قاعدة البيانات

Bitcoin: Nedir ve İşiniz İçin Doğru mu?

Tamam, yani Bitcoin nedir?

Bu, gerçek bir madalyon değil, "cryptocurrency", dünya çapında birçok insan tarafından üretilen ("mayınlı") bir dijital ödeme şeklidir. .. R…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. ve onun 2009 yılında tanıttı. Onun gerçek kimliği bir sırdır.

Bu para bir somut emtia (altın veya gümüş gibi) tarafından desteklenmez; Bitcoin'ler çevrimiçi olarak işlem görmektedir ve bu da kendilerine bir ürün oluşturmaktadır.

Bitcoin, kullanıcı olan herkes tarafından erişilebilen açık kaynaklı bir üründür. İhtiyacınız olan tek şey bir e-posta adresi, İnternet erişimi ve başlamak için para.

Nereden geliyor?

Bitcoin, özel yazılım çalıştıran kullanıcıların dağıtılmış bir bilgisayar ağında çıkarılıyor; Ağ belirli matematiksel kanıtları çözer ve BTC algoritması uygulandığında belirli bir desen üreten belirli bir veri dizisini ("blok") arar. Bir eşleşme bir bitcoin üretir. Karmaşık, zaman ve enerji tüketiyor.

Sadece 21 milyon bitcoin çıkarılacak (yaklaşık 11 milyonu şu anda dolaşıyor). R………………. R…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. Bir ağda birbirine (bit). Çevrimiçi banka yok; daha ziyade, Bitcoin internet çapında dağıtılmış defter olarak tanımlanmıştır. Kullanıcılar Bitcoin'i nakit ile veya Bitcoin için bir ürün veya hizmet satarak satın alırlar. Bitcoin cüzdanları bu dijital parayı depolar ve kullanır. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. 19659002] Bitcoin nasıl değerlenir?

Bitcoin bir finans kuruluşu tarafından tutulmaz veya kontrol edilmez; Tamamen merkezi değildir. Gerçek dünya parasının aksine, hükümetler ya da bankalar tarafından devalüe edilemez.

Bunun yerine, Bitcoin'in değeri, kullanıcılar arasında bir ödeme şekli olarak kabul edilmesi ve arzının sınırlı olması nedeniyle ortaya çıkar. Küresel para birimi değerleri arz ve talebe ve piyasa spekülasyonlarına göre dalgalanmakta; Daha fazla kişi cüzdanlar oluşturup, bitcoin'leri tutup harcadıkça ve daha fazla işletme bunu kabul ettikçe, Bitcoin'in değeri artacaktır. Bankalar şimdi Bitcoin'a değer vermeye çalışıyorlar ve bazı yatırım web siteleri bir bitcoin fiyatının 2014'te birkaç bin dolar olacağını tahmin ediyor.

Avantajları neler?

Bu ödeme seçeneğini kullanmak isteyen tüketiciler ve satıcılar için avantajlar var. .

1. Hızlı işlemler – Bitcoin İnternet üzerinden anında aktarılır.

2. Ücret / düşük ücret yok – Kredi kartlarının aksine, Bitcoin ücretsiz veya çok düşük ücretler için kullanılabilir. Merkezi kurum olarak merkezi kurum olmadan, gerekli izinler (ve ücretler) yoktur. Bu kâr marjı satışlarını artırır.

3. Sahtecilik riskini ortadan kaldırır. -Yalnızca Bitcoin sahibi, alıcıya ödeme yapabilen alıcıya ödeme gönderebilir. Ağ, aktarımın gerçekleştiğini ve işlemlerin doğrulandığını bilir; meydan okunamaz ya da geri alınamazlar. Bu, genellikle kredi kartı işlemcilerin bir işlemin hileli olup olmadığına veya kredi kartı ters ibrazlarının yüksek fiyatını ödeyen işletmelere ilişkin değerlendirmelerine tabi olan çevrimiçi satıcılar için büyüktür.

4. Veriler güvenlidir – Ulusal perakendecilerin ödeme işleme sistemlerine ilişkin son korsanlarla gördüğümüz gibi, İnternet her zaman özel veriler için güvenli bir yer değildir. Bitcoin ile kullanıcılar özel bilgileri bırakmazlar.

a. İki anahtarı vardır – bitcoin adresi olarak hizmet veren bir ortak anahtar ve kişisel verilerle özel bir anahtar.

b. Kamu ve özel anahtarları birleştirerek işlemler dijital olarak "imzalanır"; Bir matematiksel işlev uygulanır ve kullanıcının işlemi başlattığını kanıtlayan bir sertifika oluşturulur. Dijital imzalar her işlem için benzersizdir ve tekrar kullanılamaz.

c. Satıcı / alıcı asla gizli bilgilerinizi (isim, numara, fiziksel adres) görmez, bu yüzden biraz anonimdir ancak izlenebilirdir (ortak anahtardaki bitcoin adresine).

