التسويق الرقمي

Dental Hasta Pazarlama – Pazarlamaya En Kolay Yol Olarak Sosyal Proof Pazarlama Kullanımı

Sosyal Kanıt Nedir?

Bir dişçi bulmak istediğinizi varsayalım. Bunu yapmak için atabileceğiniz bir dizi rutin var. Arkadaşlarına ve ailene sorabilir ya da belki internette bir tane bulabilirsin. Potansiyel bir diş hekimi bulduğunuzda, tanıtım sayfalarında ne kadar iyi olduklarını söylemeleri muhtemeldir. Hadi, ne kadar kötü olduklarını ve geçmişte yaptıkları hataları söyleyemeyecekler. Bazı şekillerde, her diş hekiminin fantastik olduklarını ortaya koyması, potansiyel hastalarınıza neredeyse hiç değmez.

İnsanların nasıl fantastik olduğuna inanmasını nasıl sağlayabilirsin? Basit. Potansiyel hastalarınıza ne kadar harika olduğunuzu söyleyecek başka kişileri bulun. Mevcut hastalarınızdan kaç tanesinin uygulamanızı kullandığını ve hizmetlerinizden memnun kaldığını göstermek, potansiyel hastalara kendinizden daha güçlü bir şekilde – ve buna sosyal kanıt denir.

Sosyal kanıtların yaygın olarak bilinen iki örneği, bir web sayfasındaki yorumlardır – insanlar bir makale, sayfa veya hizmet hakkında düşündüklerini ve ikinci olarak referansları yazdıklarında.

Doğru şekilde yapılan referanslar, muhtemelen, sizin pratiğe bağlı kalmak için insanları mahkum etmek söz konusu olduğunda yapabileceğiniz en güçlü ve kolay pazarlamanın bazılarıdır.

Neden Tanıklıklar alamıyorsunuz

Bill Glazer (pazarlama gurusu) haklı olarak insanların referansları alamadıklarının sadece iki meşru nedeni olduğunu söylüyor.

  1. İnsanlar, onları hak etmedikleri için mücadele ediyorlar. Hastalarına yeterince değer vermezler – ve hastalarına değer algılarlar. Bu, insanların onları tanıdıkları insanlara tavsiye etmeyecek ve tavsiye etmeyeceği anlamına gelir. Bu yüzden, referansları almaya çalışmadan önce bunu nasıl yapacağınıza yeterince değer odaklanmıyorsanız.
  2. İnsanların referansları alamamasının ikinci sebebi, “ne zaman” ve “nasıl” sorulacağını bilmemeleridir.

Başarı Hikayesine Üç Adımlı Süreç

Adım 1. Sorulacak doğru zamanı ne zaman belirleyin? Bu, bir hastanın ya da belki bir dönüş ziyaretinde olduğu bir prosedürden sonra doğru olabilir. Sormak için en uygun zamanın ne zaman olduğunu test etmeli ve öğrenmelisin.

Bir hasta, bu örnek için vermiş olduğunuz hizmet için size teşekkür ettiğinde diyelim.

Adım 2. Size teşekkür ettiklerinde nasıl yanıt verileceğini belirleyin. "Seni gerçekten mutlu ettin ve bana bir iyilik yapıp yapamayacağımı merak ediyorum" gibi bir şey. – o zaman cevap bekle.

3. Adım "Bu uygulamadaki deneyiminizden memnun kaldığınızı yazmanız için birkaç dakikanızı ayırabilir misiniz? – Yorumlarınızı duymak ve diğer hastalara iletmek isterim".

Onlara ön tanımlı bir referans formu sunun, böylece onların takdir yorumlarını sadece hizmetinizle en mutlu oldukları noktaya yerleştirebilirler.

Bu haklı olmayabilir. & # 39; ve & # 39; burada & # 39; Senin için an ama bunu kendin için yapmalısın. Hastanın ağzında veya kapının içinden geçtiğinde kesinlikle bir matkapınız olmadığı kesin değildir. Hastalarla iyi bir ilişki kurduğunuzdan ve kaliteli bir hizmet sunduğundan emin olmalısınız.

Doğru Tatlandırıcı Kullanarak

Şimdi, diş hekimlerine hastalarına tatlı ya da çikolata sunmasını önermek için aptalca davranacağım – bu, sizin için durduğunuz her şeye karşı gelirdi. Benim bahsettiğim şey, insanların size referanslar vermesi için teşvikler.

Örneğin, tüm yeni hastalarınıza bir mesaj yolladınız ve bir referans talep ettiniz, ancak birçoğu size bir şey vermekten mutluluk duyacaktır. Muhtemelen niyeti vardı, ama hayat yoluna girmişti – bu, inanılmaz yoğun yaşlarda hepimizin başına geliyor.

Bunun etrafındakiler onları teşvik etmektir. Onlara geri dönüşü sağlamalarına yardımcı olmak için onlara ekstra destek verin. Uygulamanızda, tatilinizde veya bazı paranızda harcayabileceğiniz bir makbuz olabilir. Bunların hepsi, etkinliği için test edilmeli ve denenmelidir.

Teşviklerin, referans toplama sürecinizi nasıl artırabildiğini görün.

Sosyal kanıt, pratiğinizi artıracak ve size yeni hastaları götürecek bir şeydir. Ama her şey gibi, onları almanın etkili bir yolu var. Bazı şeyleri test edin ve hastalarınızın nasıl tepki verdiğini görün. Bahse girerim şaşıracaksın.