التسويق الرقمي

Çevrimiçi Reklamcılığa Giriş

Bir sonraki dersimiz, çevrimiçi reklamcılık için ana öğeleri kapsamaktadır. Reklam, büyük tuğla ve harç şirketleri için muhtemelen en önemli tanıtım aracıdır. Bununla birlikte, SEM işletmelerinde إعلان sadece destekleyici bir faktördür. Sorun şu ki, SEM işletmelerinin çoğunluğu, çok sayıda müşteri ve müşteri ile etkili bir şekilde iletişim kurabilmek için ölçekden yoksundur. Ayrıca, Web'de potansiyel müşterilerin sürülere girdiği pek çok yer yoktur. Bu nedenle, reklamcılık büyük ölçüde PPC odaklıdır.

Aslında, çevrimiçi reklamcılık İnternet'te reklam yapıyor. Bu özel reklam biçimi, artan sayıda web sitesi ve şirket için bir gelir kaynağıdır.

Küçük işletmelerden çok uluslu şirketlere kadar çok sayıda firma, çevrimiçi reklamcılığı pazarlama stratejilerine dahil etmektedir. Çevrimiçi reklamlar genellikle en az iki ayrı şirket içerir: reklamı görüntüleyen veya dağıtan reklamı veya yayıncıyı veya ağı destekleyen reklamcı veya ajans. Teknik inovasyon ve çevrimiçi reklamcılık arasındaki yakın ilişki nedeniyle, birçok firma her ikisinde de uzmanlaşmıştır. Örneğin, çoğu arama motoru, arama sonuçlarında reklamları dahil ederek, anahtar kelime tabanlı arama teknolojisinin yararlarını kullanarak arama hizmetlerini bir reklam programıyla eşleştirmektedir.

En popüler çevrimiçi reklamcılık formuna geleneksel banner'la daha yakından bakalım. PPC reklam formu, bir sonraki adımımızın 8 dersinde ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

Geleneksel Afiş

Bir Web banner veya banner reklamı internette yaygın olarak kullanılan bir reklam türüdür. Bu tür çevrimiçi reklamcılık, bir Web sayfasına bir reklam yerleştirmeyi gerektirir. Bir web sitesine gelen trafiği, reklamverenin web sitesine bağlayarak çekmek amaçlanmıştır.

Genel olarak reklam, bir görüntü (GIF, JPEG, PNG), JavaScript programı veya Java, Shockwave veya Flash gibi teknolojileri kullanan multimedya nesnesinden oluşturulur. ve çoğu zaman varlığı en üst düzeye çıkarmak için animasyon veya ses kullanır. Görüntüler genellikle yüksek en boy oranı biçimindedir. Afişler genellikle bir gazete makalesi veya bir fikir parçası gibi ilginç içeriğe sahip Web sayfalarına yerleştirilir.

Afişe başvuran bir Web sayfası bir Web tarayıcısına yüklendiğinde Web başlığı görüntülenir. Bu olay bir " izlenim " olarak bilinir. Görüntüleyen kişi banner'ı tıkladığında, görüntüleyen kişi banner'da reklamı yapılan web sitesine yönlendirilir. Bu etkinlik "tıklama" olarak bilinir. Birçok banner reklam bir tıklama geri ödeme sistemi üzerinde çalışır.

Tıklama sisteminin temelinde, kullanıcı sayısına (bir reklamı tıklayan kullanıcılar) gösterim sayısına bölünen matematiksel hesaplamalar yapılır. Gösterim teriminin, reklamın kaç kez verildiği anlamına geldiğini hatırlarız. Örneğin, banner reklamınız 100 kez yayınlandıysa (gösterim gönderildi) ve 1 kullanıcı tıklandığında (kaydedilen tıklamalar), sonuçta elde edilen TO% 1 olur.

