التسويق الرقمي

Blogcular için Dijital Pazarlamayı Kaldıracak 6 İpucu

Dijital Pazarlama artık yeni bir konsept değil. Yine de, birçok şirket ve uzman, konunun gerçek anlayışından yoksundur. Birçokları keşfetmek için hala birçok karanlık alan var. Aslında, her blogcu da buna ihtiyacı var. Bu yüzden, blogcular için dijital pazarlamayı kullanmam için 6 ipucum var. Sağduyulu davranır ve uygun bir strateji ile devam ederseniz kolaydır. Aslında, bunun için başka birine ödeme yapmanızı gerektirmez. Bazı basit anlayışlar elde ederseniz, bunu kendiniz yapabilirsiniz. Bu yüzden, daha iyi anlamak için konuya derin bir dalış yapmaya çalışalım. İnternet herkesin hayatında bir devrim oldu. Aslında, teknoloji onunla yeni bir anlam kazanıyor. Benzer şekilde, pazarlama daha kolay ve hızlı oldu. Kesinlikle, işletmeler ve girişimciler için, bir ajansı veya bir uzmanı işe almak önemli olabilir.

Bunun nedeni, işletmelerin alandaki bilgilerinin eksikliğinden dolayı satışlarını kaybetmeyi göze alamamasıdır. Bu yüzden pazarlamalarını bir ajansa yaptırmayı bile düşünebilirler. Ancak blogcular bunu yapamazlar. Tersine, aynı zamanda yazılarını uygun şekilde pazarlamak zorundadırlar. Yani, blogcular için dijital pazarlamayı kullanmanın birkaç ipucu var.

# 1. Çevrimiçi Varlığınızı Yönetin

Her blog kullanıcısı, okuyucularınızın blogunuzu ve yayınlarınızı nasıl algıladığını bilmelidir. Blogging arenasına bakarsanız, bir okyanustan daha az değildir. Her gün yeni blogcular üstel bir oranda doğarlar. Öyleyse, neden birisinin 300/500/700/1500 kelime yayınınızı okumak için zamanı harcamak istediğini hayal edin. Blogunuz açık bir şekilde anavatanınız olsa da, temelde kendi anavatanınız olmayan çeşitli sosyal medya platformlarında da oynamanız gerekir. Çeşitli sosyal medya platformlarında varlığınızı nasıl sağlıyorsunuz? Frekans nedir? Yazdığınız her yeni gönderiyi, çeşitli platformlardan bahsetmeye değecek olan, takipçilerinize zamanında ulaştığından emin olun. Yeni yayınınız hakkında bilgi sahibi olmanızın sadece takipçileriniz olmadığına dikkat edin. Anahtar kelimeler veya hashtag'lar temelinde yeni yayınlarda yol izleyen insanlar var.

Bir blog yazarıysanız, blogcular için dijital pazarlamanın avantajlarından yararlanın. Niş anlamak çok önemlidir. Örneğin, ürünleri incelerseniz, diğer inceleme sitelerine yorum gönderir misiniz? İlgili forumları ziyaret ediyor ve ilgilendiğiniz konulara katılıyor musunuz? Yayınınız Google Arama'da nasıl performans gösteriyor? Rütbesini geliştirmek için daha ne yapabilirsin?

# 2. Sizin Zamanınız Pazarlama Bütçenizdir

Şimdi, bir uzmanı dışarıdan temin etmek için para harcamamanız nedeniyle, sizin için önemli bir şey yatırmanız gerekiyor. Bu senin zamanın. Zamanı iyi araştırmak ve maddenin özünü iyi anlamak için harcamanız gerekiyor. Aksi takdirde, blogcuların dijital pazarlamayı kullanması için bu ipuçlarının yararı o kadar da verimli olmaz. Zaman zaman, hiç sonu ve ışığı görülemeyen bir tünelde olduğunuzu hissedebilirsiniz. Fakat durum uzun süre aynı kalmayacak. Sadece günlük olarak uygularsanız uzman yüzücü olacaksınız. Sadece havuzda ayakta durmak bu uzmanlığı getirmeyecek. Benzer şekilde, daha fazla çekmek için daha derine dalmak için bu dürtüye sahip olmanız gerekir.

# 3. Blog Post Paylaşımınız Pazarlama Kampanyanızla Daha İyi Oldu

Yeni yayınınızı sosyal medya platformlarında paylaştığınızda bir miktar ilgi çekiyor mu? Organik yeniden paylaşımlar, beğeniler ve yorumlar alıyor musunuz? Değilse, pazarlama stratejinizle ilgili bir sorun var. Gönderiniz sulu içerik barındırıyor veya sosyal medyada iyi sunamıyorsunuz. Daha fazla insan çekmek için alakalı hashtag'ler, anahtar kelimeler ve bağlam kavramı hakkında bilgi edinin. Blogunuza hangi sosyal medyanın daha fazla trafik getirdiğini öğrenmek için bazı araçlar kullanın. Başka bir platformun bu kadar çok tepki almamasının nedeni nedir? Bazı ilgi çekici bir şekilde göndermeye çalışın. Doğru sahaya doğru düzgün bir şekilde karıştırılmalıdır.

# 4. Pazarlama Eğilimleri Hakkında Bilgi Edinme

Yukarıdaki noktaya değindim. Blogcular için dijital pazarlamayı kullanmanın bu yolla size faydalı olacağını umuyorum.

# 5. Mesajlarınızı Test Edin

Mesajlarınıza göz atın. Bazı mesajlar her zaman diğerlerinden daha iyi olacaktır. Kesinlikle, daha fazla ziyaretçi çekebilecek bir şey vardı. Benzer şekilde, yorumlar yayınlarınızda düzenli olarak bir şey olmuyorsa, yorum alan bazı yayınlar, bunun arkasında bir neden olduğu anlamına gelir. Analiz etmeye çalış. Diğer yayınlarda eksik olan şeyin daha iyi olduğunu anlamak için bu yayınlarda zaman geçirin.

# 6. Pazarlamayı En Önemli Önceliğiniz Yapın

Blogunuzun ve yayınlarınızın sizin olduğunu unutmayın. Eğer ikna olmuyorsan, başka kimseyi asla ikna edemezsin. Bu alıştırmada günlük zaman geçirin. Blogcuların dijital pazarlamayı başlangıç ​​noktası olarak kullanmaları için bu ipuçlarını kullanın. Doğru yolda olduğun zaman, daha da ilerlemek için kendi yollarını bulacaksın.

Sonunda bir şey istemek istiyorum. Sizin için iyi çalışan bazı fikirler bulduğunuzda, geri gelmeyi ve yorum bölümünde paylaşmayı unutmayın, böylece başkaları yardım alabilir ve blogcular için dijital pazarlamadan yararlanma konusunda bazı yeni ipuçlarına sahip olacağım. Sonuçta, hepsi parıldamaya ihtiyaç duyan tutkunuzla ilgilidir, böylece diğerleri parıltıyı hisseder.