التسويق الرقمي

Dijital Kanalları Kullanarak Stratejik Pazarlama Doğru Yol

Eğer dijital kanallardan yararlanarak şirketinizin stratejik bir perspektifinden pazarlama yapmak veya iş yapmak istiyorsanız, önce size bazı tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Dijital çağda pazarlamayı yürütmenin bazı girişimlerini vurgulamaya çalıştığımız için burada yapmak üzere yola çıktık. Arama motoru ve sosyal medya pazarlama kampanyalarını tasarlarken, danışmanlarımızda görüldüğü gibi gözenle buluşan dijital pazarlama daha var.

Bir şirket [via its marketing personnel or use of third party agencies] ürününü ve hizmetlerini araştırdığında mevcut dijital pazarlamayı kullanıyor. gibi kanallar …

  • Video Pazarlama
  • E-posta Pazarlama
  • Arama Motoru Pazarlaması
  • Podcasting
  • Blogging
  • Sosyal Medya Pazarlaması
  • Mikro Bloglama

… tüm faaliyetlerin belirli dijital pazarlama kanalları aracılığıyla, seçilen hedef pazar sektörü müşterileriyle ilişki kurması amacıyla gerçekleştirilmesi gerekecek.

Yukarıda belirtilen ifadenin bir örneği olarak; Sosyal medya pazarlamasının kullanılması ve müşterilere reklamların sunulduğu ilişkili bir إعلان platformu kullanılarak bağlantı kurma kararı verilebilir. Belirli reklamların hazırlanması ve yürütülmesi sürecine girilmesi, hedef kitlenin kimin ilgilendiğini anlamasını gerektirir. Böylece, zamanla ilgili ürünlerle ilgilenmeyen kullanıcılara gösterilecek reklamların yayınlanması için zaman harcanmaz. Şirketin sunması gereken hizmetler. Hedefleme sürecinden geçmek, bir kişinin izleyicisinin nereye gideceğini belirleyecektir, böylece mesaj görüldüğünde görece daha kolaydır [or be interacted with].

Yayınlama ve ilgi uyandırıcı yayınlama ile birlikte sosyal medya pazarlama kanalında reklam yayınlarken içerik, bağlantı, takip ve diğer içerikleri yeniden yayınlama. Reklamların gerçekte, müşterinin beğenisini, ilgi alanlarını ve isteklerini gerçek anlamda ilgilendirdiğinden emin olmak önemlidir. Çünkü bu, tıklama oranını, etkileşimi ve reklamın kendisinin çalıştırılmasının gerçek maliyetine yol açan diğer faktörleri etkileyecektir.

dijital pazarlamanın bir yönü, gerçekten de, farklı formatlarda ve farklı platformlarda ve dijital pazarlama kanallarında kullanılmak üzere tek bir içerik parçası olarak etkili bir şekilde kullanılabilen kritik ve temel bir süreçtir. Örneğin. iyi yazılmış bir makale blog yazısı olarak kullanılabilir, daha sonra bir podcast için temel olarak kullanılabilir, aynı içerik parçası bir videoya dönüştürülebilir ve daha sonra birden fazla mikro blog içerik parçaları oluşturmak için kullanılabilir. Pazarlama mesajını istenen pazar segmentlerine ulaştırmak için her bir içerik, planlanan dijital pazarlama kanalları içinde kullanılmalıdır.

İçinde yaşadığımız dünya ile birlikte teknolojinin daha da etkinleşmesi; Bu, pazarlamacıların ve işletme sahiplerinin mesajlarını dünyanın her yerinde bulunan müşterilere sunmaları için fırsatlar yaratmaya devam ediyor. Ancak doğru bir şekilde yürütmek ve doğru mesajlarla başlamak önemlidir, en uygun dijital pazarlama kanalı [some of which are listed above]pazarlama mesajını doğru hedef kitlenin önüne koymak için kullanılır. Diğer bir deyişle, bir av tüfeği spreyi ve umut yaklaşımının aksine, hedefe yönelik bir yaklaşım kullanılmalıdır.

Günün sonunda dijital pazarlama hala bir pazarlama alt kümesidir ve kendi alt dijital pazarlama kanalları kümesine sahiptir. Stratejik dijital pazarlama yaklaşımı, bağlı kalındığında ve sonuçların ortaya çıkmasıyla birlikte şiddetle tavsiye edilir. Bu yaklaşım, iş tanıtımına bu yaklaşımı benimsemeye devam etmenin neden önemli olduğunu anlayacaktır.