التسويق الرقمي

Digital Out-of-Home Advertising, Client'inizi Hedeflemede Etkili

Dışarıdan yapılan reklamcılık, tüketicileri evlerinin veya ofislerinin dışına hedefleyen herhangi bir إعلان biçimidir. Ev dışında görülebilen, ancak genellikle tüketicilerle & # 39; görülen basılı, yayın veya çevrimiçi reklamcılık içermez. Evleri veya ofisleri. Evden ev dışı reklamcılık, tüketicilere, yolculuk halindeyken, örneğin işe giderken, nakliye sırasında, sırada beklerken vb. Ulaşmayı amaçlar.

Neden Evden Ayrılma

Tüketiciler evlerinde veya ofislerinde olduğunda, genellikle belirli bir faaliyette bulunurlar. Yemek, uyku, okuma vb. Olabilirler. Televizyon izlerken, bir dergi okurken veya İnternet'i kullanırken bile tüketiciler bir şeyler yapmakla meşguldürler. Geleneksel reklam biçimleri, tüketicinin neye uğradığı konusunda kesintiye uğradığında, tüketici bozulmaya eğilim gösterir ve genellikle uzakta bulunduğu içeriğe geri dönmek ister. Dijital Video Kayıt Cihazları gibi teknolojiler, tüketicinin reklam mesajlarının üzerinden atlamasına olanak tanır. Tüketici, reklamı yaşarken etkileşime girdiği zaman bile, tutumları, saldırı nedeniyle mesajı kabul etmeyebilir.

Bununla birlikte, ev dışındaki reklamlar söz konusu olduğunda, tüketiciler bir tren ya da otobüste oturuyor, trafikte sıkışmış ya da doktor ofisinde doğrultuda bekliyor olabilirler. Genellikle, geçiş dönemindeler ve zihinleri herhangi bir içerik tüketimi ile meşgul olmayabilir. Bu durumda, pek çok tüketici, eğlenceli reklam panoları veya ilginç reklam türleri gibi ev dışı reklamların görsel "eğlencelerini" hoş karşılar niteliktedir. Bu türden reklamların dijital formları dijital tabela, yani LCD, LED, plazma ekranlar veya reklamlar sunan projeksiyonlu görüntülerden oluşur.

Dijital reklamların, hareket halindeyken fakirlerin dikkatini çekme ve onları daha fazla korumaları daha olasıdır. Tüketicilere basılı ev dışı reklamlardan daha eğlenceli veya ilginç olma ihtimalleri daha yüksektir. Bu ve diğer çeşitli nedenlerden dolayı, çalışmalar dijital dışına reklamcılığın dijital olmayan formlara göre daha fazla bir ROI sağladığını göstermiştir.

Dinamik Statik

Dijital tabela, statik yerine dinamik olmanın ayrı bir yararı sunar. Bu, mesajın daha kolay ve sıklıkla değiştirilebileceği, videoların ve animasyonların görüntülenebileceği ve işaretlerin çevreleri ve izleyicileri uyarlayabileceği anlamına gelir. Bazı durumlarda bu tür reklamlar, ekranda gördükleriyle doğrudan etkileşimde bulunmak için dijital işaretlerde veya Bluetooth teknolojisinde SMS mesajları yayınlamak için cep telefonlarını kullanarak interaktif olarak çalışabilir.

Geleceğin Dalışı

Basitçe belirtmek gerekirse, dijital tabela geleneksel ev dışında reklamcılıktan daha ilginç, daha etkili ve daha esnektir. LCD ve plazma ekranlarının azalan maliyeti, dijital reklam biçimlerini daha erişilebilir ve daha uygun maliyetli hale getirdi. DVR gibi yeni teknolojiler tüketicilerin geleneksel reklam biçimlerini atlamayı kolaylaştırıyor. Ev dışında reklamcılık yeterli bir çözüm sunar. Bununla birlikte, içerik, taze, ilgi çekici ve etkin olmayı hedeflemelidir. Bu sayede, dijital ev dışında reklamcılık, reklamverenler için daha zorlu olabilir.