SEO

Çalıştığı Arama Motoru Optimizasyonu

Çalışıyor Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) teknikleri vardır ve ayrıca işe yaramayan sözde SEO teknikleri vardır. Web sitenize daha fazla trafik getirmek için en etkili olanı bulmak size kalmıştır. Sitenizi nasıl optimize edeceğinizi bilmek için SEO uygulamasının gerçekte ne olduğunu bilmeniz gerekir. Arama Motoru Optimizasyonu'nun kapsamlı bir tanımı şöyledir: Bir web sitesi tasarlama ve pazarlama eylemi, bu nedenle arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alır. SEO çeşitli şekillerde başarılır.

Arama Motoru Optimizasyonu'nun en önemli bileşenlerinden biri, bir web sitesinin her sayfasının belirli anahtar kelimelerden oluştuğundan emin olmaktır. Bu genellikle, bu özel kelimeleri içeren makaleler veya blog girişleri gibi içerik sağlayarak yapılır. Bununla birlikte, site sahiplerinin veya operatörlerinin sayfa başına yalnızca bir birincil anahtar kelimeye (ve eş anlamlılarına) odaklanması önerilir. Site sayfalarındaki tüm birincil anahtar kelimeler, daha fazla anahtar kelime içeren temel anahtar kelimelerdir. Örneğin, bir site sahibi, "bütçeleme" birincil anahtar kelimesini içeren bir makale yazabilir ve daha sonra finansal bütçeleme, bütçeleme yazılımı, kişisel bütçeleme ve benzeri gibi ikincil anahtar kelimeler çizebilir.

Hatta araştırma yapabilirsiniz. ikincil anahtar kelime öbeklerinden bazıları ve sayfalarınızda kullanmak üzere daha belirgin anahtar kelime öbekleri bulabilirsiniz. Örneğin, "kişisel mali bütçelemeyi" veya mali bütçeleme yazılımını ifade eden finansal bütçelemeden türetebilirsiniz. Sayfa için seçtiğiniz anahtar kelime öbeği ne kadar spesifik olursa, o sayfa için arama motoru sonuçlarında yüksek bir noktaya sahip olmanız için daha az rekabet olacaktır. Bu nedenle, bir tavsiyemiz, web sitenize adil bir trafik çekecek şekilde, mümkün olduğunca spesifik anahtar kelimeleri bulmaya çalışmaktır. Ancak, dikkat etmeniz gereken bir şey, sayfanıza hiç kimsenin öğeleri aramak için kullanamayacağı çok özel anahtar kelimeler koymak değildir. Aksi takdirde, bu anahtar kelime sitenize çok az trafik getirecektir.

SEO'nun bir başka önemli yönü de bağlantı oluşturma sürecidir. Basitçe söylemek gerekirse, bağlantı kurma tanımı sitenize diğer web sitelerinden gelen bağlantıların edinilmesi eylemidir. Bağlantı kurma, birkaç şekilde gerçekleşir. Bağlantı kurmanın yollarından biri, web sitenizin bağlantısını başkasının karşılığında sunabileceğiniz bağlantı değişim gruplarına katılmaktır. Bu çalışmayı sizin için yapmanın hilesi, olabildiğince çok sayıda ilgili bağlantıyı bir araya getirip, sitenizi kendi web sitelerinizdeki benzer bir konuya ait olanların sayfalarına yerleştirmektir. Karşılıklı (karşılıklı) bağlantı değişimi genellikle ücretsiz olarak إعلان vermenin harika bir yoludur ve otomatik veya manuel olarak yapılabilir. Ancak, el ile yapmalısınız çünkü sizi kötü mahallelerden uzak tutacaktır.

Her zaman ziyaretçilerinize mükemmel bir değer sağlamaya çalışın, bu da size otorite web sitelerinden bağlantılar sağlayabilir. Sitenizin popülerliğini de iyileştirmeye yardımcı olacak başka yollar da vardır. Örneğin, Blogger.com gibi ücretsiz blog sitelerine katılabilirsiniz. Ücretsiz bir blog sitesi oluşturduğunuzda, diğer web sitelerinize bağlantılar ekleyebilir ve bu, site sayfalarınızı görüntüleyen ziyaretçi sayısını artırmanıza yardımcı olur. Sitenizi, e-şirketlerde, ücretsiz ve ücretli arama dizinlerinde, arama motorlarında ve haber bültenlerinde listelediğinizde, daha iyi tanıyabilirsiniz. Ayrıca, podcast'leri, video ve ses akışını ve alacağınız site trafiği miktarını artıracak diğer yayınları sunarak sitenizi tanıtmanız da mümkündür. Yapabileceğin sayısız başka site dışı ve yerinde SEO teknikleri var. Dış mekan teknikleri, web sitenizi tanıtmak için web sitenizi tasarlamanın (yani bağlantı oluşturmanın) dışında aldığınız önlemlerdir.

SEO için yerinde teknikler, sitenizi tasarlama (örn. Alakalı içerik sağlama ve birincil anahtar kelimeleri başlık etiketine yerleştirme) yöntemidir. ) web tarayıcılarının okuyabileceği bir şekilde, sitenizin arama motoru sonuçlarının en üstünde listelenme olasılığını artırır. Arama motorlarını göz önünde bulundurarak sitenizi ziyaretçileriniz için değerli hale getirin; ve otoritelerden ve ilgili web sitelerinden bağlantılar almayı deneyin.