SEO

Bu akıllı bütçe stratejilerini kullanarak katil bir PPC kampanyasına yatırım yapın

 Reklam Bütçeleri Bütçeleme, tıklama başına ödeme (PPC) hesap yönetiminin en önemli bileşenlerinden biridir.

Bunlar, bir kampanyanın önceliklerinin doğrudan bir yansımasıdır ve strateji ve taktik yürütmeyi birbirine bağlayan köprüdür birlikte. İyi düşünülmüş bütçeler olmadan, bir PPC programı tam potansiyelini asla elde edemez.

Bu makalede, öncelikler karşılandığından ve hedeflere ulaşıldığından emin olmak için bütçeleme süreci boyunca nasıl düşünülür anlatılır.

Bütçeleme: strateji giderme

Bütçeleme ve strateji arasındaki en iyi analojilerden biri, bir otomobil.

Stratejiyi araç olarak ve bütçelemeyi otomobili çalıştıran yakıt olarak düşünün.

Yerinde bir araç olmadan, benzin. Strateji ve bütçeleme arasındaki ilişkiyi düşündüğüm yol bu: Uygun bir strateji olmadan, PPC'ye tahsis edilen parayı nereye yatıracaklarını belirleme mekanizması yok

Peki, etkili bir PPC stratejisi nasıl oluşturulabilir? 19659009] Hedefleri belirleyin. Uyum sağlamak için genel işletme ölçütlerini iyileştirmeyi amaçlayan PPC hedefleri oluşturun.

 • Öncelikleri belirleyin PPC hedeflerini en az iki yılda bir gözden geçirerek mevcut iş durumuyla uyumlu ve uyumlu olmalarını sağlayın. Hedefler belirlendikten sonra kilit öncelikleri belirlemek önemlidir. Örneğin, birincil hedef gelir artışı ise, öncelik, anahtar kelime veya kitleyi genişletme gibi dönüşümleri yönlendiren girişimlerin yürütülmesi olmalıdır. Öte yandan, birincil hedef kâr getiriyorsa öncelik, negatif anahtar kelimeler ve diğer optimizasyon biçimleri için arama sorgusu raporu (SQR) madenciliği gibi girişimlere odaklanmalıdır.
 • Hedefler ve öncelikler belirlendikten sonra PPC stratejisini oluşturmanın zamanı geldi. Stratejik planınızı oluşturmak için şu dört adımı kullanın:

  • Durumları değerlendirin. Performans, rekabetin etkisi, genel piyasa koşulları ve işin gerçek ihtiyaçları gibi faktörleri analiz ederek genel durumu değerlendirin. Durumun genel bir görünümünü geliştirirseniz, PPC programınızı nasıl yöneteceğinizle ilgili bir bakış açısı oluşturan bir sonraki adıma geçilir.
  • Bir bakış açısı oluşturun. Görüşünüz, eninde sonunda PPC hesabının nasıl yönetileceği ve hedefler ile öncelikler arasında doğrudan bağlanması gereken yönetişim felsefesidir.
  • Bir taktik plan oluşturun Doğru inisiyatiflerde çalıştığınızdan emin olmak için görüş ve hedeflerinizi hesapların hizalamasına göre hizalayın. Bir bakış açısı oluşturduktan sonraki bir sonraki adım, taktik planı oluşturmaktır. Taktik, hesaptaki gerçek görevlerdir. Örneğin, yeniden pazarlama, teklif verme ve إعلان kopyasını yazma, genel strateji uygulamak için uygulanabilecek taktiklere örnektir.
  • Finansmana odaklanın Plan yapıldıktan sonra, bütçeleme devreye giriyor. Öncelikler temelinde odaklanmış bir strateji oluşturmak ve güçlü taktik plan bütçelerin nereye ve nasıl yönlendirildiğini yönlendirir.

  Bina bütçeleri: Neyi göz önüne alacağım?

