قاعدة البيانات

Çalışma Zamanı Hatası 6 nedenleri nelerdir?

Çalışma zamanı hatası 6, bir avuç nedenlerden biri için meydana gelebilecek bir "taşma" sorunudur.

Veri, kareleri için çok büyük olduğunda, çalışma zamanı hatası 6 oluşabilir.

Bu "taşma" sorunu oluşabilir Yol boyunca, veri alanı için çok büyük olan veriler girildiğinde. Bu, düz İngilizce'de ne anlama geliyor?

Diyelim ki Microsoft Access ile çalışıyorsunuz (bir veritabanı programı). Bu kutulardan bazilari sadece belirli degerleri kabul etmek için önceden ayarlandiginda, bilgileri çesitli alanlara (kutulara) koymalisiniz. (Bu, çeşitli nedenlerden dolayı düzenlenebilir; burada birkaç maddeyi gerektireceğinden, buradaki ayrıntılara girmeye gerek yoktur!)

Bu alanlardan biri yalnızca 0-255 değerlerini kabul etmek için önceden ayarlanmışsa Yanlışlıkla girdiğinizde, bir taşma hatasına neden olur, diyelim ki, 377.

Şimdi elbette bunu yapamazsınız. Ancak bazen programcılar hata yapar. Bazen bir program rastgele bir değişken oluşturmalı ve jeneratördeki parametrelerin çok geniş olması gerekir (olması gerekenden daha büyük sayılar üretir).

Yine de, bazen bu biraz geç olana kadar olmaz. Bu nedenle, yazılımınız için güncellemeleri, yamaları ve yeni sürümleri / yükseltmeleri aramak genellikle bu soruna bir çözümdür.

Çalışma zamanı hatası 6 Microsoft Site Server 3.0 ile ortaya çıkıyor.

Microsoft Site Server 3.0, bunun nasıl bir örneğidir En çok test edilen ve profesyonel yazılımlarda bile bir çeşit hata meydana gelebilir. Neyse ki, bu kolayca tedavi edilebilir bir çalışma zamanı hatası 6 örneğidir. Microsoft desteği şu anda bu hata ile ilgili yardım sunmaktadır.

Başka bir taşma sorununa neden olabilir?

Genellikle, bu hata ile ilgili sorun programlamada bir hatadan geliyor. Ayrıca kayıt defterinden de gelebilir.

Windows kayıt defteri, bilgisayarınızdaki tüm programların kullandığı program dosyalarının bir dizinidir. Fonksiyonları diğer programlarda ve donanımlarda uygun övgülerle bağlantı kurmaya yönlendiriyor.

Bu olmadan, kelime işlemciniz bir belgeyi yazdırmak istediğiniz her zaman yazıcı jakı için tüm bilgisayarınızı aramak zorunda kalacaktı. Ayrıca, bilgisayarınızı her başlattığınızda klavye, ekran ve destek yazılımı için de aramak zorundadır!

Bu, bilgisayarınızı bir avuç programdan daha fazlasını çalıştıramazdı – ve hatta yavaşça koşacaklardı.

Kayıtlar, sizin hatalarınız olmadan zaman içinde dağınık hale gelebilir. Ayrıca casus yazılımlar ve virüsler tarafından da zarar görebilirler – anti-virüs programlarının genellikle düzeltmediği sorunlar. çalışma zamanı hatası 6 ve diğer kayıt defteri sorunları hakkında daha fazla bilgi edinerek bundan kaçınmanıza yardımcı olabilirsiniz.