SEO

Bütçeniz İçin SEO

Herkes için bir sorun, belirli bir girişimde yatırım yapmak için doğru miktarda para nasıl belirleyebilirim? Kaçınız sadece artık para bulup pazarlamacınıza "İşte burada biraz pazarlama yapmak" diyerek veriyor musunuz? Birinin bir web pazarlama / SEO bütçesi yaratması gerektiği konusundaki basit cevap, birçok şirketin rahatsız edemeyeceği basit işletme planlamasında yatmaktadır.

SEO (arama motoru optimizasyonu) inanılmaz derecede genç ve uçucu bir pazarlama dünyasındadır. SEO için büyük beklentilere sahip bir pazarlama müdürü olarak, muhtemelen büyük bir yatırım getirisi elde etmek için yoğun bir طبعة duyarsınız, ancak herhangi bir internet pazarlama macerasına özgü olanakları ve riskleri de baş döndürücü hissedersiniz. Seo sınırlı bütçeyle yapılabilen ucuz bir süreç değildir. Gelişmelerinin farklı aşamalarında bir miktar zaman ve para tüketir.
SEO Pazarlama Kampanyaları İçin Nasıl Bütçelisiniz?
Sırayla aşağıdaki adımlar gider:

1. Vizyon
2. Hedefler
3. Hedefler (kısa vadede ölçülebilir ve ulaşılabilir) 4. Stratejiler (farklı yetenekler ve rekabet avantajları etrafında inşa edilmiştir)
5. Taktikler

Bütçe Vizyonu: Bu genel firma vizyonunuzu kapsar. Genellikle kartvizitinizin arkasındadır. Vizyon kısa vadede mutlaka elde edilemez, ancak uzun vadede bir arzusu olmalıdır.

Hedefler: Genel vizyonunuzun şemsiyesine sahip olduğunuzda, 1-2 hedef oluşturmaya başlayabilirsiniz. Bunlar ulaşılabilir olmak için sağlanırken kısa vadede sağlanmamaktadır. Objektif bulutlarda duruyor görünecek kadar yüce olmalılar, ancak ulaşamayacağınız kadar uzak olmamalı.

Hedefler: Hedefler karşılamak için hedefler oluşturulur. Her bir amaç için 1-3 gol. Hedefler ölçülebilir olmalıdır – bu önemlidir – böylece projenizin başarısını takip edebilirsiniz. Hedeflere kısa vadede (1-2 yıl) ulaşılabilir olmalıdır.

Stratejiler: Stratejiler firmanın farklı yeteneklerinden yararlanır. "Rakiplerinize karşı firmanızın farklı kabiliyetleri neler" sorusunu yanıtlarsanız, "hiçbir şey" ile sektörünüzü bu kadar derinden almak için zamanı gelmiş demektir. Strateji kavramı rakiplerinize karşı bir miktar rekabet avantajı olma gereksinimini zorlar.

Taktik: Taktikler stratejileri yerine getirmek için tasarlandı. Muhtemelen her strateji için 2-4'e sahip olmalısınız ve her biri ölçülebilir değildir, böylece taktiğe eriştiğiniz zamanı tanımlayabilir, ancak birinin sorumluluğunu alması için kendisine atanmış bir sorumluluğu da olmalıdır.

İşte bu şekilde SEO projeniz için doğru bütçeyi hazırlayın, tersi değil. Pazarlama ücreti alarak başlamayın ve fikirleri körü körüne atarak veya 'deneme sürümleri çalıştırın' # 39. Bu, birçok insanın pazarlamada o kadar çok para kaybetmesinin sebebi; onlar bir plan ya da hedefleri olmadığı için yaptıklarının hiçbir ipucu yok.