التسويق الرقمي

الطباعة الرقمية

Dijital Baskı, kağıt, fotoğraf kağıdı, film, kumaş ve plastik gibi fiziksel yüzeylerde dijital görüntüler üretme işlemidir. Bu teknolojiyi kullanarak, film negatif veya plaka yapım makinesi gibi herhangi bir ara malzeme kullanmadan doğrudan yazdırabilirsiniz. Bu sadece طبعة ve fotoğrafta en popüler yol haline gelmekle kalmıyor, aynı zamanda geleneksel fotoğrafçılığın kullandığı tüm kimyasalları önlediğinden çevre dostu.

Dijital baskı, baskı preslerini bilgisayarlara bağlar. Dijital baskıda ilk adım, görüntüleri bir bilgisayarda biçimlendirmektir. Film ve plaka yapma ihtiyacı da dahil olmak üzere sayısal baskı ile çok çeşitli mekanik işlemler ortadan kaldırılmıştır.

Dijital baskı, yazdırma araçlarına bağlı olarak iki ana bölüme ayrılır. Bu bölümler değişken görüntüleme ve doğrudan görüntüleme yöntemidir. Değişken görüntüleme, lazer yazıcı, mürekkep püskürtmeli yazıcı veya dijital baskı makinesini kullanır. Doğrudan görüntülemede, elektronik dosyalar baskı için filmler veya plakalar oluşturmak için kullanılır. Bilgisayar-Görüntü Saptayıcı, bilgisayardan basana (yaygın olarak dijital plak yapımı olarak bilinir) ve bilgisayardan basana basma çeşitli dijital görüntüleme teknikleridir.

Dijital baskı teknolojisinin, daha hızlı dönüş, maliyet etkinliği ve doğru provizyon da dahil olmak üzere geleneksel baskıya kıyasla birçok avantajı vardır. Dijital baskıda film yapımı gerekli değildir ve belgeleri kişiselleştirebilirsiniz. Yüksek çözünürlüklü görüntüler üretebilir. Dijital baskı, 500 baskın veya daha az miktarda en hızlı ve en uygun baskı tekniğidir. Kartları, çok sayfalı belgeleri, broşürleri, sat levhalarını, إعلان şeritlerini, el ilanları, video kutuları ve CD paketlemelerini hazırlarken sıklıkla kullanılır.