قاعدة البيانات

CMS Platformları ve Sizin İçin Ne Dediler?

Bir CMS platformu, içeriği, bakımı ve merkezi bir arayüzden organize etmeyi, düzenlemeyi, silmeyi, değiştirmeyi, değiştirmeyi sağlayan bir bilgisayar uygulamasıdır. Bu içerik yönetimi sistemleri iş akışını yöneten prosedürler sağlayacaktır.

CMS platformları aşağıdaki kullanımlara sahiptir:

1. Haber, blog ve alışveriş içeren web sitelerini çalıştırmak için kullanılırlar.

2. Ayrıca dosyaları depolar ve organize eder ve kendi verilerine sürüm kontrollü erişim sağlarlar.

3. Bazı CMS platformları, belgeleri, resimleri, filmleri, telefon numaralarını ve bilimsel verileri içeren merkezi bir depo olarak hizmet verebilir.

4. Belgelerin depolanması, gözden geçirilmesi, kontrolü, zenginleştirilmesi ve yayınlanması için kullanılabilir.

CMS platformlarının iki unsuru vardır:

1. Kullanıcıların ön uç arabirimi olan İçerik Yönetimi uygulaması (CMA) ve uzmanlık veya sınırlı uzmanlık eksikliği olsa bile, Web yöneticisinin müdahalesi olmaksızın bir Web sitesindeki içeriği değiştirme, ekleme ve kaldırma olanağı sağlar.

2 . Web sitesini bilgilendiren ve güncelleyen İçerik dağıtım uygulaması (CDA).

Aşağıdakiler, CMS platformlarını kullanmanın faydalarıdır:

1. Ticari alanların maliyet etkin gelişimini kolaylaştırabilirler.

2. Web geliştirme teknik bilgisi olmadan bile web sitelerini yönetmeyi kolaylaştırırlar.

3. Web sayfalarını belirli alan adlarına bağlama, sayfa düzenleme, içerik güncelleme, multimedya ve resim yükleme gibi sitelere içerik eklemeyi ve yönetmeyi kolaylaştırır.

4. Stil, renk, özellik ve çekici yerleşik tema seçenekleri sunarlar. Ayrıca, daha az zamanda bir site geliştirmeye yardımcı olabilecek eklentiler ve şablonlar sunarlar ve bu da genel kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirir.

5. Platformlar aynı anda birçok web sitesini destekleyebilir ve aynı zamanda birden fazla kullanıcıya destek sağlayabilir

Bazı içerik yönetim sistemi platformları şunlardır:

1. WordPress – Bu en erişilebilir ve en yaygın kullanılanıdır, hızlı bir şekilde kurulabilir ve büyük bir kullanıcı ve geliştirici topluluğuna sahiptir.

2. Joomla – Bu çok özelleştirilebilir ve herhangi bir amaç için uygundur. Genellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından büyük kuruluşlar ve bireyler tarafından kullanılmaktadır.

3. ModX – Bu kullanımı kolaydır ve teknik olmayan personelin içerik oluşturmasına izin verebilir.

4. Drupal – Yeni bir site oluştururken ilk tercihlerden biri bu. İşlevselliği artırmak için eklenebilecek binlerce modüle sahip.

5. DotNetNuke – Bu Windows sunucuları için daha uygundur ve DotNetNuke'de bir web uygulamasını özelleştirmek kolaydır.

6. TinyCMS – Bu, küçük siteler için ideal olan ve hiçbir veri tabanına sahip olmayan bir platform. Böylece, sayfalar sunucuda önbelleğe alındıktan sonra çok hızlı açılıyor.

Son olarak, bir CMS platformu seçerken kendi beklentilerinizi dikkate almanız gerekiyor. Web sitesinin amacı ve amacı.