التسويق الرقمي

Bütünlüğünü ve Güvenilirliğini Korumak İçin Yapabileceğiniz 11 Şey – İnternet Pazarlamada Başarı

1. Asla, asla, müşterinize yalan söyleme. Bu, iş için geçerli olan ilk ve en kuraldır.

2. Asla bir şey bilmediğin gibi davranma. Bir müşteriye, öğrenebileceğiniz ve onlarla geri dönebileceğinizi, o zaman yanlış olan bir şeyi anlatmaktan daha iyi söylemek her zaman daha iyidir.

3. Asla bir şeyin yararını abartmayın. Eğer öyle olduğunu söylüyorsanız, bazı insanlar sadece bu şekilde sevecektir. Herkes satmak zorunda olduğun şeyi istemez.

4. Her zaman yaptığın şeyi yap. Birine, onlarla geri döneceğini söylersen, yapsın. Eğer bir şeye dikkat edeceğinizi söylerseniz, bunu da yapın.

5. Her zaman samimi ol. İnsanlarla ve onların çıkarlarıyla gerçekten ilgilenmiyorsanız, bunu hissedebilir ve algılayabilir. Eğer gülümsüyor ve onu kastediyorsan, onlara karşı daha çekici olacaksın.

6. İçinde ne olduğuna odaklanmayın, bunun yerine müşterinin doğru olup olmadığını düşünün. Onlara değer algılamazlarsa, büyük olasılıkla mutsuz müşteri olabilecekleri için muhtemelen ürününüzü almasını istemezsiniz.

7. Eğer onlar için doğru olduğunu düşünmüyorsanız ve neden hala ürünü iyi istiyorlarsa dürüst olmanız gerektiğini söyleyin.

8. Ürün ya da hizmet hakkındaki düşünceleriyle ilgili yanlış bir şey görürseniz bunu işaret edin. Bazen insanlar ne söylediklerini yanlış anladılar ve eğer bu olursa genellikle satış görevlisine geri dönecekler. Ne aldıklarını anladıklarından emin ol.

9. Asla satma. Birisine gerçekten ihtiyaç duymadığı veya istemediği bir şeyi satın almaya zorlamazsınız. Aşırı satış umutsuz görünüyor ve aksi takdirde satın alma müşterisi olabileceğini kovalayabilirsin.

10. Her zaman tekrar satın almak için geri gelip gelmeyeceklerini düşün. İşi tekrarlamak işinizi kurmak için büyük bir faktördür. Birisine kötü şanslar verirseniz, gelecekteki müşteriniz olmayacaktır.

11. Her zaman insanlarla adil ol ve iki katına geri dönecek.

Her zaman satış ve pazarlama işine, insanlara hizmet sunma fırsatı olarak baktım. Çoğu insanın gerçekleri almayı takdir ettiğini, ancak kendi kararlarını verdiğinin farkına vardım. Bunlar genellikle sizin bilginiz ve konuyla ilgili doğruluğunuzla ilgilenir. Bunu dürüstlük ve güvenilirlikle sağlayabiliyorsanız oyunun önündesiniz demektir!