التسويق الرقمي

Çevrimiçi Pazarlama ile Başlarken 101

İlk çevrimiçi pazarlama çalışmalarınızı sürdürmeyi düşünüyorsanız, şimdiki zamanın başlaması gibi bir zaman yoktur. Çevrimiçi ve mobil aramalardan kaynaklanan çok fazla iş sayesinde, çevrimiçi bir pazarlama stratejiniz yoksa, zaten eğrinin arkasındasınız demektir. Neyse ki sizin için, kampanyanızı almak ve hiçbir zaman çabuk ve çabuk çaba gösterebilmek için atmanız gereken altı temel online pazarlama adımımız var.

İnternet Pazarlama Başarısı İçin Altı Önemli Çevrimiçi Pazarlama Adımı

Ürününüz, hizmetiniz veya genel amaçlı çıkışınızdan bağımsız olarak, çevrimiçi pazarlama başarısına yönelik bu sekiz adım, hedeflerinizi meyvelere, gelişime ve pazara sunmanıza yardımcı olacak, artırmanıza yardımcı olacak online satışlarınızı artırarak alt çizginizi.

1. Anahtar Kelime Stratejisi Tanımlama. Çevrimiçi pazarlamanın nasıl çalıştığıyla ilgili en basit açıklamada, kullanıcılar sitenizi bulmak için anahtar kelimeleri kullanır. Elbette, bundan daha karmaşıktır, ancak bu anahtar kelime stratejinizin ne kadar önemli olduğunu size bir anlam ifade etmemektedir. Anahtar kelimeler, kullanıcıların aradıklarını bulmak için arama motorlarına yazdıkları kelimelerdir. Boise’de köpek bakım şirketi iseniz, bazı anahtar kelimeleriniz "Boise" ve "köpek tımarları" olacaktır. Ancak muhtemelen Boise'deki tek damat siz değilseniz, o anahtar kelimeler için orada rekabetiniz olacaktır. Anahtar kelime stratejinizin devreye girdiği yer burası. Buradaki amaç, yüksek bir arama hacmine sahip ancak düşük rekabet düzeyine sahip anahtar kelimeler bulmaktır. Bu, kullanıcıların bu anahtar kelimeleri aradığı anlamına gelir, ancak rekabetiniz bu kelimeler için sitelerini optimize etmemiştir. AdWords veya Wordstream'in anahtar kelime aracındaki (her ikisi de ücretsiz) Google Anahtar Kelime Planlayıcı gibi anahtar kelime araçlarını kullanarak, anahtar kelime stratejinizi etkili bir şekilde araştırabilir ve planlayabilirsiniz.

2. Web Sitenizi Çevrimiçi Varlığınızı Artırmak için Optimize Etme. Anahtar kelimelerinizi aldıktan sonra, web sitenizi optimize etmek için bunları kullanmanın zamanı gelmiştir. Optimizasyon, yalnızca arama motorları tarafından daha kolay bulunan bir web sitesi oluşturmak anlamına gelir. Bunu yapmak için, anahtar kelimelerinizin sayfanızdaki içeriğe, altyazılarınızda video başlıklarını, etiket satırlarını, URL'nizi, alternatif metninizi ve diğer metinleri de eklemeniz gerekir. Temel olarak, anahtar kelimelerinizin görünmesini istersiniz. Bir sorgu girildiğinde, bir arama motoru sitenizi taradığında ve sayfalarınızı dizine eklediğinde, sitenizin bu anahtar kelimelerle ve dolayısıyla potansiyel müşterilerinizle alakalı olduğunu anlar. Ardından, arama motoru trafiği sitenize yönlendirir, böylece çevrimiçi pazarlamanın hedefi olan bir satış yaptığınız şansınızı artırırsınız.

3. Bir Blog ve İçerik Pazarlaması Oluşturma . Sitenizdeki içeriğin optimize edilmiş anahtar kelime olarak kullanılabilen kısmı, bloglarınız olacaktır. Bloglar, bir tür içerik pazarlaması veya belirli bir satış hedefine sahip olan içeriktir. Aslında, sitenizdeki tüm içerikler çevrimiçi pazarlamaya göre satışları artırmalı 101, ancak aynı zamanda izleyicilerinize bir değer sunmalıdır. Bu, ürününüze, hizmetinize veya ürününüze değer katmanın yanı sıra onları da ilgilendirir. Ayrıca, blogların yeni içerik oluşturma (bu sayede daha üst sıralarda yer almanıza ve arama motorlarının ve müşterilerinizin gözünde alakalı kalmanıza yardımcı olur) ve viral duruma geçme gibi bazı ek avantajları vardır. Viral (büyük olasılıkla sosyal medya aracılığıyla, ancak bazen e-posta ve diğer ortamlarda) giden bir ürün, markanızın ve mesajınızın erişimini artıracaktır.

