SEO

Çok biçimli, duyarlı arama ağı reklamları, üç başlık ve daha fazlasında reklam testi

Yanıt veren arama reklamlarının tanıtımı ve zaten geliştirilmiş metin reklamları olarak adlandırılanlara üçüncü bir başlık ve ikinci açıklama satırında yapışma yeteneği eklenmesiyle bir döngü için metin إعلان testi yapıldı. (Bunlara genişletilmiş gelişmiş metin reklamlar mı diyoruz?)

Tamamlanmamış raporlardan bahsetmek yerine, reklamların nasıl görüntüleneceği hakkında çok fazla değişken ve bilinmeyen, bu raporlardan herhangi birinin sizden daha iyi çalışıp çalışmadığını bilmek zor olabilir. mevcut geliştirilmiş metin reklamlar. Bu ayın ilerleyen saatlerinde, San Jose, CA’daki SMX West’te, reklam test platformu AdAlysis’in kurucusu Brad Geddes ve dijital ajans Catalyst’in arama direktörlüğünü yapan Cara deBeer, duyarlı arama reklamları (RSA’lar) konusundaki deneyimlerinde edindikleri bilgileri paylaşacak. uzak. Ayrıca, reklam gruplarındaki biçimleri harmanladığınızda performansın nasıl test edileceği ve değerlendirileceği konusunda da tavsiyelerde bulunurlar.

Geddes, arama reklamcılığından başından beri çalışmaktadır. Konuşmasının ilerisine bakarken, bu değişikliklerin reklam test stratejileri için ne anlama geldiğini ve Google’ın metin reklamları sallama çabalarına yanıt olarak arama pazarlamacılarının ne yapması gerektiğini sordum.

Brad Geddes, Kurucu Ortak, AdAlysis ve Gelişmiş Google AdWords, SMX West’de reklam testi hakkında konuşacak.

Metin reklamları için reklam testi, ek başlık ve açıklamaların ve RSA’ların sunulmasıyla daha karmaşık hale geliyor. Yüksek düzeyde, bu değişiklikler reklam testi için ne anlama geliyor? Hala mümkün mü?

Şu anda, Google, RSA’nın nasıl göründüğü konusunda herhangi bir dönüşüm istatistiği vermemektedir. Bu, en iyi ETA kombinasyonlarınızı oluşturmak için RSA’nın verilerini inceleyemeyeceğiniz anlamına gelir. Google bu verileri gösterene kadar, reklam testi çok fazla değişmeyecek. Bu bir kez gerçekleştiğinde, bu anahtar kelimeler için benimsemde DSA kullanmak gibi olacak. ETA kombinasyonlarınızı test etmek için benimsemem için RSA'ları kullanacaksınız.

Genel formatların nasıl yapıldığını görmek için RSA'ları ETA'lara karşı test edebilirsiniz (ipucu: net bir kazanan var ve Google'ın düşündüğü şey değil).

Gelecek yıl içinde gelişen metin reklamları nerede görüyorsunuz?

Gelecek yıl içinde potansiyel kombinasyonları bulmak için RSA kullanma olasılığı dışında büyük bir değişiklik göreceğimizi sanmıyorum. Google’ın otomatik reklamları hiç havalanmadı. RSA'lar ile pek iyi değiller; bu nedenle, öngörülebilir gelecek için, insanlar sadece reklamları yapan bilgisayarları yendi ve bu yakın zamanda herhangi bir zamanda değişmeyecek.

Arama pazarlamacılarının gelebilecekler için hazırlanmak için yapabilecekleri veya yapmaları gereken bir şey var mı?

t ETA'ları başlamak için iyi test edin. Hesapların çoğu nadiren test eder veya sonuçları nasıl test edeceğinizi, okuyacağınızı ve sonuçları izleyebileceğiniz bir stratejiyi uygular. Bu nedenle çoğu hesap, ETA'ları nasıl yönetecekleri konusunda sağlam bir strateji uygulamaktan daha iyidir. Zaten bir stratejisi olanları yapmak için, şu anda yaptıklarını yapmaya devam etmeleri gerekiyor.

Geddes ve deBeer, SMX West’teki sunumlarında reklam deneyimlerindeki geniş deneyimlerini paylaşacak. Değerli görüşlerini duymak (ve slaytlarını kilit bir paket olarak indirmek için), 30-31 Ocak 2019 tarihli San Jose'deki SMX West konferansımıza katıldığınızdan emin olun.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Üçüncü Kapı Medyası Editörlüğünü yaptı. Şef olarak, tüm yayınlarımızda günlük editörlük işlerini yönetiyor. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunur.