SEO

Daha Fazla Ziyaretçiyi Çekerek Trafiğinizi Artırın

Birçok kullanıcı, web sitelerini nasıl iyi bir trafik elde edebilecekleri konusunda nasıl bilgilendireceklerini sorguluyorlar. Daha da önemlisi, ilginç olarak, her birinin kendine özgü ziyaret sayısı için kendi gereksinimleri vardır, örneğin, bazıları günde 40 ziyaretçinin ilerleme kaydettiğine, diğerlerinin en az 200, üçüncü ve 1000'in de küçük görüneceğine inanmaktadır. Ancak, birkaçı, bugün ziyaretçilere daha fazla ilgi duyduğunuzu düşünür, yarın size daha fazla gelir. Her halükarda, ziyaretçilerinizin yararlı sitenizi nasıl tutacağına dair bazı ipuçları verdim.

Her şeyden önce, kendinizi ziyaretçilerin evinde hayal edin. Bu sizin için zorsa, arkadaşınızın (arkadaşınızın) web sitesini ziyaret etmesini ve her hareketi ve soruyu izlemesini isteyin. Burada olmaktan hoşlanıyor mu? İhtiyaç duyduğu bilgileri bulması kolay mı? İsteğiniz olmadan web sitenize dönecek mi? Bu tür testler yapmak ve kusurları ortadan kaldırmak (ziyaretçiler açısından), arama motorunda en üst sıralarda yer almaktan çok daha fazla başarı elde edersiniz.

Ve şimdi, web sitenizi ziyaret etmekle ilgilenen insanlar nelerdir? İşte size birkaç ipucu (beklediğiniz gibi biraz izler):

1. Kaliteli içerik

Sitede rastgele ziyaretçiler, kural olarak değil, çok fazla. Çoğunlukla, ilgi konusu bir konuda bir ürün, hizmet veya bilgi istemekte olanlara gelirsiniz. Sitenizin içeriği, ziyaretçinin gereksinimlerini yansıtmalıdır. Bu nedenle, kendileri için içerik yazmak, efsanevi en uygun anahtar kelime yoğunluğunu aramaktan daha iyidir.

Bir hizmet veya ürün sunuyorsanız, açıklamanın kısa bir sürede sağlamlığı değerlendirebilmeniz için açıklanması gerekir. Firmanın, ilgili konudaki yetkinliği, ürünün kalitesi, garantileri vb. İçerik, ziyaretçilerin ilgisini sürdürmeli ve şirketle iletişim kurmanızı teşvik etmelidir.

İçerik, Google çalışanlarının söylediği gibi kraldır.

Ve haklılar. Eğlenceli bir web sitesi veya blogunuz olsa bile, hiçbir şey kullanıcının ilgisini çekemez (tasarım, harici bağlantıların sayısı veya başlığa anahtar sözcüklerin varlığı), içerik olarak, ilginç veya yararlı olabilir.

2. Yetkili navigasyon

Ziyaretçi sitenizin bir sayfasına geldi, genellikle bu ana sayfa. Çoğu zaman, ziyaretçilerin ilgisini çektiklerinde, daha fazla sayfa aramaya, daha fazla ilginç (veya yararlı) bilgi (içerik) bulmaya çalışırlar. Sitede gezintinin çok basit olması durumunda, sitenizden, hangi bölümlerin yer aldığı konusunda sezgisel olarak anlayarak (veya hatırladığınız) mutlu bir şekilde "yapraktan" geçerler.

Sosyal ağı kim bilir? Bununla temas halinde, nasıl olduğunu fark etmiştir. hızlı bir şekilde bölümden bölüme, bir arkadaştan diğerine geçebilirsiniz, artık nerede tıklayacağınız ve ihtiyacınız olan bilgiyi nerede bulacağınız konusunda tereddüt etmeyeceksiniz. Başka bir siteyi hatırlayın, örneğin, birçok kişi Yandex veya Google Mail'den posta kullanır. Navigasyon ve posta yönetimi pratik olarak en küçük ayrıntısına kadar düşünülür. Bu posta işçilerinin büyük başarısı, kullanımlarının rahatlığında (kullanılabilirlik). Sitedeki navigasyon aracılığıyla kendinizle hızlı ve keyifli bir şekilde çalışabileceğiniz bir şekilde düşünmenizi engelleyen nedir?

Sitede rahatsız edici bir şekilde gezinmek ve dahası, kaliteli içerik tarafından desteklenmiyorsa Ziyaretçilerin sitenizde uzun süre kalacağını veya arkadaşlarından birine tavsiye etmesini beklemeyin.

3. Kullanılabilirlik.

Bu durumda, kaynağın mümkün olduğunca verimli kullanılmasına izin veren parametrelerin toplamını kastediyorum. Örneğin, sitede çok sayıda afiş bulunması, pop-up'lar veya oddball'lar, kullanıcının kaynakla etkileşimini engeller. Aynı şey okunaksız metin, renk çözümleri, blok yerleştirme kolaylığı vb. Için de geçerlidir. Birçok makale yazılan kullanılabilirlik hakkında, örneğin, Google'da bulunabilir, okuduğunuzdan emin olun.

Hizmet veriyorsanız, o zaman ziyaretçi sitede sunulandan dikkat dağıtılmamalıdır. Bir müşteriyi gözaltında tutmak istiyorsun, onu kaybetmek istemiyor musun? Bu nedenle, tasarım geliştirme ile başlayan ve sayfaları yükleme hızı ile biten sitenin daha fazla kullanılabilirliğini sağlamak için gücünüzdeki her şeyi yapın.

En çok ziyaret ettiğiniz siteleri unutmayın. Hatırladı? Ve şimdi neden tekrar tekrar onlara döndüğünü düşün? Onlardan neyi yararlı ve projenizde uygulayabilirsiniz? Bu üç "balina" özel bir SEO Uzmanı kullanılmadan katılımı önemli ölçüde arttırmak için 1-3 ay garantilidir.

.