Banner reklam tıklama oranlarının olması gerekir. Zaman içinde düşmüş, çoğu zaman% 1'den daha az ölçülmüş ve yüksek afiniteli bir reklam sitesinin seçimi bu durumda çok önemli bir faktördür. Kişiselleştirilmiş reklamlar, sıra dışı biçimler ve daha engelleyici reklamlar, standart banner reklamlardan genellikle daha yüksek tıklama oranlarına sahiptir.

Reklamveren, günlük dosyalarını tarar ve bir Web kullanıcısının, tıklandığında içerik sayfasından reklamverenin sitesini ziyaret ettiğini tespit eder. Banner reklamı, reklam veren, içerik sağlayıcısına az miktarda para gönderir (genellikle beş ila on sent arasındadır). Bu geri ödeme sistemi, genellikle içerik sağlayıcının, içeriğin ilk sırada yer alması için İnternet erişimi için ödeme yapabiliyor.

Dokuz Ortak Banner Reklam Hatalarından Kaçınmak için

Banner reklam uzmanı Rob Frankel, banner reklamlarını oluştururken aşağıdaki hataları önlemek için e-pazarlamacılara tavsiyede bulunuyor:

 1. Aşırı. Çok fazla renk var. Yüklemek için çok yavaş. Okuması çok zor. Banner reklamınızın yüklenmesi için beklemeden kimse büyümek istemiyor. Frankel, geçen yılki teknolojiyle kolayca yüklenecek ve görüntülenebilecek banner reklamları tasarlamalarını önerdi. Frankel, "Şahsen, Netscape 2.0'dan daha fazla koşmayan, 66 MHz ve 256 renkte çalışan 486 eşdeğeri için sayfalar tasarlıyorum" diyor. "Bu, sanatınızın hala sekiz bitten daha derin olmaması gerektiği anlamına gelir, eğer gerçek bir minimalist değilseniz ve onu en fazla dörtte karşılayamazsanız."
 2. Çirkin. İnsanlar güzel şeyler sever. Cindy Crawford için neler işe yarayabilir? Yani, eğer dijital bir Da Vinci değilseniz, afişinizi mükemmelleştirmek için ona bir kaç para ödeyin ve ona para ödeyin.
 3. Çok fazla çan ve ıslık var. Teknolojinin size sunduğu çanlar ve düdükler, her birini kullanmanız gerektiği anlamına gelmez. Şanslar, ortalama Web sörfçünün, banner'ınıza gelmeden önce çeşitli sitelerden geçmesidir. Okuyucuya bir mola ver. Hareket, hareket veya mesaj değişikliklerini aşmayın. Ve gösterdiğiniz şeyleri sindirmek için biraz zaman ayırın.
 4. Okuma-yazma ve yasadışılık. Bunlar, yüzünüzü kıstırmanızı ve başınızın bükülmesini sağlayan, bazı mırıltıların havalı olduğunu düşündüğü okunaklı çizgilere bir anlam kazandırmaya çalışan reklamlar. Ama umutlar göründüğünü ne kadar havalı umurunda değil. Eğer okuyamazlarsa, üzerine tıklanma şansını kaybettiniz.
 5. Eksik bağlantı. Afişiniz harika görünüyor, ancak hiçbir şeye bağlı değil. Bu, herkesin basit bir kontrolle tespit edip önleyebileceği bir hata.
 6. Bağlantı hataları. Afişin harika görünüyor. Bağlantı, doğrudan bir 404 mesajına işliyor (istenen Web sayfası bulunamadı). Belki bu senin hatan değil. Belki de web yöneticiniz istemeyerek sunucu değiştirdiğini söylemeyi unutmuştur. Ancak webmaster'ın hatası olsa bile, kim suçu yakalayacak? Bu afiş bağlantılarını birkaç günde bir kontrol etmeye devam et.
 7. Zayıf mesaj. İyi reklamlar yapan aynı şeyler iyi afişler yapar. Ne yazık ki, kötü reklamlar yapan aynı şeyler korkunç afişler yapıyor. Akıllıca, çekici bir mesaj yazmayı ve tasarlamayı bilmiyorsanız, bunu yapan birini işe alın. Hiçbir şey, akıllıca davranmak için gerçekten aptalca bir girişimin, genellikle kötü bir cezadan yararlanan bir suçun ötesinde potansiyel umutları kapatır. Reklamınızın kişiliğinizi ve yeteneğinizi yansıtan bir temsilcisi olduğunu unutmayın. Bir izleyiciye dopey görünüyorsa, senin hakkında ne düşüneceklerini tahmin et. Akıllı olmaktan daha iyi olmak daha iyidir.
 8. Kafa karıştırıcı mesaj. Afiş güzel görünüyor, ama kimse ne hakkında konuştuğunu anlayamıyor. Bu, kendiniz yapanlar tarafından yapılan bir numaralı hatadır.
 9. Sıkıcı pankartlar. Yaygın görülen bir hata, banner'ınızın alıcılarınızın belirli bir zaman dilimi içinde yanıt vermesini zorunlu tutmamasıdır. Bir son tarih olmadan, harekete geçmek için bir dolaysızlık yoktur, yani onlar unutuluncaya kadar uzaklaşırlar.