  Peki bütçeleri nasıl oluşturmaya başlayabiliriz? Bütçeler oluştururken bunlara nasıl yatırım yapacağınıza karar vermede dikkate alınması gereken bazı faktörler şunlardır:

  • أداء Mevcut bir PPC programı için bütçeyi performansa bağlamak bütçe tahsisinde önemli bir bileşen oluşturur. Bütçenizin çoğu karlı kampanyalara ve kanallara ayrılırken, hedeflere ulaşmanıza yardımcı olabilecek "kayıp liderlerine" yatırım yapıp yapmamak konusunda stratejik kararlar alınmalıdır.
  • Sezonluk. İşletme en yoğun olduğunda kaynaklara yatırım yapın. Daha yavaş mevsimlerde, dönüşüm gerçekleştirmekle kalmayıp marka bilinci oluşturmak için PPC bütçenizi kullanın.
  • Atıf PPC'nin çapraz kanallı veya kanaldaki dönüşümler üzerindeki etkisini ispatlamak için ilişkilendirme verilerini kullanın. Örneğin, bazı kampanyaların iyi dönüşüm sağlamadığını öğrenebilir ve içgüdüleri onları kapatmaktır. Bununla birlikte, diğer kampanyalarda dönüşümlere neden olursa, dönüşüm yolunu açık tutmak için bütçe ayırmak istersiniz.

  Bütçeler oluştururken, AdWords ve Bing gibi "güvenilir ve gerçek" kanallara yatırım yapmak isteyeceksiniz. Genel olarak bir PPC bütçesinin yüzde 70'ini hedeflerimden birine önemli katkıda bulunduğu kanıtlanmış kanallara yatırırım.

  Bundan sonra "güvenli bahis" dediğim şeyin bütçesinin yüzde 20'sine yatırım yapıyorum. Bunlar benim olmayan kanallardır.

  Sonuç olarak, deneme ve test için bütçenin yaklaşık yüzde 10'unu elinde tutuyorum. Zarfı biraz itip yeni trafik kaynakları bulmak önemlidir. Bununla birlikte, bu kaynaklar kendilerini güvenilir katkıda bulunanlar olarak kanıtladıklan 때 까지, yatırım yapmakta olduğum bütçe miktarını daha az kanıtlanmış kampanyalarla sınırlayarak riski en aza indirebilirim.

  Bina bütçeleri: Örnek

  Çok sayıda PPC bütçe oluşturma yöntemi var. Örneğin, yönettiğim bir hesap üç ayda bir bütçeye ve bir yıl boyunca bütçelere karşı gerekli. İşte bir örnek:

  Bu bütçeyi oluşturmak için harcama artış ayını geçen yıla göre ayda (MoM) analiz ettik. Örneğin, Aralık 2016'dan Ocak 2017'ye kadar harcamalarınızda yüzde 20'lik bir artış olduğunu öğrendik. Sonuç olarak Aralık 2017'nin harcamalarını aldık ve bütçeyi belirlemek için bir önceki yılın yüzde artışını uyguladık.

  Bu varsayım, Büyüme bir önceki yıla göre yüzde 20 iken bütçe daha sonra yüzde 20 daha büyüyebilir. Bu bütçe oluşturma yöntemi, yıllık bazda (yıllık bazda) istikrarlı büyümeyi sağlayan bütçelerin belirlenmesinde başarılı olmuştur.

  Nihai Düşünceler

  Bütçeler, PPC programınızın hedeflerini, vizyonunu ve stratejisini yansıtır. Bir PPC uzmanı olarak içgüdüleri, bir hesaba atlamak ve kampanyaları oluşturmak ve optimize etmektir. Bununla birlikte, öncelikle bütçelere odaklanmak, hedeflere ulaşmak ve öncelikleri yerine getirmek için gereken uygun miktarda finansmana sahip olmanızı sağlar.

  Mevcut veya yeni kampanyalarda olsun, bütçeleri nereye yerleştireceğinize odaklanmak çabaları yoğunlaştırmaya yardımcı olmak açısından önemlidir. Bütçeleme sürecinden geçmek, tüm çabalarınıza odaklanmanıza ve programınıza açıklık getirmesine yardımcı olacaktır.


  Bu makalede ifade edilen görüşler, konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Çalışan yazarları burada listelenmiştir.


  نبذة عن الكاتب

  Jeff Baum, Hanapin Marketing'de Hizmet Direktörü ve Hanapin Marketing'le deneyimli bir PPC reklamcılık profesyonelidir. dijital reklâmda 13 yıllık başarının sicili. Çeşitli kurşun üretimi ve e-ticaret işletmeleri için gelir ve karları büyük ölçüde artıracak stratejiler geliştirdi ve uyguladı. Ayda PPC reklam harcamalarında yüz binlerce doların yönetiminden sorumlu ve sorumludur. Jeff, Hanapin'in blog'u ve PPC Hero için tekrar eden bir yazar.