قاعدة البيانات

Cpanel Webhosting – Bilmeniz Gerekenler

Cpanel, web barındırma alanınızı ve etki alanı adınızı web arayüzü üzerinden yönetmenizi sağlayan tüm özelliklere sahip web tabanlı bir kontrol panelidir. Bu, web sitenize daha fazla kontrol, yönetim ve erişim sağlamaktır. Bununla beraber, e-posta dosyaları, FTP, CGI betikleri ve web sitesi istatistiklerinin tüm yönlerini yönetebilirsiniz. Cpanel webhosting, modern webhosting kontrol paneli sistemini kullanır ve yukarıda belirtilenlerin yanı sıra kullanıcı dostu web tabanlı arayüz (GUI) içeren bir takım özelliklere sahiptir. Kontrol paneli, sistemin son kullanıcıları için kontrol paneli sistemi üzerinde tam kontrol imkanı sağlayan tasarlanmıştır.

Bu arayüz, yedekleme ve geri yükleme gibi web siteleri için yedekleme özelliklerine sahiptir. Parola ekleme, kaldırma ve değiştirme gibi çeşitli e-posta işlevlerine izin verir. Bu webhosting türü ayrıca tüm hesaplar için web postasına, otomatik yanıtlayıcılara, posta filtrelemeye, ileticilere, posta listelerine, spam filtrelemeye ve MX girişini değiştirmeye sahiptir.

Bu barındırma web istatistikleri, FTP istatistikleri, analog istatistikler, AWstats, en son ziyaretçiler, bant genişliği kullanımı, hata günlüğü ve ham günlük dosyası gibi istatistikler sağlayabilir.

FTP hesaplarını yönetebilir, anonim FTP'yi kontrol edebilir, FTP giriş mesajını değiştirebilir ve FTP oturumlarını sonlandırabilir.

Cpanel webhosting, web koruma, site ve ön sayfa şifresini değiştirme, özel hata sayfaları, yönlendirme işlevleri, MIME türlerini düzenleme, Apache İşleyicilerini düzenleme, FrontPage Uzantılarını yükleme ve kaldırma, arama motoru gönderme ve dosya yöneticisi gibi site için farklı araçlara sahiptir.

Bu arayüz, alt alanlar için istatistik ekleyebilir, çıkarabilir, yönlendirebilir ve sunabilir ve ayrıca SSH erişimi, GPG anahtarlarını ve Cron işlerini yönetme gibi gelişmiş araçlara sahiptir.

Alışveriş sepeti, Agora sepeti, Bülten Panosu, java sohbeti, Html sohbeti, phpMy Sohbeti, CGI Sarıcı, rastgele HTML oluşturucusu, gelişmiş ziyaretçi defteri, sayaç için jeneratörler, java saati ve java geri sayımı gibi önceden yüklenmiş CGI komut dosyaları için özellikler sunuyor , güvenli FormMail klonu, cgiemail, entropi arama ve afiş.

DNS Arama ve Traceroute gibi ağ araçları dahil edilmiştir ve MySql ve php MyAdmin Access'i yönetme gibi veri yönetimi özellikleri sunar.

Arayüzler birkaç dilde mevcuttur. Web Host Manager (WHM) ile birlikte CPanel, hem bayi barındırma hem de web barındırma için kolay kullanım sağlar. Bu, sitenin yönetimini sizin için oldukça kolaylaştırır. Çoklu özelliklerinin yanı sıra çoklu site barındırma yeteneğine de izin verir. Web sitenizi etkili bir şekilde yönetmek için geniş bir işlev yelpazesine sahiptir.