الطباعة - تصميم

Blogunuza Trafik Çekmenin 16 Yolu

Blogunuzu kurdunuz ve niş pazarınızın fayda sağlayacağı ve fayda sağlayacağı yararlı, yararlı bilgiler göndermeye başladınız. Günler geçiyor, yayınlanmaya devam ediyorsunuz, ancak hiç kimse yorumda bulunmuyor ve trafik istatistikleriniz neredeyse kayıt olmuyor. Ne yaparsın?

Sahip olduğunuz herhangi bir web sitesi gibi, sitenize trafik çekmeye başlamak için bazı blog tanıtımları yapmalısınız. İşte, blogunuza trafik çekmek için şimdi yapmaya başlayabileceğiniz, belirli bir önem sırasına göre olmayan 16 adım.

1. Blogunuzda bir e-posta aboneliği formu oluşturun ve ağınızdaki herkesi abone olmaya davet edin: aile, arkadaşlar, gruplar, müşteriler, ortaklar.

2. MyYahoo.com'da bir yayın oluşturun, böylece siteniz düzenli olarak Yahoo arama motoru tarafından ele geçirilir.

3. Hedef alanınızdaki diğer blogları okuyun ve yorumlayın. "Güzel blog" veya "harika mesaj" gibi şeyler yazmayın. Blogunuza bir bağlantı ile akıllı, yararlı yorumlar yazın.

4. Blog dizinlerine ping yapmak için Ping-0-matic kullanın. Bunu her yayınladığınızda yapın.

5. Blogunuzu geleneksel arama motorlarına gönderin.

6. Blogunuzu blog dizinlerine gönderin.

İpucu: Gönderilerinizi takip etmek için bir form oluşturun; bu, ilk başladığınızda birkaç saat sürebilir; bu nedenle, sizin için bir VA göndermek veya işe almak için günde bir saat zamanlayın.

7. E-posta imza dosyanızdaki blogunuza bir bağlantı ekleyin.

8. Web sitenizin her sayfasına blogunuza bir link yerleştirin.

9. Bir bülten yayınlarsanız, her konuda blogunuzla bir bağlantınız olduğundan emin olun.

10. Otomatik cevaplayıcı dizileri, satış mektupları, raporlar, beyaz sayfalar vb. Giden tüm yazışmaların standart bir parçası olarak blogunuza bir bağlantı ekleyin

11. Blog URL’nizi kartvizitlerinize, broşürlerinize ve broşürlerinize yazdırın.

12. Kullanıcıların abone olabileceği bir RSS yayını URL’niz olduğundan emin olun. RSS kısaltması, Zengin Site Özeti anlamına gelir veya bazıları anlamını Gerçekten Basit Sendikasyon olarak kabul edebilir. Sendikasyon için mevcut olan web sitelerinin veya blogların güncellemelerini listeleyen bir belge türüdür. Bu RSS belgeleri (ayrıca "yayınlar" olarak da bilinir) toplayıcılar (haber okuyucular) kullanılarak okunabilir. RSS yayınları yalnızca başlıkları veya hem başlıkları hem de özetleri gösterebilir.

13. Abonelerinizi geri çekmeleri ve sizi ağlarındaki diğer kişilere yönlendirmeleri için ilgi çekici olmalarını sağlamak için sık sık mesaj gönderin; yayınlarınızdaki diğer bloglara, makalelere ve web sitelerine bağlantılar ekleyin

14. Diğer blog yayınlarına teklif verirken veya referans verirken Geri İzleme bağlantılarını kullanın. Trackback nedir? Temel olarak bunun ne yaptığı, gönderilerine bir referans gönderdiğinizi bildiren bir sunucudan diğer sunucuya bir mesaj göndermek. Güzelliği, blogunuza bir link artık kendi sitesinde yer almaktadır.

15. Web çevresinde yayınlanacak makaleleri makale dizinlerinde yazın. Blogunuzun bağlantısını yazar bilgi kutusuna ekleyin (aşağıdaki imzamızdaki örneğe bakın).

16. Her gün blog için bir taahhütte bulunun. Günde 10 dakika, yeni içerik arama motoru örümceklerini ziyaret ettiğinde trafiğinizi artırmanıza yardımcı olabilir. Takviminize her gün aynı anda görev olarak yerleştirin.

İpucu: Ziyaretçi istatistiklerinizi takip etmek için bir hit counter kullanın: kaç benzersiz ziyaretçi, kaç sayfa görüntüleme, ortalama ziyaret süresi.


مصدر بواسطة Denise Wakeman