SEO

Blogunuz için Arama Motoru Optimizasyonu

Web siteleri ve portallar için arama motoru optimizasyonu hakkında birçok makale okudunuz. Kendi bloguna ne dersin? Blogunuza geleneksel SEO tekniklerini uygulayabilir misiniz? Cevap "Evet", yapabilirsin.

Blog, günümüzün esnekliği ve kolay içerik yönetimi nedeniyle gün geçtikçe popüler hale geldi. Bloglar ve blog yayınları genellikle arama motoru dostudur, çünkü bunlar metin, bağlantılar ve benzersiz bilgiler bakımından zengindir. Ve genel olarak, Bloglar, arama motorlarında düzenli olarak güncellenen günlük bilgi parçacıkları olarak bilinir, böylece arama sonuçlarında çok fazla önceliğe sahiptirler.

Peki, blogunuzu nasıl geliştirebilirsiniz?

Bir blogu optimize etmek, bir web sitesini optimize etmeye benzer. Ancak hangi Blog hizmetine bağlı olduğunuzu bağlı olarak Blogspot, WordPress, typepad; sonuç ve etkinlik farklı bir şey olabilir.

Aşağıda ana yapılacaklar arasında sayılabilir:

1. Blogunuzu oluştururken, birincil anahtar kelimenizin blog alanında olduğundan emin olun. Kullandığınız blog hizmeti ne olursa olsun, bu bir zorunluluktur.
Örneğin, arama yapanların sizi "Ünlü" anahtar kelimesiyle bulmasını istiyorsanız, alanınızın / alt alanınızın içinde olduğundan emin olun.

2. Konunuza ve blog temanıza odaklanmaya çalışın. Blogunuz teknoloji odaklıysa, yalnızca teknolojiyle ilgili konulara odaklanın. İçeriği karıştırmak SEO'da gerçekten yardımcı olmaz. Bir blogun avantajı, gönderinin sıklığından kaynaklanır. Arama motorları, günde 3-4 yayın şeklinde bir modelde benzerlikler buluyorsa, bu siteyi göz önünde bulundurarak çok aktif olacaktır. Blogun konusuna bağlı olarak, web'deki sıcak bir konuyla alakalıysa, blog'unuzu sıralamalarda artırabilirsiniz.

3. Her zaman blogunuzda, bazen 'bağlantı yemelemek' olarak bilinen ilginç başlıklar kullanın. Başlığınız, konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için okuyucunun ilgisini çekmelidir.
4. Belirli anahtar kelimeleri vurgulamak ve vurgulamak için etiketler kullanın.

5. Diğer popüler Blog'lara bağlantı verin ve onlardan sizinkine bağlantı kurmalarını isteyin.

6. WordPress kullanıyorsanız, Permalinklerin tüm avantajlarından yararlanın. Bağlantıdaki gönderi başlığınızla güzel bir yapı kullanın.

7. Google tarafından web yöneticileri için sağlanan bir özellik olan Google Site Haritalarını kullanın. Google site haritası, blogunuzu google'da iyi dizine eklemenize yardımcı olacak.

8. Yeni içeriğe ve bağlantılara göre arama motoru için daha iyi bir yiyecek yoktur. Sık sık güncelleştirin ve tüm ünlü toplayıcılara "Ping" göndererek herkesin haberdar olsun.

Blogunuzu arama motorları için optimize etmenin birçok yolu var. Ama ne yaparsanız yapın, yazdığınız sürece, geçerli alan adınıza ve blog hizmetinize veya sisteminize bağlı kaldığınızdan emin olun. Başka bir yere taşınırsanız çok fazla okuyucu kaybedebilirsiniz.