قاعدة البيانات

CRM Satışlarınızı Artırmada Size Nasıl Yardımcı Olabilir?

Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) 'nin satış verimliliğinizi ve verimliliğinizi artırabildiğini biliyor musunuz?

Satış ve pazarlama ekipleriniz için iyi bir CRM çözümünüz var mı?

İşletmelerin CRM'i ne kadar başarılı kullandığını biliyor musunuz? başarılarını sürdürebilir misiniz?

Üçüncü soruyu HAYIR olarak yanıtlarsanız, CRM herhangi bir yardımda bulunmayacaktır ve verileriniz için bir boşaltma alanı olmaya devam edecektir. Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) konusunda bir fark yaratıcısı olduğundan şüphe yoktur. Bu sürekli büyüyen CRM pazarında, CRM'in kuruluşun yararına nasıl kullanılacağını bilmek önemlidir.

Aşağıdaki işaretçiler, satışlarınızı arttırmak için CRM'den yararlanmanıza yardımcı olacaktır –

1. Potansiyel Müşterilerinizi Daha İyi Biliyorsun-

Organizasyonlar, potansiyel müşterilerini tanıyorlarsa satış gelirlerini artırabilirler. CRM, potansiyel müşterilere içgörü sağlar, onları potansiyel müşteri olarak görür ve LinkedIn ve diğer müşteri odaklı veritabanlarıyla entegre olur. Müşterilerle ilgili piyasa verileriyle birlikte Kiss Metrics, Google analytics ve Jaspersoft gibi analitik araçları kullanarak, satış ekipleri müşterilerine odaklı ürün, hizmet ve çözümler sağlayabilir.

2. Müşteri Segmentasyon ve Hedefleme-

CRM, satış ekiplerinin müşterilerini Sanayi, Gelir, İşletme maliyetleri, Çalışan sayısı, Bölge vb. Gibi farklı kriterlere göre segmentlere ayırmalarını sağlar. Tabii ki, bazı müşteriler iş için diğerlerinden daha değerlidir. ve tüm müşterilere satılan tüm ürünlere veya çözümlere ihtiyaç yoktur. Odaklı pazarlama ve satış çabalarını sağlamak için satış döngüsünde daha önce hedef müşteri segmentlerini tanımak için çaba sarfetmeye değer.

3. Satış ve Servis Ekipleri tarafından mevcut müşterilere daha fazla odaklanma –

Müşteriler ve potansiyel müşteriler üzerinde yoğunlaşmak için satış ve servis ekipleri kurarak şirketler stratejik olarak gelir yaratmaya yönelebilirler. İhtiyaç ve seçimler gibi müşteri bilgileri gerektiğinde CRM'den eklenebilir ve çekilebilir.

4. Müşterilerin analitik raporlar ile karar almasına yardımcı olun-

CRM'in Kontrol Paneli ve diğer otomasyon özellikleri sayesinde CRM, raporlama amacıyla bilgi toplama ihtiyacını ortadan kaldıracaktır.

5. Satış Standartlarını Yerine Getirmek İçin Akıllı Telefonlardan Yararlanın –

Satış ekibinizin CRM özellikli servislerle mobil kullanıyorsa satışlarınızın artacağı şüphesizdir. CRM'iniz mobil cihazlarda mevcutsa, saha satış ekibiniz bunu herhangi bir yerden kullanabilir, bu da üretkenliği artırır, ayrıca satış ekibinizi de GPS teknolojisiyle kolayca izleyebilirsiniz.

6. Otomasyon ve Online Müşteri Memnuniyeti ile Pazarlama Yatırım Getirisini Artırın

CRM yazılımı, e-postaların iletilmesini geliştirmenize ve izlemenize olanak tanıyacak şekilde otomatikleştirilecek ve e-postayla entegre olacak bir iş akışı içerir. Bu, satış ekibinizin yeteneklerini, gerektiğinde önemli e-posta gruplarını kolayca sunmalarını sağlayarak geliştirir.

Sizin için Doğru CRM Yazılım Çözümü hangisidir? İhtiyaçlarınız için uyarladınız mı?

Son olarak, piyasadaki tüm CRM Uygulama Çözümlerini (Salesforce, SugarCRM, SuiteCRM vb.) İncelemeniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmeniz gerekir. Ayrıca, bütçenizi, kullanıcı sayısını, CRM işlevini (Satış CRM'si veya hizmet CRM'si vb.) De filtreleyebilirsiniz.

Hangi CRM çözümünün sizin ihtiyaçlarınıza göre özelleştirileceğine karar verdikten sonra. Her organizasyonun farklı ve Eşsiz ihtiyaçları vardır ve en iyi sonuçları elde etmek için CRM özelleştirme çok önemlidir.

Herhangi bir sorunuz var mı? CRM'inizi maksimum kâr için nasıl kullanmalısınız, hangi CRM'i seçeceğinize veya nasıl özelleştirileceğine göre ihtiyaçlarınız?