التسويق الرقمي

Çevrimiçi İşletmenizi Nasıl Destekleyeceğinizle İlgili Yollar

Bir e-şirkete giriş yaptıktan sonra, çevrimiçi işinizi nasıl teşvik edeceğinize dair birkaç ipucu öğrenerek yatırımınızın büyük bir bedel ödemesine izin verebilirsiniz. Sadece bir mucize beklemeyip bekleyemezsiniz, ya da sizi bulmayan ve hiçbir şey yapmadan sizinle işlem yapan müşteriler. Arkadaşlar ve çevrimiçi olarak sürekli olarak yeni buldukları bazı kişiler sitenize çekilebilir, ancak gerçekten müşterileri veya haber istemcilerini tekrar edebilmek için çevrimiçi işinizi tanıtmak için strateji oluşturmanız gerekir. Nasıl? Örneğin, bir sosyal paylaşım sitesi içinde çevrimiçi olarak sunduğunuz ürün veya hizmeti günlük olarak yayınlamak gibi ince veya açık yollarla teşvik ederek.

Benzersiz satış noktalarınızı veya özel uzmanlığınızı hem çevrimiçi hem de çevrimdışı olarak vurgulayın. Yazmak için bir şöhrete sahipseniz, güvenilirlik oluşturursanız ve zaten oluşturmuş olduğunuz mesleki ilişkileri beslerseniz, blogları yazın. Çevrimiçi ortamda yer alan başarı hikayelerine göz atın ve hedef müşterileri kazanma yaklaşımlarını okurken, zenginliklere nasıl yol açtığına dair ilham alın. Başarılı çevrimiçi işletme operatörlerinin sahip olabileceği ortak bir payda, etkileyici bir mesaja sahip olmalarıdır. Stratejikleştirme, aynı zamanda, birden fazla sipariş için deneme paketi veya ücretsiz bir şey gibi bir şey sunmayı düşünmeyi, müşterilere para için ekstra değer sunan bir şey içerebilir.

Çevrimiçi işinizi nasıl tanıtacağınızı öğrenirseniz, kapınızın başarılı bir şekilde çalındığını duyacağınız zaman çok uzun sürmez. Bu hile, defilelerinizde dinlenmek değil. Web sitenizi sürekli yeni ve ilgi çekici içeriklerle güncelleyerek yeni müşterileri koruyun ve çekin. Ayrıca, video pazarlamasının sanatını öğrenebilir ve çevrimiçi işiniz için makale yazmayı (anahtar kelimeleri kullanarak, ancak doldurmayı önleyebilirsiniz) çalışabilirsiniz. Mağaza içi etkinlikleri de düşünün (bir tuğla-ceketiniz varsa) ve web sitenizi ve çevrimiçi duyurularınızı doğrudan posta gibi geleneksel pazarlama stratejileriyle tamamlayın. Bu adımlar bir mıknatıs gibi daha fazla müşteri çekebilir.

Ayrıca, çevrimiçi işinizi yararlı bilgiler içeren ücretsiz e-kitaplar vererek veya müşterilerinize haftalık bir e-bülten göndererek tanıtabilir ve sektörünüzle ilgili ipuçları ve haberler sunabilirsiniz. Müşterilere değer sunmak istersiniz. Bu dijital çağda, bunu yaparken bir kuruş harcamazsınız. Ayrıca popüler sosyal ağ siteleri aracılığıyla da kişiler oluşturabilirsiniz.

Müşteri tabanınızı genişletmek, çevrimdışı ağ üzerinden yapılabilir. İş odaklı organizasyonlara veya paylaşılan hobileri veya ilgi alanlarına sahip bir gruba katılabilir ve ağınızı genişletebilirsiniz. Ürünlerinizi / hizmetlerinizi almasalar bile, sizi hizmetlerinizi kullanabilecekleri arkadaşlarına ve tanıdıklarına yönlendirebilirler. Günün sonunda, çevrimiçi işinizi nasıl tanıtacağınızı öğrenmek, karları ve büyümeyi büyütebilir.