4. İçeriğinizi Sosyal Medya aracılığıyla tanıtın. Sosyal medya, çevrimiçi satışlarını artırmak isteyen herkesin sahip olması gereken büyük ve ücretsiz bir çevrimiçi pazarlama platformudur. Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve Pinterest gibi sosyal medya sitelerinde değilseniz, günün sonunda olmanız gerekir. Sosyal medya, hayranlarınızla ve müşterilerinizle bağlantı kurmanıza ve etkileşimde bulunmanıza, markanıza mesaj göndermenize ve web sitenize daha fazla yol kat etmenize ve müşterilerinizin aklınızda yeni kalmanızı sağlamanıza olanak tanır. Bu da yalnızca ipucudur. buzdağının Sonuç olarak, sosyal medya bugünlerde en popüler çevrimiçi pazarlama aracıdır.

5. Dönüşler Dönüşümlere yol açar. Sitenize geldiğinizde, bir müşteriyi sürekli olarak satın alma / kaydolma / indirme / indirme yapma yönünde daha ileriye götüren bir satış hunisi yapısına sahip olmak istersiniz. Bu, çevrimiçi pazarlama çalışmalarınızın başarısı için hayati önem taşır. Bunu yapmak için, web siteniz, onları nihai hedeften (dönüşümden) uzaklaştırmayan kullanımı kolay bir müşteri deneyimi sağlamalıdır. Müşteri, yolun her adımında artan değeri almalı ve daha sonra satış hunisine çekmelidir. Site aynı zamanda müşterinin net ve özlü harekete geçirici mesajlar kullanarak ne yapması gerektiğini açıkça belirtmelidir.

6. Stratejilerinizi Analiz Etme ve Artırma . Son olarak, çevrimiçi pazarlama stratejilerinizi sürekli olarak izlemeniz, analiz etmeniz ve hassaslaştırmanız gerekir. Bunu Google Analytics ve Google Web Yöneticisi gibi bir dizi ücretsiz site üzerinden yapabilirsiniz. Anahtar kelimenizin etkinlik stratejisi ve hemen çıkma oranınız gibi metrikleri analiz ederek sitenizin ne kadar başarılı olduğunu izleyerek, trafiğinizi ve dönüşümlerinizi göz önünde bulundurarak en iyi hale getirme hedefiyle, çevrimiçi pazarlama stratejilerinizi değiştirerek ve hassaslaştırabilirsiniz. Tüm çevrimiçi pazarlamanın genel hedefi olan satışları en üst düzeye çıkarmak için ihtiyacınız olan tam müşteri tabanına ulaşmak için mesajınızın daha fazla hedef almasını istiyorsunuz.

Daha Fazla Başarı için Çevrimiçi Pazarlama Çabalarınızı Artırın

Bu altı çevrimiçi pazarlama adımını uyguladıktan sonra, çevrimiçi pazarlama başarısı için temel çalışmalarınızın çoğu atılacak. Elbette, çevrimiçi pazarlamayı anlamanız önemli bir çabadır – gerçek bir internet pazarlama başarısına yol açabilecek hiçbir pasif eylem yoktur. Pazarlama kampanya stratejilerinizi düzenli olarak analiz etmeli ve hassaslaştırmalı, ayrıca nişta alakalı kalmak istiyorsanız yeni içerik sağlamanız gerekir.

Ve bu şeyleri yapmak için hem basit hem de karmaşık yollar olsa da, en alt sıra, yapılması gereken şey. Hangi yolu online pazarlama hedeflerinize ve harcamak istediğiniz zamana ve enerjiye bağlıdır. Elbette, bu işleri her zaman outsource edebilirsiniz, ancak başkalarının sizin için bunları yapmasını isteyip istemediğinize veya masrafları azaltmak için her şeyi kendiniz halletmek istiyorsanız, çevrimiçi pazarlama çabalarınızla ilerlemek için bazı önemli noktalar vardır. anlamak gerekir.