SEO

Bu tatil sezonunda Vitrin Alışveriş Reklamlarında Gezinme

Google, 2016'da Vitrin Alışveriş reklamlarını duyurduğunda, iki hedef önemliydi: alışveriş yapanların satın almak istediklerini ve satın almak istedikleri yerleri keşfetmelerine yardımcı olmak.

Bugün, إعلان biçimi hâlâ kullanılan önemli bir yöntemdir. Google'da geniş terimler kullanarak alışveriş yapanları yakalayın. Ancak teknoloji devi, bu tatil sezonunun üstündeki huni alıcılarına ikramdan daha fazlasını yapıyor. Son güncellemeler Vitrin reklamlarını daha spesifik sorgular için göstermişken, videonun eklenmesi, perakendecilere markasını tanıtmak için yeni ve görsel bir yol sunuyor.

Yıl sonu perakende acele etmeden önce Vitrin reklamları dünyasında çok şey oluyor. . Google'ın en son güncellemeleri, gördüğümüz sonuçlar ve perakendecilerin tatil günlerinde Vitrin reklamlarından en iyi şekilde yararlanmak için neler yapabileceğini konuşalım.

İşte neyin yeni olduğunu

Vitrin şartları genişletildi

Vitrin Reklamlar, genel olarak jenerik sorgular için görüntülenen reklamlar olarak yayınlandı. Sidecar'ın (işverenim) son verileri, tatil hunisini de tatil yaklaşımı olarak aşağıya taşıdıklarını gösterdi. Geniş arama terimlerinin yanı sıra, Vitrin reklamları artık daha spesifik ve markalı terimler oluşturuyor.

Artık "kanepe" veya "kanepe" gibi geniş çaplı aramalardan "KitchenAid mikser" gibi ayrıntılı aramalara kadar uzanan bu terimler Google’ın Çok çeşitli arama sorgularını test etme ve alışveriş yolculuğunda Vitrin reklamlarının değerini belirleme isteği. Yüksek düzeyde alışveriş yapan kullanıcılarla etkileşim kurmak, daha yüksek dönüşümlere ve Vitrin reklamlarının tam huni biçiminde konumlandırılmasına neden olabilir.

Üst Vitrin yuvası daha yüksek TO'yu artırır

Geçen yıl Google, Alışveriş reklamlarının görüneceğini açıkladı. mobilde en soldaki noktada, alışveriş yapanlardan diğer konumlara göre üç kat daha fazla etkileşim elde edilir. Vitrin reklamları lansmanından bu yana benzer sonuçlar gördüler. Google'a göre, en üstteki Vitrin yuvası, ortalama tıklama oranından 3,6 kat daha yüksek bir hızda çalışıyor. Alışveriş yapan kullanıcılar yeni ürünleri keşfetmek için Vitrin reklamlarına güveniyor ve en soldaki yuvada yer alan perakendeciler bu alışveriş yapanlarla daha fazla etkileşim kurma fırsatına sahip oluyor.

Vitrin reklamlarında video

Eylül ayında Google yeni Vitrin reklamlarında video denir. Bu özellik, perakendecilerin Vitrin reklamları ile birlikte herhangi bir uzunlukta video eklemelerine olanak tanır. Video, perakendecilerin kendilerini ayırt etmek ve müşterilerin dikkatini çekmek için büyüleyici görseller sunmak için kullanabileceği bir araçtır. Google da piyasaya sürülmesiyle stratejik bir hal aldı: Videoların kullanıma sunulması tatil sezonunda tam zamanında geliyor.

Hala keşif odaklı bir format mı? Verilere bakın

Vitrin reklamları, kısa bir süre sonra, satın alma işlemlerini gerçekleştirme ve yeni müşteriler bulma konusunda etkili bir yol olabilir, ancak veriler, büyük ölçüde perakendeciler için bir çekim oyunu olduklarını gösteriyor. Vitrin reklam performansını Temmuz ve Ekim 2018 arasında 16 haftalık bir süreçte ele aldık. 50'den fazla Amerikan perakendecisinden oluşan bir örneğe dayanan veriler, gösterimlerin ve etkileşimlerin önemli ölçüde arttığını, dönüşümlerin bu süre zarfında nispeten düz kaldığını gösteriyor. [19659014]

Her iki izlenim ve katılım, eylül ortasına kadar yükselmeye başladı. Diğer taraftan, dönüşümler 16 haftalık deneme süresi boyunca durağan kalmadı, haftada bir haftada% 20'den fazla artış göstermedi.

Google'ın belirli sorguları içerecek şekilde Genişletme terimlerinin genişletilmesi, dönüşümlerin zamanla artırılmasına yardımcı olabilir, ancak Şimdilik, Vitrin reklamları keşif amaçlı bir reklam biçimi olarak kalıyor.

Bu tatil sezonunu kullanmak için taktikler

Markanızı artırmak için Vitrin reklamlarını kullanın

Vitrin reklamları söz konusu olduğunda Keşif anahtarıdır. Yeni perakendeciler ve ürünler hakkında erken aşamada alışveriş yapanlara bilgi sağlamasına yardımcı olurken, Vitrin terimlerinin genişlemesi alışveriş tutkunlarının her aşamasında alışveriş yapanları hedefliyor.

Adınızı ve ürünlerinizi olabildiğince çok sayıda müşteriye ulaştırmak için Showcase reklamlarını kullanın. Alışveriş yapanların markanız ve sunduğunuz ürünlerle daha yakından tanışmalarına yardımcı olan güçlü bir biçimdir. Reklamlarınızın, araştırma aşamasında düşük düzeyde alışveriş yapan müşterilere veya satın almaya hazır yüksek düzeyde alışveriş yapan müşterilere gösterilip gösterilmediği, çok çeşitli alışveriş yapanların görebileceği şey, yalnızca işletmeniz için yararlı olabilir.

