التسويق الرقمي

Digital Motion X-ray – Gelecek Burada

Rutin röntgen veya MRI testi, hasta yatmakta veya ayakta dururken görüntü üretir. Bu testler sırasında, ligamentlerdeki gerilmeler veya yırtıklar veya eklem kararsızlığı genellikle gözlemlenmemiş hareket aralığı nedeniyle teşhis edilmeden bırakılır. Bu durum hastaları rahatsız ediyor, çünkü durumlarının veya yaralanmasının gerçek doğası standart X-ışınları veya MRG ile ortaya çıkmıyor.

Dijital Hareket Röntgeni Nedir?

Dijital hareket röntgenleri teşhisinde yararlı araçlardır. ligamentous yırtılmasının yanı sıra, genellikle tespit edilmemiş standart X-ışınları veya MRG'lerde kalan eklem kararsızlıkları. Bu prosedür son yıllarda hastanın semptomlarına katkıda bulunan gizli yaralanmaların teşhisine yardımcı olmak için kullanılmıştır.

Doktorların omurgayı görmesini sağlayan optik ve dijital teknolojiyle eşleşen floro bazlı bir röntgen sistemi olan fonksiyonel bir görüntüdür. ve gerçek zamanlı olarak diğer eklemler. İşlem, hasta ayakta dururken ve ağırlık taşıma konumundayken gerçekleştirilir. Hasta, lateral servikal fleksiyon, lateral fleksiyon, eğik uzatma ve hareket çerçeveleri gibi farklı hareketler gerçekleştirirken her hareket VHS veya DVD'ye kaydedilir.

Doktorlar hareketsiz görüntüleri de istenen boyutta basabilir ve büyütebilir. Bu yorumlar, onaylı radyolog ve bir patoloji raporunun yanı sıra Hareket Segmenti Bütünlüğü Kaybı (LMSI) kaybının derecesini belirlemek için dijitalleştirmeye sahip bir biyometrik rapor ile okutulmaktadır.

Digital Motion X-ray çalışması servikal 26-ligamanlarındaki ligamentous alt yetersizlikleri. Ayrıca omuz, el ve el bileği ligantlarındaki anormallikleri teşhis etmek için kullanılır. Ligamentous hasarı hastalar için uzun vadeli etkilere sahiptir ve dijital hareketli röntgen kullanımı, doktorların hareketsiz görüntülerin standart röntgen veya MR görüntülerinin ötesini görmesini kolaylaştırır.

Ne Dijital Hareket Röntgeni Doktorlar ve Klinisyenler için mi?

Standart röntgenler ve MRG'ler normal bulguları ortaya çıkarır, ancak bu tıbbi prosedürler hareket halindeyken eklemdeki gerçek durumu size gerçekten söylemez. Örneğin, trafik kazası sonrası açıklanamayan boyun ve sırt ağrısı olan hastalar var ve çoğu zaman MRG yaralanmaya dair herhangi bir belirti göstermeyecek. Bu vakaların çoğunda, doktorlar faset eklemlerinde dijital hareket röntgeni ile dengesizliğe neden olan bir bağ yırtığının nesnel kanıtını alabilirler. Bunlar, açıklanamayan posterior sırt ağrıları, baş ağrıları ve hastaların trafik kazalarından sonra yaşadıkları diğer ağrılara neden olan şeydir.

Hareket sırasında eklem eklem muayenesi yapılıncaya kadar gerçekten kesin tanı konamaz ve hastalar da uygun tedavi olmadan bırakılır. onların durumu. Altta yatan sorunları anlayarak, doktorlar hastalarının ağrı ve yaralanmaları için daha fazla tedavi seçeneği bulabilir ve durum için mümkün olan en iyi sonucu bulabilirler.