التسويق الرقمي

Bir Ürünü Konumlandırma

“İş dünyası” ile hatırlamanız gereken en önemli şey, sizden insanları sizden ürün satın almak istemenize rağmen, ürünlerinizi satın alan kişilerin bunu yapmak için iyi bir gerekçeye sahip olması.

Çoğu zaman "USP" olarak nitelendirildi. Benzersiz Satış Noktası), bir şirketi konumlandırmaya bakıyorsanız, dünyanın herhangi bir yerinden çok daha iyi olan bir yönüne odaklanmanız şiddetle tavsiye edilir.

Bu genel bir tavsiye gibi gelebilir … ama değil. Önemli olan, nasıl çalıştığını anlamanız gerekir. Görüyorsunuz, her "iş" bir şekilde bir sonuç sağlamak için var. Belki birisinin beslenmesini, kilo vermelerine yardımcı olmalarını veya hasta olduklarında daha iyi olmalarını sağlamaktır. Tüm pazarlardaki şirketler, belirli bir şekilde "değer" sağlarlar.

Önemli olan, şirketinizin nasıl değer sağlayabileceğinin farkına varmasıdır. "Gizli sosu" nun çekirdeği nedir? Bu da, kullanıcılara başka hiçbir işletmenin yapamayacağı sonuçlar sunmasını sağlar. Bu gerçekten bununla ilgili.

Bu hile, hangi hizmeti sağladığınızı fark etmektir. Bu servis herhangi bir şey olabilir. Gömlek yapmak, makyaj uygulamak veya insanların farklı görevler için bilgisayar kullanmasına yardımcı olmak. Mesele, onların hizmetinizle elde ettikleri "yardımcı" olduğun şey. Örneğin, "Bilgisayarlarla İspanyolca Öğrenmek" ya da "70'lerin Üzerinden Gelin Makyajı".

Çoğu insan, kafanızın altından kalkmak ve bazılarının çeşit. Hizmetin ne olduğu ya da insanların bunu neden kullanacağı önemli değil … önemli olan tek şey kiminle uğraştığınıza ya da neden olduğuna bakmaksızın sağlamanızdır.

Genelde Pek çok insan, hayatlarının tamamı için aynı hizmeti sunmaya devam edecektir. Büyük fark, süreçlerini sistematik hale getirerek, onların erişim alanını genişletmelerine ve bu sistemlerden bazılarını açık pazarda satabilecekleri "ürünlere" dönüştürmelerini sağlamalarıdır.

Bu ürünler; iş – ama gerekli olan bir pozisyona ulaşmak için yaptıkları temel işi görmüyorsunuz. Bu kadar çok şirket, alana giren rakiplere sahip olmalarına ve hatta daha iyi ürünler üretmelerine rağmen, yılda% 30'luk bir artışla sonuçlanıyor – temel hizmetlerinin, nasıl ilerlediklerine bakılmaksızın onları ileriye iten şey olduğu.