SEO

Bu Google Reklamı komut dosyasıyla düşük Kalite Puanına veda edin

AdWords'ün şafağından bu yana (artık Google Reklamları), düşük Kalite Puanları, her hesap yöneticisinin hayatının düşmanıydı. Sadece iç işleyişleri hepimiz için bir gizem değil, aynı zamanda gerçek bir göz kamaştırıcı ve can sıkıcı bir şekilde düzeltilmesi zor.

Buna yardımcı olmak için, bir Düşük Kalite Puanlı Anahtar Kelime Uyarı senaryosu yazdım!

Kalite Puanı anahtar kelimeleri, paranızı boşa harcıyor, bu betik, sorunun üstesinden gelmek için nerede olduklarını bulmanıza yardımcı olacaktır.

Kalite Puanı nedir?

Google, إعلان alaka düzeyini ölçmenin yollarından biridir. Puanı, reklamınızın kullanıcı için ne kadar alakalı olduğunu gösteren, 1 ile 10 arasında bir ölçekte anahtar kelime düzeyinde bir metrik.

Kalite Puanı bileşenleri:

  • Geçmiş tıklama oranı (TO). [19659008] Anahtar kelimenin reklamla alaka düzeyi.
  • Anahtar kelime ve reklamın arama sorgusuyla alaka düzeyi.
  • Açılış sayfası kalitesi.

Kalite Puanı neden bu kadar önemli? Kalite Puanı, reklamınızın arama motoru sonuç sayfalarında (SERP) nerede göründüğüne karar veren Reklam Sıralamasını belirlemenin anahtarıdır ve aynı zamanda Google'ın tıklama başına maliyetinizi (TBM) nasıl belirlediği konusunda da bir faktördür.

Google, Kalite Puanları ne kadar yüksek olursa, reklamları nadiren göstererek düşük Kalite Puanıyla teklif veren reklamverenleri Google’a cezalandırır. Wordstream tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Kalite Puanı yüzde 50'ye kadar tasarruf sağlayabilir veya yüzde 400'e varan bir maliyetle hesaplanabilir. Bu nedenle, anahtar kelimelerinizin Kalite Puanlarını düşükse iyileştirmek inanılmaz derecede önemlidir.

Google Grants kullanıyorsanız Hesap, düşük Kalite Puanları tüm hesabınızı askıya alma riskine sokabilir, bu yüzden mümkün olduğunca hızlı bir şekilde düzeltmek isteyeceksiniz.

Düşük Kalite Puanı anahtar kelimelerini bulmak

Aşağıdaki komut dosyası ile düzeltmek çok daha kolay hale geliyor Düşük Kalite Puanı anahtar kelimeleri. Ayrıca, daha ilginç etkinliklere harcayabileceğiniz zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Tek yapmanız gereken bir Kalite Puanı eşiği belirlemektir ve komut dosyası, puanın eşit veya daha düşük bir değere sahip anahtar kelimelerinin nerede olduğunu size e-postayla gönderecektir, böylece sorunu hemen ele alabilirsiniz.

onları bulmak daha da kolaylaştırmak için. Sıfır tolerans politikanız varsa, anahtar kelimeleri sizin için de duraklatabilir, ancak bu durumda eşiğinizin çok yüksek olmadığından emin olmanız gerekir.

Her şeyin olup olmadığını kontrol etmek için bir test çalıştırması yaptıktan sonra. doğru şekilde çalışarak, komut dosyasının Kalite Puanlarınızı sizin için ne sıklıkta kontrol etmesini istediğinize bağlı olarak düzenli bir zamanlama oluşturmanızı öneririm.

Düşük Kalite Puanını nasıl düzeltirsiniz?

Komut dosyası Kalite Puanınızı bulduğunda Anahtar kelimeler, sıkı çalışma başlar. Hesabınıza daha fazla zarar vermelerini önlemek için anahtar kelimeleri düzeltmek veya kaldırmak gerçekten çok önemlidir.

Temel olarak Kalite Puanı alaka düzeyini değerlendirir, bu nedenle TO'nun performansın iyi bir göstergesi olduğu; Düşük TO değeri, kullanıcıların sorgusuyla alakasız bir şekilde reklamı buldukları anlamına gelir.

Kalite Puanlarıyla ilgili birkaç öneri:

  • Anahtar kelimeleri eklemek için reklam kopyasını geliştirin. Düşük bir TO ile reklamları yeniden yazın ve kopyanıza alakalı ve yüksek hacimli anahtar kelimeler eklediğinizden emin olun. A / B, hangisinin en iyi performans gösterdiğini öğrenmek için reklamlarınızı test edin ve reklam kopyanızı nasıl geliştireceğinizi öğrenin. Ayrıca, site bağlantısı uzantıları gibi, reklamınızın görünürlüğünü artırarak TO'yu artıran reklam uzantılarını kullanmayı deneyin.
  • Açılış sayfanızı iyileştirin. Tüm hedef URL'lerin doğru olup olmadığını kontrol edin ve yükleme süreleriniz çok yavaş değil, çünkü bu Google’ın büyük bir evcil hayvan çığlığı. Web sitenizi iyileştirebileceğiniz herhangi bir alan olup olmadığını görmek için Google'ın açılış sayfası deneyimi hakkındaki yönergelerine bir göz atın.
  • Reklam grubunu daha alakalı reklamlarla değiştirecek şekilde değiştirin. Bölümlere ayrılmış reklam gruplarının bakımı da önemlidir. Doğru reklamlarda en iyi performans gösteren anahtar kelimelerden yararlanmak için belirli anahtar kelime hedeflemelerine göre reklam gruplarını ayırın. Düşük bir Kalite Puanı anahtar kelimesi, başka, daha alakalı bir reklam grubuna ait olabilir.

Anahtar kelimeler, anlamlı bir Kalite Puanı elde etmek için yeterli sayıda gösterim elde etmek için biraz zamana ihtiyaç duyar. Bu nedenle, yeni eklenen anahtar kelimelerin silinmesi konusunda acele etmeyin.

Komut dosyası nasıl kullanılır?

Google Reklamları'nda Toplu İşlemler'e gidin, ardından Komut Dosyaları sayfasına gitmek için Komut Dosyaları'nı seçin. Yeni bir tane oluşturmak için büyük “+” düğmesine tıklayın ve komut dosyasına yapıştırın.

Aşağıdaki seçenekleri düzenlemeyi unutmayın

  1. EMAIL_ADDRESSES uyarılacak e-posta adreslerinin bir listesidir. Düşük Kalite Puanı anahtar kelimelerinin Bunlar köşeli parantez içinde virgülle ayrılmış bir liste olmalıdır. Örneğin, [“[email protected]” and “[email protected]”].
  2. QS_THRESHOLD betiğin sizin tarafınızdan tanımlanan "düşük" olarak değerlendireceği Kalite Puanı değeridir.
  3. Kalite Puanı anahtar kelimelerinin otomatik olarak düşük olmasını istiyorsanız etiketlendikten sonra LABEL_KEYWORDS değerini ayarlayın ve etiketinde LOW_QS_LABEL_NAME
  4. setini ayarlayın. Kalite Puanı anahtar kelimelerinin düşük olmasını istiyorsanız, PAUSE_KEYWORDS değerini ayarlayın. otomatik olarak durdurulmalıdır.

Bu makalede anlatılan görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Daniel Gilbert, dünyanın en iyi ücretli medya ajansı Brainlabs CEO'sudur (kendinden beyan edilmiş). 2010'da Google'dan ayrıldığından beri bir dizi büyük veri ve teknoloji girişimine başladı ve yatırım yaptı.