يونكس / لينكس

Çevrimiçi Sertifika Eğitiminde En İyi Yaklaşım

Çevrimiçi sertifikasyon eğitimi, profesyonel hedeflerinize ulaşmanıza ve ilerleme şansınızı en uygun ve rahat şekilde artırmanıza yardımcı olur. Yoğun bir programınız varsa veya normal bir sınıfa katılmayı zor buluyorsanız, bu çok uygundur. Linux ve Java sertifikasyon programları gibi evde ve kendi hızınızda okuyabileceğiniz diğer BT dersleri gibi çeşitli dersler de sunulmaktadır.

Çevrimiçi sertifikasyon eğitimi veren üniversite, kolej ve internet öğrenme programı sayısı Sektördeki artan BT becerilerine olan taleple başa çıkmak için giderek artıyor.

Online sertifikasyon eğitimi, ancak herkes için değil. Sınıf ortamında başarılı olan öğrenciler, uzaktan öğrenmede de başarılı olamazlar. Öğrenci ile öğretim elemanı arasında canlı bir etkileşim yoktur. Konularınız için kendi programlarınızı ve planlarınızı ayarlamanız gerekecektir. Bu hedeflere ulaşmak için hedeflerinizi oluşturmak ve kendinizi disipline etmek zorunda kalacaksınız.

Çevrimiçi programlara kaydolmak isteyen öğrencilerin bilgisayar kullanma, kelime işlem becerileri, bilgi tabloları ve veri tabanı teknik bilgisi hakkında temel bir anlayışa sahip olmaları gerekir. Ayrıca, internete erişme ve e-posta yoluyla iletişim kurma bilgisine de sahip olmalısınız. Bilgisayar başında olmak ve belirli bir konudaki materyalleri okumak zorunda kalacaksınız. Basılı materyallere odaklanmakta zorluk çeken insanlardan biriyseniz, çevrimiçi bir sertifikalandırma eğitimi programı yerine, sınıf ortamında iyi işler yaparsınız.

Uzaktan eğitim almanın diğer bir dezavantajı, araştırma yapmanız gerekeceği gerçeğidir. İnternet üzerinden gerekli olan herhangi bir ek veriyi kendiniz. Elinizi kaldırabileceğiniz bir sınıftan farklı olarak, çevrimiçi eğitmeninizden bir cevap beklemeniz gerekecek ve bir soru hızlıca yanıtlanacaktır. Ayrıca, takip etmek istediğiniz BT konularında çalışma grupları ve sınıf tartışmalarından yararlanamayacaksınız.

Birkaç tür çevrimiçi sertifika eğitim programı vardır. Biri eğitmen liderliğinde burada iletişim kurabileceğiniz ve kurs boyunca size rehberlik edecek bir kişi atanır. Bu tür bir program katı bir program izler ve işin teslimi için son tarihler gerektirir. Diğer çevrimiçi eğitim türü, kendi hızınızda çalışmanıza olanak sağlar. Size verilen modülleri anladığınızdan emin olduğunuzda sınava girip kursu tamamlayabilirsiniz. Her iki program da normal bir okul sistemine benzer şekilde ödev, araştırma veya çalışma sayfaları sunmayı içerir.

Eğer kendi temponuzda çalışmayı tercih ederseniz ve ihtiyaç duyduğunuz ilave bilgileri kendi çabanızla bulacağınızdan eminseniz, Muhtemelen, belirli bir tamamlanma tarihi bulunmayan ve materyali seçtiğiniz sırada incelemenize izin verecek, kendi kendine yönlendirilen çevrimiçi bir sertifika kursu ile iyi bir şekilde başlayacaksınız.

Mevcut çevrimiçi Linux sertifikasyon eğitimi kursları hakkında bir fikir edinmek için redhat.com adresini ziyaret edebilir. Red Hat Inc., önde gelen Linux işletim sistemi distribütörlerinden biridir ve hem sınıf hem de çevrimiçi eğitim ile birlikte çok saygın bir sertifika programına sahiptir. Çevrimiçi sertifikasyon eğitimlerini incelemek mevcut müfredatı ve maliyetlerini görmenin iyi bir yoludur. Linux ziyareti için eğitim ve kurslar hakkında daha fazla bilgi için http://www.prepareforlinuxcertification.com

Çevrimiçi sertifikasyon eğitimi, sınıf eğitimi için sertifikasyona devam etmek için zamanı olmayanlar için harika bir yoldur. test, BT uygulamalarında iş başında eğitim ve sorun giderme yerine geçemez. İkinci olarak, istenildiği gibi, öğrencilere gerçek dünyadaki BT problem çözme deneyimini tatmak için simülatörleri kullanan sınıf BT eğitimi verilir. Örneğin hem Red Hat hem de Novell Linux sertifikasyon sınavları, uygulamalı BT çözümleri sunmak için adaylara ihtiyaç duyuyor.

BT teorisini kavramanın bir yolu olarak, çevrimiçi sertifikasyon eğitimi kesinlikle yerini aldı, ancak gerçekten bir çeşit eşlik etmeli Sertifikalı bir BT uzmanı olarak kalifiye olmanın en iyi yolunu sağlamaksa, uygulamalı BT deneyiminin uzmanlığı