SEO

Çevrimiçi Para Kazanmak için Ücretsiz Yolların Listesi

Öğrenci, yoğun bir anne, bir serbest meslek sahibi ya da düzenli tam zamanlı bir işte çalışan biri olsanız da, bu çevrimiçi işlerde para kazanabilirsiniz. Çünkü bunlar çevrimiçi işler, çoğu zaman iş yerinizin ve zamanınızın kontrolü sizde. Bu işleri yarı zamanlı veya tam zamanlı olarak da alabilirsiniz. Her iki durumda da, bunlar çevrimiçi para kazanmanın ücretsiz yolları:

1. Blogging. Bu, şimdiye kadar, İnternet üzerinden yaklaşmanın en popüler yoludur. Blogları oluşturmak ve sürdürmek çok kolaydır, çünkü belirli biçimlerde yazmanıza gerek yoktur veya her gün güncellemeniz gerekir.

Blogging, teknik olarak, sadece bir günlük veya bir günlük tutmaktır. Tek fark, blogların dünya çapında birçok insan tarafından okunması ve para kazanabilmeleridir. Kazanma şansınız blogunuzun trafiğine rağmen güveniyor.

2. Madde-yazma. Profesyonel bir yazar olup olmamanız gerçekten önemli değil. Önemli olan, potansiyel müşterileri ve kitleyi ilgilendirebilecek inanılmaz makaleler yazabilmenizdir. Bazı istemciler sizin için yazmanız gereken konular sağlar; Ancak diğerleri, üzerinde seçtikleri anahtar kelimelerle herhangi bir şeyi tercih eder. Makale yazma sadece SEO veya arama motoru optimizasyonu ve çevrimiçi forumlarla sınırlı değildir. Makaleler, çevrimiçi dergiler ve özetler gibi çevrimiçi yayınlara da gönderilebilir. Sosyal medya web siteleri için de makale yazabilirsiniz.

3. Ses düzenleme. Bu tür bir iş, öğrenilmesi ve talebe bağlı olarak oldukça kolaydır. Sadece kayıtlı röportajları, podcast'leri veya başka türlü sesleri düzeltmeniz gerekiyor. Gereksiz kelimeleri düzenlemek ve bu tür müziklere müzik eklemek, dinleyicilere daha sesli ve daha çekici gelmesini sağlar.

4. Stok fotoğraflarını satmak. İnsanlar sürekli olarak web sitelerinde, sunumlarda ve reklamlarda görünmesi gereken fotoğraflara ihtiyaç duyuyor. Bu insanları ilgilendireceğini düşündüğünüz stok fotoğraflarınız varsa, bunları nakit para kazanmak için satmaya çalışın. Siz de, sadece tipik fotoğraflar göndermek zorunda değilsiniz, çünkü bazı insanlar garip veya eksantrik olan fotoğraflara ihtiyaç duyarlar.

5. Yorum yaz. Farklı öğelerin yorumlarını yazmak eğlenceli ve kolaydır. Çoğu zaman, güzellik ürünleri, sağlık takviyeleri ve kitaplar gibi öğeler incelenecek olanlardır. Filmler ve günlük televizyon programları da sıkça gözden geçirilir. İnceleme yazarak, bu ürünler hakkındaki düşüncelerinizi ve duygularınızı ifade edebilirsiniz; bu nedenle, bu ürünleri iyileştirmeye ve para kazanmaya yardımcı olabilecek diğer kişilerin fikrinizi bilmesine izin verin.

6. Eşyalarını internetten sat. Çeşitli siteler farklı ürünlerin satışını ve ticaretini teşvik eder. Giysiler, ayakkabılar, kitaplar ve araçlar genellikle burada bulunur. Çoğu öğe kullanılıyor ama yine de iyi, bu yüzden harika pazarlıklar bulabilirsiniz.

7. Logo ve tasarım yarışmasına katılın. Bunlar çevrimiçi para kazanmanın diğer ücretsiz yolları. Bu tür yarışmalara katılabilmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Bu tür yarışmalara katılmak, aynı zamanda, hevesli bir tasarımcı portföyünün oluşturulmasına ve şirketlerin ne istediği konusunda ona fikir vermesine yardımcı olur. Ancak, parçanız kazandığında sadece paranız olabilir; bazen konsensüs fiyatları var.

İnternette para kazanmanın bu ücretsiz yolları yasal ve etkili olduğunu kanıtladı. Bu tür işlerde başarılı olmanız için doğru müşterileri ve güvenilir siteleri bulmanız yeterlidir.