin özellikleri olduğu için, kullanıcılar her iki dünyanın da en iyisini elde edebilir ve onunla çok şey yapabilirler.
  • PHP, bir web geliştiricisine daha fazla ayrıntı ve daha fazla ayrıntıya sahip seçenekler sunar.
  • Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olan bu, kullanıcıların her türlü PHP indirme web sitesinden, gerekli lisans veya izinleri alarak indirip gidebilecekleri anlamına gelir. Ayrıca, PHP uygulamasını indirdikten sonra herhangi bir yenileme ücreti alınmamaktadır.
  • Uygulama hızlı, istikrarlı ve en önemlisi plat formludur. Her türlü sunucu ve her türlü işletim sistemi ile uyumludur.
  • Derleme gerekmemektedir. Kullanıcılar bir program derlediğinde, kaynak kodunu alıp dosyaları optimize edilmiş özel bir formatta işlerler. PHP doğada en iyi duruma getirildiği için çok hızlı ve derlenmesi gerekmiyor.
  • Öğrenmesi kolay ama çok güçlü. Web sayfaları oluşturmak için özel olarak tasarlanmıştı.
  • PHP daha çok nesnel yöneldi.

Potansiyel öğrencilere ve adaylara sadece en iyi PHP kursu değil, diğer yazılım kurslarında da profesyonel rehberlik sağlamaya hazır olan PHP eğitim kurumları var. Bu tür enstitüler, en iyi BT ve yazılım şirketlerinden bazılarıyla% 100 yerleştirmeyi garantiler. Adaylar, sonunda bir işi kırmadıkça ve torbalamadıkça mülakatlar yapacaklar. Sayısız mülakat turu için bir aday yer alacak.