الطباعة - تصميم

CD Etiketleme Makinesinin Çeşitli Formları

Diğer etiketler için de etiket baskısı için iyi olan CD etiketleme makineleri var. Bazıları bilgisayara bağlanmış ve tasarımlar bilgisayarda yapılmış ve uygun tasarımların basılması için komutlar verilmiştir. Ayrıca bazıları, içinde herhangi bir bilgisayarın bağlanmasını gerektirmeyen klavyeye ve ekrana sahiptir. CD etiketleme makinesi normal bilgisayar yazıcılarından farklıdır. Üzerine CD etiketlerinin basıldığı rulo yapışkanlı kağıdın işlenmesi için özel bir mekanizma vardır.

CD etiketleme makinesi için ortak bağlantı, RS-232 seri bağlantı noktası, Evrensel Seri Veri Yolu, paralel bağlantı noktası, Ethernet veya her türlü kablosuz ortamdır. Herhangi bir etiket yapmak için, CD etiketleme makinesinin geliştirilmesi için yapışkan kağıt, sentetik polimer (plastik) malzemeler gibi çeşitli malzemeler gerekir. Termal, darbe ve lazer gibi kullanılan çeşitli mekanizmalar vardır, ancak en yaygın kullanılan termal mekanizmadır. Direkt termal ve termal transfer tipi olan iki tip termal.

Doğrudan termal tür, termal faks kağıdına benzer, ısıya duyarlı kağıt kullanır. Bu teknolojiyi kullanırken, ısıya, doğrudan güneş ışığına maruz kalması veya kimyasal temasın CD etiketindeki ömrünü kısaltması durumunda 6 ila 12 ay içinde solma eğilimindedir. Bu nedenle, etiket gereksinimi kısa bir süre için olduğunda doğrudan termal teknik kullanılır.

İkinci mekanizma biçimi termal transferdir, mürekkebi şeritten kalıcı bir طبعة için etikete aktarmak için ısı kullanır. Termal transfer tekniğinde kullanılan balmumu, balmumu / reçine ve sadece reçine olan üç çeşit şerit vardır. Balmumu, lekelenme direnci ile mükemmel çalışır ve mat ve yarı parlak kağıt etiketler için iyidir. Balmumu ve reçine, lekelenme direnci, yarı parlak kağıt ve bazı sentetik formatlar için de iyidir. Reçine çizilmeye ve kimyasal dirence sahiptir ve kaplanmış sentetik CD etiketleri için iyidir

Bir CD etiketleme makinesi sürekli çalışıyorsa, baskının gerçek konumdan kaymasına ve durum etiketten etikete değişebilir. Baskının medyadan olması gereken mükemmel alanı sağlamak için, yüksek kaliteli etiket makinesi, bunun için etiketler arasında boşluk, Çizgi, çentik delinmesi hatasını tespit eden bir sensöre sahiptir. Bu, etiketleme makinesinin etiket stoklarının girişini, baskı işleminin etiketler üzerinde hatasız bir şekilde yapılmasını sağlayacak şekilde ayarlamasını sağlar.

Etiket üretim sürecini otomatikleştiren etiket makinesi uygulayıcıları var. Bu sistemler yaygın olarak, etiket baskısı gerekliliğinin yapıldığı endüstriyel ve depolama alanlarında kullanılmaktadır. Normal bilgisayarlarda çalışan yazılım, etiketler için tasarımlar ve biçimler oluşturmak üzere oluşturulmuştur. Bu yazılım genel işletim sistemini ve makinenin sürücülerini destekler.

Etiketi basan ve aynı zamanda bunları bir RFID (Radyo Frekansı Tanımlama) ile kodlayan etiket üreticileri var.


مصدر بواسطة Mohd Aizat Hassan