التسويق الرقمي

Dijital İçerik Yazarı Kullanması Gereken Altı Ücretsiz Online Alet

Bir tomurcuklanan yazar veya her daim bir sanat eseri oluşturmaya çalışan bir emektar olsanız da kullanabileceğiniz çeşitli ücretsiz çevrimiçi araçlar vardır.

Yazarlar için en iyi altı ücretsiz yardımcı program tabanlı çevrimiçi araçlara hızlıca bakalım:

Dropbox – Bu ücretsiz hizmet, kullanıcıların 2 GB'a kadar veriyi depolamasına izin veriyor. bir klasör. Çok sayıda kelime belgesi ve düzenlenmiş sürümleri, bir yazarın hayatında ortak bir özellik haline geldiğinde, bu araç, bir gruptaki konsolide dosyaları korumanın mükemmel bir yoludur. İster bir şirkette ister bağımsız isterse bir şirkette çalışıyor olun, bu klasör, katılımcıların hareket halindeyken bilgilere erişmelerini sağlayan istemciler, koleksiyonlar ve diğer sahipler ile kolayca paylaşılabilir. Akıllı telefonların yanı sıra PC'lerde de mevcut olan bu şaşırtıcı bir şekilde aracı yapılandırmak için oldukça kullanışlıdır.

Kırmızı Oda – Özellikle sayfalarını tutabilen ve okuyucularıyla tanışan yazarlar için bir sosyal ağ olarak kabul edilir. Bu çeşitli bloglar, videolar, etkinlikler ve makaleler ile doludur. Kırmızı Oda'nın girişimi, ona erişiminiz ile artar. Ne kadar çok erişirseniz, o kadar çok hissedersiniz.

Evernote – Evernote, kullanıcıların belirli web sitelerinin bazı bölümlerini bilgisayardan not almanın yanı sıra not almasına olanak veren etkili bir çevrimiçi araçtır. Bu, bir cep telefonu aracılığıyla kullanmak istediğinizde bile kullanılabilir. Evernote ile ilgili bir diğer özellik ise, kullanıcının masaüstünden fotoğraf veya not almasını kolaylaştıran benzersiz bir arama aracına sahip olmasıdır.

Imagination Prompt Generator – Bu, yazarın bloğu gibi sorunlarla karşı karşıya kalan yazarlar için doğru bir ilham kaynağıdır. Bu tür yazılı engellere, çevrimiçi fikirlerin kullanılmasını isteyerek bir çözüm bulabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, hayal gücü istemi oluşturucusunu tıklamak ve "Tanrı'nın var olup olmadığı" gibi çeşitli fikirler üretmek. Mısır "Eğer evcil hayvan seninle konuşabilir miydi?"

EssentialPIM – Bu, içerik yazarlarının etkinliklerini, notlarını, yapılacak listelerini, fikirleri ve yorumları yazmayı yönetmeleri için önemli bir araç. Bu, yazılarınızı bir iPod veya Palm aygıtı ile veya Google Takvim Outlook ile bu konu için bile senkronize etme konusunda çok işlevli bir rol oynayan kapsamlı bir araç gibi davranır.

Google Takvim – Google Takvim, bir yazarın etkinlikleri paylaşabileceği yerdir. Editörünüz veya bazı iş ortaklarınız olsun, çevrimiçi takvim içeren bir etkinlikte bilgileri paylaşabilir veya sıfırlayabilirsiniz. Bu, diğer üretkenlik ve CRM araçlarıyla iyi çalışır. Burada olaylar çevrimiçi olarak saklanır ve internet erişimine sahip herhangi bir yerden görüntülenebilir. Bu temelde gruplar arasında paylaşım ve işbirliğini teşvik eder.

Çeşitli türlerde yazarlar için bir dizi çevrimiçi araç olsa da, önemli olan bunları doğru kullanmaktır. İnternet platformlarından ağ oluşturma web sitelerine kadar, bu tür araçların tedariği yeterlidir. Bir yazarın tek şartı bir gözlemcinin gözüne sahip olmaktır.