التسويق الرقمي

Dijital Görüntüleme, X-Ray Görüntülemeyi Nasıl Geliştirdi?

1980'lerde, dijital görüntüleme tekniklerinin röntgene tanıtıldığı ve analogların dijital dönüştürücülere geleneksel floroskopik görüntü yoğunlaştırıcılarına getirildiği zamandı. X-ray dijital görüntülemenin yürürlüğe girmesinden bu yana kendi içinde yeniden diriliş ve gelişme gördü. Dijital x-ışını görüntüleri şimdi analog biçimde üretilen görüntülere kıyasla daha net ve net çıkıyor.

Dijital teknolojinin ortaya çıkmasıyla birlikte, sayısız floroskopik röntgen prosedürü bunlarda önemli gelişmeler gördü. Dijital teknoloji, böbrekler, beyin, bacaklar, kollar ve kalpteki kan damarlarına bakmak için anjiyografik prosedürler üzerindeki etkisini de göstermiştir.

Uzmanların inancına göre, geleneksel röntgen teknikleri önümüzdeki 10-15 yıl içinde dijital teknolojiye de yükseltilebilir. Aslında, bu dönemde sinema ekran sistemlerinin de dijitalleşmesi bekleniyor.

Şu anda, çevrimiçi olarak adlandırılan bir teknoloji fosfor plakası mevcuttur. Bunlar, röntgen enerjisini arttırmaya yardımcı olur ve ara işlem adımına ihtiyaç duyar, böylece depolanan bilgiler dijital bir görüntüye dönüşecek şekilde serbest bırakılabilir.

Dijital teknoloji, farklı türdeki röntgen sistemlerinin değerini nasıl kanıtlıyor?

Sadece filme benzer şekilde, daha düşük dozlu x ışınları yüksek kaliteli bir röntgen görüntüsünün elde edilmesine yardımcı olabilir. Bu görüntüler bir kez üretildikten sonra, bilgisayarlar bu resimleri işlemek veya geliştirmek için kolayca kullanılabilir. Ayrıca, bu görüntüler bir ağ üzerinden diğer iş yerlerine veya bilgisayar monitörlerine gönderilebilir. Çünkü aynı şey insanlara, alınan bilgileri paylaşma veya farklı tıbbi durumları teşhis etme konusunda yardımcı olmaktadır.

Kompakt optik diskler, doktorların dijital görüntüleri arşivlemelerine yardımcı olur. Ayrıca, depolama alanından büyük ölçüde tasarruf etmelerine yardımcı olan dijital teyp sürücülerini kullanabilirler. Bu aynı zamanda geleneksel bir röntgen filmi kitaplığı için gereken insan gücünden tasarruf edilmesine yardımcı olur.

Gelecekte bir referans olarak kullanmak üzere dijital görüntüleri almaya gelince elektronik bir arşiv kullanılabilir. Ayrıca, küçük meme kanserleri veya kalsifikasyonlar gibi daha az akut hastalıkları ancak önemli ölçüde yüksek çözünürlüklü bir filme sahip olduklarında gösterebilecek birkaç yöntem vardır. Ancak, bunlar henüz resme dahil değildir.

Ancak, bu kadar yüksek tanımlı bu tür dijital dedektörler geliştiriliyor ve bunların yakın gelecekte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şimdilik, dijital görüntüleme, göğüs biyopsi sistemleri alanında veya göğüs görüntülemede, yüksek çözünürlüklü bir filmin kullanılacağı kadar eşdeğer bir şekilde kullanılıyor.