5. Kullanışlı ödeme sistemi – Satıcılar Bitcoin'i tamamen bir ödeme sistemi olarak kullanabilirler; Bitcoin paraya çevrilebileceği için herhangi bir Bitcoin para birimi bulundurmak zorunda değildir. Tüketiciler veya tüccarlar herhangi bir zamanda Bitcoin ve diğer para birimleriyle ticaret yapabilirler.

6. Uluslararası ödemeler – Bitcoin dünya çapında kullanılmaktadır; E-ticaret tüccarları ve hizmet sağlayıcıları, kendileri için yeni potansiyel pazar yerlerini açan uluslararası ödemeleri kolayca kabul edebilirler.

7. İzlemesi kolay – Ağ, Bitcoin blok zincirindeki (veritabanı) her işlemi izler ve sürekli olarak günlüğe kaydeder. Olası bir yanlışlık durumunda, kolluk görevlilerinin bu işlemleri takip etmeleri daha kolaydır.

8. Mikroödemeler mümkündür – Bitcoinler bir yüz milyonuncuya bölünebilir, bu nedenle bir dolar veya daha az tutarda küçük ödemeler yapmak ücretsiz veya neredeyse hiç bir işlem olmaz. Bu, mağazalar, kafeler ve abonelik tabanlı web siteleri (videolar, yayınlar) için gerçek bir nimet olabilir.

Hala biraz kafanız karıştı mı? İşlemlerin birkaç örneği:

Perakende ortamındaki Bitcoin

Ödeme sırasında ödeme yapan kişi, bir QR kodunu, bitcoin'i perakendeciye aktarmak için gereken tüm işlem bilgilerini taramak için bir akıllı telefon uygulamasını kullanır. "Onayla" düğmesine dokunarak işlemi tamamlar. Kullanıcının herhangi bir Bitcoin'i yoksa, ağ hesabındaki dolarları dijital para birimine dönüştürür.

Perakendeci, istediği takdirde bu Bitcoin'i dolarlara dönüştürebilir veya çok düşük işlem ücreti (2 yerine) yüzde 3), hackerlar kişisel tüketici bilgilerini çalamaz ve dolandırıcılık riski yoktur. …………. R. 30… 30……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………… Bir üçüncü taraf BTC tüccar işlemcisi, Bitcoin ağı üzerinden temizlediği işlemlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olabilir. Bu işleme müşterileri, BTC akıllı telefon uygulamalarına sahip kullanıcılar için işyerlerinin resepsiyonunda veya restoranlarda tabletlere kurulmaktadır. (Bu ödeme işlemcileri masaüstü bilgisayarlar, perakende POS sistemlerinde de kullanılabilir ve foodservis POS sistemlerine entegre edilebilir.) Kredi kartı veya paranın el değiştirmesi gerekmez.

Bu nakitsiz işlemler hızlıdır ve işlemci bitcoinleri para birimine dönüştürebilir ve Kuruluşun banka hesabına günlük doğrudan ödeme yapın. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. Katılım, güvenlik ve maliyet konularını dikkate alın.

• Şu anda sıradan tüketiciler ve satıcılar çok az sayıda Bitcoin kullanıyor veya anlıyor. Ancak, benimseme küresel olarak artmakta ve katılımı kolaylaştırmak için araçlar ve teknolojiler geliştirilmektedir.

• İnternet, bu nedenle bilgisayar korsanları borsaya tehdit oluşturmaktadır. Ekonomist, Eylül 2013'te bir Bitcoin değişiminin hacklendiğini ve kullanıcıların çevrimiçi kasalarından çalınan 250.000 dolarlık bitkinin çalındığını bildirdi. Bitcoins diğer para birimleri gibi çalınabilir, bu yüzden uyanık ağ, sunucu ve veritabanı güvenliği çok önemlidir.

• Kullanıcılar, kendi özel anahtarlarını içeren bitcoin cüzdanlarını dikkatli bir şekilde korumalıdır. ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. . Güncel kurlar ve satış fiyatları çevrimiçi borsalarda mevcuttur.

Sanal para birimi henüz evrensel değildir, ancak pazar farkındalığı ve kabulü kazanmaktadır. Bir işletme, kredi kartı ve banka ücretlerinden tasarruf etmek için Bitcoin'i bir müşteri rahatlığı olarak veya satış ve karlılığa yardımcı olup olmadığını görmek için karar verebilir.

Bitcoin'i kabul etmeyi düşünüyor musunuz? Bunu zaten kullanıyor musunuz? Düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın.