الطباعة - تصميم

كيف إصلاحه الجبن - دليل استكشاف الأخطاء وإصلاحها

Bir peynirli kek göreceli olarak sorunsuz olmalı, ancak zaman zaman sorunlar ortaya çıkmaktadır. Yıllar boyunca, bize şu sorular soruldu:

“Kabuğum için kırıntı yapmanın en kolay yolu nedir?”

Birçok insan bir mutfak robotu kullanıyor; Rahatsız etmiyoruz. Ağır hizmet tipi fermuar tipi plastik bir poşet kullanıyoruz ve kraker veya çerezleri oklava ile birkaç defa eziyoruz. Plastik torbayı bir sonraki kabuk için saklarız. Aceleniz varsa, sadece kraker kırma yerine paketlenmiş graham kraker kırıntıları kullanırız.

"Peynirli keki kırma topaklarım var. Bunları nasıl önleyebilirim?"

Hamurunda. Diğer bileşenlerden herhangi birini eklemeden önce, krem ​​peynir ve toz şekeri tamamen karışana kadar çırpın. Şeker kristalleri, krem ​​peynirin üzerinden globülleri kırarak keser. Fırının sıcağında, şeker herhangi bir parçanın parçalanmasına daha da erir.

Reçeteniz çikolata isterse, beyaz veya koyu renkli, topaklar çikolata olabilir. Çikolata soğuk meyilli içine karıştırıldığında katılaşır ve topaklar oluşturur. Bunu önlemek için, erimiş çikolatanın erime noktasının çok üstünde sıcak olduğundan emin olun. Mikseriniz çalışırken, sıcak çikolatayı meyilli içine sürün. Çikolatalı sıcak ile kurmadan önce dağılır.

"Tarifimde belirtilen süre için peynirli kekimi pişiriyorum ve merkez hala yumuşak. Ne yanlış yapıyorum?"

yanlış. Yemek tariflerinde pişirme süreleri her zaman tahmin edilir ve fırınınızdaki sıcaklıktan (kalibre edilmiş sıcaklıklar nadiren doğrudur), meyvenin derinliği, tava açık veya koyu (koyu renkli tavalar daha hızlı pişir), meyvenin ne kadar soğuk olduğu etkilenebilir. ve diğer faktörler. Zaman hakkında endişelenme ve bitinceye kadar pişirin. (Bir sonraki soruya bakın.)

"Peynirli kekimin ne zaman yapıldığını nasıl anlarım?"

Üç yol var. Peynirli keki nazikçe sallayabilirsiniz. Sadece merkez hala titizse, yapılır. Bu çok kesin değil ama pratikte, bu yöntemle daha iyi olabilirsiniz.

En yaygın yöntem, meyilli içine bir bıçak bıçağını merkezden yaklaşık bir inç sokmaktır. Eğer bittiyse, temiz bir şekilde ortaya çıkacaktır

Bir cheesecake yapıldığında bunu söylemenin en kesin yolu, insta okunan bir termometre iledir. Probu cheesecake'in ortasına sokun ve ne okuduğunu görün. İç sıcaklık 170 dereceye ulaştığında peynirli kek yapılır. O zaman yumurtalardaki proteinler pıhtılaşır.

“Peynirli keki çatlamamı nasıl önlerim?”

Çatısız bir peynirli keki, başarının nihai ölçüsü gibi görünüyor. Olmamalı. Bir çatlak tadı etkilemez. Birçok peynirli kek tepesindedir ve tepesi çatlakları kapatır.

Çatlakların birçok nedeni olabilir:

– Dolguya çok fazla hava girmesi çatlaklara neden olabilir.

– Çok fazla pişirme süresi fazla doldurma yapacak ve çatlakların ortak bir nedenidir.

– Düzgün olmayan pişirme neden olabilir. Açık renkli, yansıtıcı tavalar kullanıyorsanız, daha koyu olan koyu tavalara geçmeyi düşünün.

– Çok yüksek ısı çatlaklara neden olabilir. 350 derece yerine 325 derecede pişirme düşünün.

– Peynirli kekiniz çok hızlı soğur, çatlaklara neden olabilir. Cheesecake'in bir taslakta soğumasına izin vermeyin.

Dolumda nişastası olan cheesecake'lerin çatlamaya daha az eğilimli olduğu

"Peynirli keki servis etmeye çalıştığımda kabuklarım çöküyor." ] Kırıntıları bir arada tutan harç gibi davranan tereyağıdır. Tereyağı, kırıntılarla iyice karıştırılmalıdır. Yeterince tereyağı olmalı, kabuk başına en az dört yemek kaşığı. Karışım, sıkı bir basınçla sıkıştırılmalıdır. Altını sıkıştırmak ve yanlara bastırmak için bir hamur işinde kurcalama ya da ağır bir kupa kullanıyoruz.

Bu şekilde tereyağı katıdır. Eğer peynirli kek çok ısınırsa, tereyağı erir ve kabuk parçalanır.

Bir kabuk pişirmek gerekli değildir, ancak kabuğu bir arada tutma eğilimindedir. Şeker pişirme sırasında erir ve bir şeyleri soğuduktan ve soğuduktan sonra yerinde tutma eğilimindedir.

"Cheesecake'imi kestiğimde her zaman dilimlerimi çektiğim görülüyor. Cheesecake'i kesmenin en iyi yolu nedir?" sağ bıçak, keskin, ince uçlu bir bıçak. Doldurma ve tırtıllar çentiklere yapışma eğilimi gösterdiğinden tırtıklı bir bıçak kullanmayın. Her kesimden sonra, bıçağı yıkayıp kurulayın, böylece cheesecake'i kesen temiz bir bıçağınız olur.

"Dilimlerim tabana yapışmış gibi görünüyor ve bunları çıkarmak zor. Dilimlerimi düzgünce çıkarmak için kolay bir yol var mı? ? "

Tava tabanının kaymasına dilimler atmanın kolay bir yolu var. Mikrodalga fırında ıslak bir mutfak havlusu ısıtın. Havluyu tezgahın üzerine koyun ve peynirli keki doğrudan sıcak havluya yerleştirin. Birkaç dakika içinde ısı, tereyağını tabana doğru yumuşatacak ve dilimler kolayca kaybolacaktır.

Pürüzsüz bir tabana sahip yay şeklinde bir tavanın bulunmasına yardımcı olur.


مصدر بواسطة Dennis R Weaver