التسويق الرقمي

Bir Termometrenin Doğru Kullanımı İpuçları

Vücudunuzdaki sıcaklık derecesine göre bir şeyler yanlış olup olmadığını genellikle anlayabilirsiniz. Çok yüksekse, vücudun bir şeylerle uğraştığının bir işaretidir. Bir termometreyi kullanarak doğru sıcaklık okumasını alın.

Ne tür termometre kullanıyorsunuz? Sıcaklığınızı almanıza yardımcı olacak çok çeşitli termometreler bulunmaktadır. Camdan yapılan eski moda termometre var. İçindeki kırmızı çizgi mevcut vücut ısınızı size söyleyecektir. Daha modern dijital termometre, metal ucu ve dijital sıcaklık okuması ile tanınabilir. Çoğu çocukta kullanılan alnlık ve kulak termometreleri mevcuttur. Bunlar dijital bir termometre ile aynı şekilde kullanılabilir. Farklı termometreler türleri vardır. Her farklı iş için doğru termometrenin kullanılması önemlidir.

Önce termometreyi hazırlamanız gerekir. Bir termometrenin doğru bir şekilde kullanılması bazı hazırlık gerektirir. Termometrenizi her kullanımdan önce ve sonra temizlemeye dikkat edin, baştan başa yeni olsa bile. Bazı marka termometreler, her kullanımdan sonra fırlattığınızdan termometrenin mikropsuz kalmasına yardımcı olan kullanılabilir ipuçları ile gelirler.

Temiz olduktan sonra, kullanıma hazır hale getirin. Cam termometre'nizi sallamak için kullandığınızdan emin olun. Bu, kırmızı çizginin sıfırlanmasını sağlayacaktır. Sıcaklık düşüşünün 96 dereceden düşük olduğunu gördüğünüzde, kullanım zamanı geldi. Dijital bir termometre durumunda, cihazı açın ve hata mesajı olmadığından ve pillerin değiştirilmesinin gerekli olmadığından emin olun.

Termometrenin içine yerleştirin. Tam olarak hazırlandığında termometrenin ağzına yerleştirin . Düzgün kullanmak için dilin altına sıkıca oturmalıdır, en az yarım ağzınızda olmalıdır. Dilinizi bir kez ağzınızın içindeyken termometrede dinlendirin.

Termometrenize sıcaklığınızı doğru bir şekilde okumak için yeterli zamana sahip olduğunuzdan emin olun. Termometrelerin okunması birkaç dakika sürebilir. Elbette, sizin tarafınızdan kullanılan termometrenin türüne bağlı olarak değişir. Cam termometrenin çalışması için üç ila beş dakika beklemeniz gerekir. Daha hızlı ve daha doğru sıcaklık okumaları için bir dijital termometre almalısınız. Termometre bip sesi gelene kadar bekleyin ve ağzınızdan çıkarın. Sadece 20 saniye sürer.

Göz seviyesindeki sıcaklığı okuyun. Sıcaklığını, ağzından çıkardıktan sonra bulmak için okumalısın. Cam termometrenin kırmızı çizgisinin yüksekliğini kontrol edin. Yanındaki numarayı okumayı öğrenin. Olasılığı, içinde bulacağınız sayının bir ondalık sayı içeriyor olmasıdır. Bu 101.6 veya 98.2 olabilir. Dijital termometre kullanarak sıcaklığınızı bulmak kolaydır – termometrenin ekranında doğrudan görüntülenir. Sıcaklığı yalnızca termometre ile bir süre görebilirsiniz. Bir camlı hava sıcaklığı nedeniyle okumuşluk azalmaya başlayabilir. Kendinize veya bir başkasının sıcaklığına sahip olduğunuzda, en doğru sıcaklık okuması için çıkardıktan hemen sonra sonuçları okuyun.