التسويق الرقمي

Bugün Dijital Pazarlama Nedir?

DM, yenilikçi geliştiriciler tarafından internet ve diğer dijital kaynaklardan hoşlanan elektronik kanallar aracılığıyla hem ürün hem de hizmetlerin pazarlanması için kurulmuş bir yöntem haline geldi. Bu, halkın kullanımına sunulan terimin basitleştirilmiş bir tanımıdır. Gerçekte, dijital pazarlama kapsamı yukarıda belirtilenler ile sınırlı değil, aynı zamanda faks, sesli veya RSS gibi yayınlara, podcast'lere, popüler blog yazarlığına, yazılı mesajlaşmaya ve daha pek çok kişiye kanal oluşturmaktadır.

Her yerinde birçok işletme varlığı dünya SEO olarak da bilinen Arama Motoru Optimizasyonu konusunda uzmanlaşmak üzere kurulmuştur. SEO, ancak çevrimiçi pazarlama Endüstrisi tarafından kullanılan ve çoğu zaman da kullanılan bir çok kanaldan biridir.

SEO, çeşitli amaçlarla tanıtılan bir siteye gelen trafiği artırmak için mükemmel bir çevrimiçi pazarlama stratejisidir. Tekno Çağının başlangıcından bu yana, internete olan güvenimize yardım edemiyoruz. Bu, World Wide Web'i şimdiki zamanımızın en güçlü ve en yaygın kullanılan aracı haline getirir. Dijital pazarlama endüstrisi gelişirken, bu şirketler endüstrinin kendisiyle ilgili tüm yönleriyle uzmanlaşmış personelle birlikte çalışabildiler.

Bir pazarlamacının hedefi, sizi öne koymak ve kendinizi hangi sektörde olursanız olun, hedef pazarınıza maruz kaldınız. Ayrıca, varlığınızı 24 saat çevrimiçi arayanlara da tanıtmak için. Çoğu zaman, bu neslin insanları internete güveniyor ve sizi aramaya başladıklarında ön hattın üstüne koyuyorlar.

Bu tür şirketler tarafından sunulan hizmetler şunlardır: [19659002] SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu

Bu, ana siteye geri bağlantı veren anahtar kelimeler veya ifadeler içeren çevrimiçi siteler veya kaynaklar yaratarak yapılır. Bununla ziyaretler veya trafik artar ve müşterinin kararına göre bir satış kapanma şansı da artar. Ayrıca, bu bağlantılarla sitenizi bulma şansınız artar ve olası müşteriler muhtemelen uygun bulacaktır.

E-posta Pazarlama

Belli ki bu, potansiyel müşterilere, hizmet (ler) i ima eden e-posta yoluyla materyal göndererek, sağlanan ve böyle bir siteyi sunan bağlantı. Bu, çoğunlukla, hizmeti veya ürünü arayan olamayacaklarını, ancak iletişimi okuduktan sonra onu bir ihtiyaç olarak algıladıkları hedefleyecektir.

Sosyal Medya

Bu, daha yüksek bir seviyeye maruz kalmayı gerektirir. Bilindiği gibi, Amerikalılar üzerinde yapılan araştırmaya dayalı olarak, insanların çevrimiçi vakit geçirdiği zamanların yaklaşık% 23'ü Sosyal Ağ sitelerinde. Bu, her yaş grubundan mantıksal olarak her yaş grubuna önerilen bağlantıyı sağlayacaktır. Bu, şirketin potansiyel alıcı sayısını artırarak müşteri tabanını genişletmesinde fayda sağlayacaktır.

Tıklama Başına Ödeme olarak da bilinen Ücretli Arama

Teknolojideki ilerlemeden dolayı, yalnızca bu gerçek kişiler, görüşleri zamanında raporlar; bir ürün ya da hizmeti iyileştirmek için kaldıraç ya da bir nokta olarak kullanmak için meditasyon yapmak için nispeten daha gerçekçi bir sayı da üretir.