Web afişleri, geleneksel reklamların işleyişi ile aynı işlevi görür: Ürün veya hizmetin tüketicilerini haberdar etmek ve tüketicinin söz konusu ürünü neden seçmesi gerektiğini belirten sebepler sunulmasına rağmen, Web afişleri reklam sonuçlarından farklıdır. kampanyalar gerçek zamanlı olarak izlenebilir ve izleyicinin çıkarları için hedeflenebilir.

Kanıtlar, Web banner reklamlarının yüksek maliyet ve sınırlı fiziksel banner alanıyla sınırlı olduğunu göstermektedir. SearchEngineWatch.com'un Pazaryeri bölümüne bakalım :

10 reklamverenin sadece 3 tanesi SEM hizmetleri işinde. Bu şirketler – BruceClay, KeywordRanking ve MoreVisibility – sektördeki en büyük oyuncular; Bu reklamları yayınlamak için yeterli miktarda ortama ve büyük bir trafik akışını sağlamak için yeterli kaynağa sahipler.

Tıklama başına ödeme başına ödeme

Tıklama başına ödeme veya TBM reklamcılığı, yayıncı olarak hareket eden web yöneticilerinin (web sitelerinin operatörleri) tıklama başına ücret karşılığında reklamverenlerin tıklanabilir bağlantılarını görüntülediği bir düzenlemedir. Bu endüstri geliştikçe, bu iki grup arasında (yayıncılar ve reklam verenler) aracı olarak hareket eden bir dizi reklam ağı gelişti. Geçerli bir Web kullanıcısı (geçerli olduğuna inanılan) bir reklamı her tıkladığında, reklamveren reklam yayınını öder ve bu da yayıncıya bu paranın bir kısmını öder. Bu gelir paylaşım sistemi, tıklama sahtekarlığı için bir teşvik olarak görülüyor.

Birçok şirket, hizmetlerinden biri olarak tıklama başına ödeme sistemi sunsa da. Google AdWords ve Yahoo! Search Marketing (eski adıyla Overture) ve MSN AdCenter bu alandaki en iyi oyunculardır.

PPC reklamcılık, yeni herhangi bir on-line işletme için ilk reklamcılık seçeneği olduğu sürece, baskın ve yaygın bir şirket haline geldi. Kullanılan pazarlama araçları.

Hatırlamanız gerekenler:

 1. Afişe başvuran bir Web sayfası bir Web tarayıcısına yüklendiğinde bir Web başlığı görüntülenir. Bu etkinlik bir "gösterim" olarak bilinir. Görüntüleyen kişi banner'ı tıkladığında, görüntüleyen kişi banner'da reklamı yapılan web sitesine yönlendirilir. Bu olay bir "tıklanma" olarak bilinir.
 2. Afişler, gazete makalesi veya fikir eseri gibi ilginç içeriğe sahip Web sayfalarına yerleştirilmelidir.