يونكس / لينكس

Büyük ve Küçük İşletmeler İçin Ağ Güvenliği İpuçları

Kim, Neden ve Nasıl Hedeflendiğini Öğrenin: Artık işletmelerin saldırıya karşı savunmasız olmadıklarını düşünmeleri için yeterince iyi değil. Birçok saldırı bile hedefe yönelik saldırı değildir. Bilgisayar korsanları genellikle bir yanıt alabilecekleri umuduyla çok çeşitli e-postalar gönderiyorlar. Hedefe yönelik saldırılar, bilgisayar korsanları belirli bir işletmeyi ve finans, SEC başvurusu, personel vb. Gibi kilit bilgileri hedefledikçe daha tehlikelidir. Hedefe yönelik bir saldırı, hassas bilgileri arar ve ağ sunucusu ana hedef haline gelir.

Anti-DDoS Çözümleri: Verimli DDoS korumasına sahip olmak önemlidir. Bir DDoS saldırısı meydana geldiğinde, güç, depolama kapasitesi ve bant genişliği gibi kaynaklar ezilir ve tüketilir, yasal trafik talepleri için kaynak kalmaz. Yazılım, gelen trafiği analiz ederek ve herhangi bir zararlı paketi filtreleyerek çalışır. Bu, sunucunun normal sunucu işlevlerini durduran ve sunucuyu çevrimdışı duruma geçiren trafiğe maruz kalmasını engeller.

En Güncel Güvenlik Yazılımını Korumak: Her işletmenin en son güvenlik yazılımı korumasına sahip olduklarından emin olması önemlidir. Her zaman ortaya çıkan virüsler, Truva atları, solucanlar ve kötü amaçlı yazılımlar olduğundan, sunucuya nüfuz etmek için tasarlanmış kötü niyetli öğelere karşı tam koruma sağlayan en son güvenlik yazılımlarına sahip olmak önemlidir. En son tehditlere karşı tam koruma sağlayan kaliteli güvenlik yazılımı çözümleri bulabilirsiniz. Ayrıca, güvenlik yazılımınızı sürekli güncellediğinizden emin olun.

Tıklamadan Önce Düşünün: İşletmedeki herkes tarafından takip edilmesi gereken güvenlik kuralları var. Alınan bir e-postadaki hiçbir şeyi tıklamayın. Rekabetçi istihbarat veya kurumsal casusluk arayan mızrak avcılığı saldırılarına karşı dikkatli olun, bu nedenle e-postadaki herhangi bir إعلان bağlantısını tıklamayın. Şifre sıfırlama e-postalarını minimumda tutmak için benzersiz e-posta adresleri kullanın. Kişisel bilgiler, finansal bilgiler ve şifrenizi sıfırlamanızı isteyen bilgi talepleri için e-posta isteklerini silin. Web sitenizin adresi yerine iş e-postanızda bir parola sıfırlama bildirimi alırsanız, hemen silin.

Yama Çoğunlukla: Güvenliği korumak için yama kesinlikle gereklidir. Tüm yamalarınızı yapmak için her ay bir gün ve saat ayarlayın. Ayrıca, donanımınızı güncellediğinizden emin olun. P2P (eşler arası) ağlarından gelen kötü amaçlı yazılım riski yüksektir, dolayısıyla iş sunucunuz için P2P'ye izin vermeyin. Ayrıca, gönderilmemiş sunucular hiçbir zaman İnternet'e erişememelidir.

Bugün, çevrimiçi ortamda çok fazla kötüye giden etkinlik olduğu için, işletmeler bilgi güvenliğini ciddiye almalılar. Yapmazlarsa, veri hırsızlığı ve pahalı kesintiler riski altındadırlar.