Belirli ve markalı sorgulara dikkat edin. performans

Artan sayıda Vitrin terimi, oynatma alanını, dönüşüm hunisinden daha aşağı olan alışveriş yapan kullanıcıları kapsayacak şekilde genişletir. Vitrin reklamlarında belirli terimlerin ne denli bilinmediği bilinmemekle birlikte, perakende pazarlamacıları özel ve markalı aramalara özellikle de tatillerde dikkat etmelidir.

Hangi reklam gruplarının ve anahtar kelimelerin belirli sorguların eşleştirildiğini görmek için sorgu eşlemesini kullanın ile. Bu, bu düşük dönüşüm hunisi aramalarının Vitrin reklamlarında ne kadar iyi olduğunu gösterecek. Performanstaki değişikliklere bir kampanyadan diğerine yaklaşın ve bu istihbaratı belirli anahtar kelimeler için harcamayı bilgilendirmek için kullanın.

Alışveriş ve Vitrin reklamlarında negatif anahtar kelimeler arasındaki farkı öğrenin

İki veya daha fazla olduğunda Alışveriş kampanyaları aynı ürünü tanıtıyor; her bir kampanyanın ürün grubunun açık artırmada teklif vermesi gerektiğini belirlemek için her biri için bir öncelik ayarı (düşük, orta veya yüksek) ayarlanabilir. Bu ayar, belirli anahtar kelimeleri aşağı doğru hecelemeye de yardımcı olabilir.

Anahtar kelimeleri segmentlere ayırma süreci, Vitrin reklamları için farklıdır. Google’a göre, kampanya önceliği, Vitrin reklamlarıyla uyumlu değil. Yüksek öncelikli kampanyadan yalnızca reddedilen anahtar kelimeleri içeren düşük öncelikli bir Vitrin kampanyası oluşturursanız, düşük öncelikli kampanya, yüksek öncelikli kampanyadan reddedilen sorgularla birlikte birçok sorguyu toplar.

Vitrin reklamları için negatif anahtar kelimelerinizi bilgilendirmek için Alışveriş kampanyalarınıza bakın. Bunun yerine, Vitrin reklamları için görünmesini istemediğiniz anahtar kelimeleri basitçe reddedin.

Düşük performans gösteren ürünleri hariç tutan bir kampanya ağacı oluşturun

Vitrin reklamları, ürüne teklif vermenize veya ürün grubu seviyesi. Bu durumda, iyi performans göstermeyen belirli ürünleri hariç tutmak için bir kampanya ağacı oluşturmayı düşünün. Bu, doğrudan işletmenizin iğnesini hareket ettiren ürünleri tanıtmaya ve Vitrin reklam hedeflerinize ulaşmanıza odaklanmanıza yardımcı olur.

Genel sorgu performansına odaklanıyorsanız, yüksek fiyat katmanlarını hariç tutabilirsiniz. Daha geniş bir yelpazede alıcılara daha uygun ve ulaşılabilir ürünler gösteriliyor.

Yeni reklamlara yönelik ihtiyacı ölçmek için arama terimleri raporunu kullanın

Sorgu performansınızın kampanyalarınızı bilgilendirmesine izin verin. Google Reklamları'nda, hangi sorguların sitenize trafik yönlendirdiğini ve hangi sorguların kötü performans gösterdiğini belirlemek için arama terimleri raporunu kullanın. Bu raporu çalıştırmak, yeni Vitrin reklamları oluşturma ihtiyacını ölçmenize yardımcı olur. Örneğin, bir mutfak aletleri reklamınız veya reklam grubunuz varsa ve kahve makineleri için sorguları görüyorsanız, özellikle kahve makinesini hedefleyen ayrı bir reklam oluşturmak iyi bir fikir olabilir.

Video içeriğine stratejik bir yaklaşım geliştirin

Vitrin reklamlarındaki video, marka riskini en üst düzeye çıkarmada önemli bir araç olacak. Ancak dağıtımdan önce perakendeciler, geliştirme süreçlerini dikkatli bir şekilde değerlendirmelidir. İşletmenizin videonun eklenmesinden nasıl faydalanabileceğini ve amacının Vitrin reklamlarınızın her birinde nasıl sunulacağını düşünün. Bu faktörler, video prodüksiyon stratejinizin omurgası olarak hizmet etmelidir.

Vitrin reklamları için video geliştirmeye giden her şeyi düşünün. İçerik düşüncesinden yaratıcı uygulamaya kadar, video bazı kaynaklardan ortak düşünmeyi gerektirir. Zaman ve ekibinizi en iyi şekilde kullanan video için bir içerik stratejisi oluşturun.

Bu taktikler, Vitrin reklamlarınızı bu tatil sezonunda en iyi şekilde değerlendirmek için büyük rol oynayabilir. Bu harekete geçirici öğeler yerine, Vitrin reklamları tatil perakende saldırısına ve ötesine geçmeye hazırlanıyor.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Steve Costanza, Sidecar'daki Kurumsal Müşteri Stratejisinin Kıdemli Analitik Danışmanıdır. Veri görselleştirmelerine ve gelişmiş hesap segmentasyonuna odaklanarak, büyük perakendeciler için dijital pazarlama performansını ve stratejik yönünü analiz ediyor. Rakamlardan anlam çıkarmayı ve bu kararları pazarlama karar verme sürecini yürütmek için nasıl kullanacağını belirlemekten sorumludur. Steve özellikle Google'ın Alışveriş ve ücretli aramaları etkileyen yeni yeniliklere çok yakın. Veri analizinde yüksek lisans derecesine sahiptir ve Sidecar Discover, Sidecar Discover tarafından yayınlanmıştır.