يونكس / لينكس

Bir Web Hostunun Size Sunulacak Özellikleri

Web barındırma işi, hızla büyüyen bir iştir ve önümüzdeki beş ya da on yıl içinde ve hatta bundan öncekinde milyarlarca dolarlık bir sanayiye dönüşme potansiyeline sahiptir. Web barındırma hizmeti, web sitenizi internete bağlı bir bilgisayara yerleştirmekten sorumlu olan bir bilgisayardır. Bu süper bilgisayar için teknik terim web sunucusudur. Bir web sunucusu için, bir veya daha fazla web sunucusunda yüzlerce hatta binlerce web sitesini barındıracak çok hızlı bir internet bağlantısına sahip olmak gerekir. Bunların asıl işi, web sitenizi yayınlamak ve World Wide Web'e yayınlamak için kullanabileceğiniz alanı kiralamaktır.

Şimdi, daha fazla ya da daha az barındırma şirketinin size sunacağı ortak özelliklere bakalım:

  • Kontrol Paneli: Web sitenize erişebilmeniz için kullanabileceğiniz bir arayüzdür. web sunucusuna koyun ve sonra web sitenizi özelleştirmek yanı sıra zaman yükseltme ile kurabilirsiniz. Kontrol Panelinin en popüler türü c-Panel'dir ve bununla birlikte, ayrıca sağlanan diğer bazı özelleştirilmiş simgeler de vardır.
  • Disk Alanı: World Wide Web'deki web sitelerinin çoğunda karmaşık grafikler, videolar ve hatta ses klipleri yoktur ve bu nedenle bu web siteleri 50 MB gibi küçük bir Disk Alanı'na kolayca sığarlar. Ancak, ihtiyaç duyulduğunda web sitesini genişletebilmeniz için ekstra alan ayırmak her zaman iyi bir fikirdir.
  • Bant genişliği: Başkalarına gönderebileceğiniz veya birim zamanda başkalarından alabileceğiniz veri miktarı veya miktarı, Bant genişliği olarak bildiğimiz şeydir. Web barındırma söz konusu olduğunda, bir müşteri web sitenizdeki bazı dosyaları kişisel bilgisayarlarına indirdiğinde, Bant genişliği tüketilir.
  • E-Posta Hesabı, kullanımı kolay bir e-posta istemcisidir.
  • Komut Dosyası Dili: Günümüzde çoğu gün Linux veya UNIX gibi platformları kullanıyor ve bunlar Perl, CGI ve PHP gibi Scripting Languages ​​ile tanışıyor. Bir hosting şirketi seçtiğinizde, en son sürümleri destekleyebilecek birini seçin, çünkü bu şekilde, ödeme yaptığınız ücret karşılığında web teknolojilerini kullanabileceksiniz.
  • Veri Tabanı: Stoklar, haritalar, kullanıcı hesapları ve benzerleri gibi dinamik olarak erişilebilen birçok veriyi depolamak için gereken bir web sitesi oluşturuyorsanız, sunabilecek bir hesap aramalısınız. Çok fazla veri tabanı var.

Bunlar, tipik bir web sunucusunun web sitenizin yayınlanmasında size yardımcı olabileceği özelliklerden bazıları.