SEO

Bu 3 Küçük İş Web Sitesi Hataları Nasıl Yapılır

Küçük bir işletme web siteniz varsa, tek bir amaca hizmet etmeli – satış üretmeli.

Elbette, ziyaretçilerinizi tekliflerinize bildirmeli ve onlara referanslar yoluyla yeteneklerinizin sosyal bir kanıtı sunmalıdır. Şüphesiz, web siteniz potansiyel müşteriler oluşturmalı ve yakalamalıdır. Ve en önemlisi, işletme web siteniz ziyaretçilerinizi tekliflerinizi satın almaya yönlendirmelidir.

Yine de satış yapmak için web sitenizin birkaç temel öğeye ihtiyacı var. Bu öğeler, web sitenizde onları kaçırmadığınızdan emin olmak için çok önemlidir.

1. Sayfa Başlıkları

Sayfa başlıklarının etkisiz kullanımı, web sitenizdeki HTML kodunun bir parçasıdır. Genellikle web tarayıcınızın üst çubuğunda sayfa başlığını görürsünüz.

Bir dizi amaca hizmet ederken, iki çok temel ve önemli işlevi vardır. İlk olarak, SEO için anahtar kelime optimizasyonunda önemli bir parçadır. Sayfa başlıklarında anahtar kelimeler dahil edilmeden etkili bir SEO stratejisi tamamlanmadı. Etkili SEO için, işletme web sitesi sayfalarınızın her biri benzersiz sayfa başlıklarına sahip olmalıdır. Bu sayfa başlıkları, her bir sayfa için optimize ettiğiniz anahtar kelimeleri içermelidir.

İkincisi, ve hatta daha da önemlisi, sayfa başlıklarınız arama motoru sonuçlarında ana bağlantılı metin olarak kullanılıyor.

Etkili sayfa başlıkları, kullanıcılara, arama sonuçlarını web sitenize girdiğinde ne bulacaklarını söyler. İdeal olarak, sayfa başlığınız, araştırmacının o sayfayı ziyaret etmesinin avantajını gösterir. En iyi sayfa başlıkları, arama sonuçlarından tıklama oranlarını artıracak, ziyaretçilerinizi, potansiyel müşterilerinizi ve potansiyel olarak gelirinizi artıracaktır. Dönüşüm için sayfa başlıklarınızı optimize etmeden istediğiniz zaman SEO geçirmeniz kötü bir fikirdir.

2. Açık Amaçlı İş Amaçları

Küçük işletme web siteniz bir pazarlama aracından başka bir şey değildir. Tek başına, yapabileceği büyülü hiçbir şey yoktur. İşinizi pazarlamak ve tanıtmak için nasıl kullanmak istediğinize tamamen bir hizmetçi.

Bir pazarlama aracı olarak, işletme web sitenizin pazarlama planınızın bir parçası olarak görülmesi gerekir. Bir pazarlama planı oluşturduğunuzda, hedeflerinizi belirlersiniz – pazarlama çalışmalarınızla gerçekleştirmek istediğiniz şeyler. Ardından, hedefleri gerçekleştirecek görevleri yapmak için yola çıktınız.

İşletmenizin web sitesi, bir pazarlama aracı olarak, açıkça tanımlanmış iş hedeflerine sahip olmalıdır. Başka bir deyişle, hedeflerinizin web sitenizde ne olduğunu açıkça belirtmek istersiniz. Elbette, daha fazla müşteri olabilirdi. Ancak, daha fazla müşteri kazanmaya yönelik bir süreç var. Ve web siteniz bu süreci uygulamak için bir yer.

Ancak bir adım daha ileriye gitmek, iş hedeflerinizi belirtmek için yeterli değil ve ardından işinizi yapmak için iş sitenizi kullanmaya devam edecek. İş hedeflerinizi önceliklendirmeniz gerekiyor. Bu amacın web sitemin birincil görevi olduğuna karar vermelisiniz. Sonra, web sitenizin ziyaretçileri, blog okuyucular ve web sitenizi görecek herkesin önünde birincil hedefinizi elde etmek için aklınıza gelebilecek her şeyi yapın.

Birincil iş hedefinizi belirledikten sonra, kullanıcıların web sitenizde gerçekleştirmesini istediğiniz ikinci ve üçüncü önemli şeylere karar verin. İşletmenizin web sitesinde en uygun zamanda görünür olanlardan her birini yapın. Sadece ana hedefi vurmadığından emin ol.

3. Ziyaretçilere Ulaşmak İçin Az ya da Hiç Girişim Yapmayan Eylem Adımları

Çoğu zaman, gördüğüm web sitelerinin çok azı, varsa doğrudan eylem adımları var. Eylem adımlarını, ziyaretçilerinizin web sitenizin sayfasındaki belirli bir noktaya geldiklerinde yapmasını istediğiniz şeyi tanımlarım. Web sitenizin her sayfasının net, kolay yapılması gereken adımlara – hatta biyo sayfanıza – sahip olması gerekir. Aslında özellikle biyo sayfanız.

Yapılması kolay eylem adımlarına sahip olmak, net iş hedeflerine sahip olmanıza yardımcı olur. Web sitenizin hedeflerini biliyorsanız, ziyaretçilerinizin almasını istediğiniz eylem adımları basitçe birincil, ikincil ve üçüncül hedeflerinizin bir uzantısı haline gelir.

Buradaki anahtar, ziyaretçilerinizin tamamlaması için aksiyon adımlarının kolay olması. Unutma, bu dönüşümün noktasıdır. Ziyaretçinizden alma talebinde bulunduğunuz eylem, bunları doğrudan işletmenizde meşgul edecektir. Yani bu dil ile ya da çok endişeli olmak için zaman değil. Onlar için neler yapabileceğiniz hakkında bir sürü şeyi açıklamanın zamanı değil. Basit, kolay anlaşılır, nokta-içi içerik burada istediğiniz şeydir.

En iyi aksiyon adımları, iş hedeflerinizi şu anda ziyaretçinizin istekleriyle birleştiren adımlardır. İstekleriniz hedeflerinizi karşıladığında, bir dönüşümün – bir liste kaydı, bir danışma sorgusu, bir seminer kaydı, bir ürün satışı vb. Elde ettiniz. Sonuç olarak, web sitenizin nüshası neredeyse her zaman insanları taşımakla ilgili olmalıdır. kolay bir eylem adımına doğru.

Web sitenizin bu üç öğeye sahip olduğundan emin olun ve küçük işletme web sitelerinde gördüğüm en yaygın hatalardan bazılarını uzak tutabilirsiniz.