التسويق الرقمي

Dijital Fotoğrafın Avantaj ve Dezavantajları

1. Daha az maliyet

Dijital kameraların sağladığı avantajlardan biri, çok kullanışlı ve pratik olması gerçeğidir. Birinin artık film satın almamasına ve resimleri eski moda bir şekilde geliştirmesine gerek kalmayacağı için, uzun vadede daha az maliyet var. Sadece pilleri şarj etmek, makul büyüklükte bir bellek sopa almak ve gitmesi iyi olacaktı.

2. Daha iyi saklama

Fotoğrafçılar şimdi bilgisayarlarında ve CD'lerinde çekmiş oldukları resimleri saklar ve bellek sopasını tekrar tekrar kullanmalarını sağlar. Film rulolarını saklamaya ve parçalanmalarından endişelenmeye artık gerek yoktur.

3. Baskı kolaylığı

Dijital kameraların sağladığı bir diğer kolaylık, evde her türlü dosyayı basacağı gibi basılabilir olmasıdır.

4. Deneme ve Hata

Dijital kameraların sağladığı bir diğer kolaylık, fotoğraf çekildikten hemen sonra görüntüleyebiliyor ve iyi olmadığında silmeyi seçebilmesidir. Uzmanlara göre, bu fotoğrafçıları mahvediyor. Tekrar tekrar alarak yapabildikleri için, düğmeye basmadan önce atışlarını planlama disiplinini öğrenmezler.

Yine de, amatör fotoğrafçılar için, cennetteki mana gibidir, çünkü bunlar, kolayca iyi fotoğraflar çekip hatalarını görebilirler.

Dezavantajları

1. Bilgisayar okur yazarlığı ihtiyacı

Karanlık odada çalışmaya da aşina olmanız gereken film fotoğrafçılığına benzer bir şekilde bir miktar bilgisayar becerisine sahip olmanız gerekir. Sadece fotoğraf makinenizde çekeceksiniz, kamerayı çalıştırmak da küçük bir bilgisayar çalıştırmak gibidir. Fotoğraf makinenizin işlevlerini en üst düzeye çıkarmak için bilgisayarla okur-yazar olmalısınız.

2. Sanatçı kaybolur

Dijital fotoğraf makinesi kullanıldığında sanatçı ve kendiliğindenliğin kaybolduğu argümanı var, çünkü fotoğrafçılar çeşitli efektler kullanarak ateş etmiyor. Örneğin, bazıları arka planı bulanıklaştırmak için uğraşmazlar çünkü fotoğrafı fotoğrafı ve diğer grafik programlarında düzeltebilirler. Bilgisayarla bir çok şey yapabilir, kusurları silebilir, kırmızı gözleri düzeltebilir ve bazı özellikleri kesebilir.