التسويق الرقمي

Dijital Kaset Önlemleri: Normal, Lazer ve Dijital Kaset Önlemleri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Bant önlemleri, birçok meslekte çalışan esnek donanım yöneticileridir. Şu anda dijital ve lazer versiyonları da dahil olmak üzere farklı kaset önlemleri türlerinden birini seçebilirsiniz.

1868'de ilk patentli düzenli ölçüm cihazları hafif ve kompakttır. Genellikle yaylı içbükey metal bant ile yapılmış ve 8, 12, 16 veya 25 ayak uzunluğunda olabilir. Kullanıcıların ihtiyaçlarına bağlı olarak hem doğrusal hem de metrik adımlarla ölçüm yapmak için genellikle çift taraflıdırlar.

Dijital önlemler ortalama günlük kaset ölçütünün yükseltilmiş bir versiyonudur. Şerit ölçütünün sonunda metriğin veya doğrusal çizgilerdeki ölçümü okumak zorunda kalmamak yerine dijital ölçüm tüm işi yapar ve sizin için hesaplamaları yapar. Yapmanız gereken tek şey, hesaplanan sonuçları cihazınızın ekranından okumaktır. Birçok kişi dijital önlemlerden hoşlanıyor çünkü normal seleflerini kullanmakta zorlanmıyor ya da zorlanıyorlar.

Gerçekten iyi dijital önlemlerin daha serin özelliklerinden biri, boyutları üçgenlemek ve normal şartlar altında, kendi hesaplamanız son derece zor.

Lazer önlemleri, dijital olanlar gibi, normal bant sürümlerine göre daha kolay kullanımlı olarak düşünülür. Lazer teknolojisi, kesin ölçümleri belirlemek için tekrarlanan girişimler sırasında yaşanan hayal kırıklığını azaltacak hassas ve doğru ölçümler yapmak için kullanılır.

Lazer ölçüm cihazlarının geleneksel cihazlardan daha az stresli olduğu söylenirken, birçok dürüst yorumu bildirilen müşteriler bu tür donanım aygıtlarını kullanmada güçlük çekiyor. Lazer şerit ölçümü kullananlarda sorun yaşayanların genellikle düzgün hizalama yoluyla cihaz düzeyini korumakta zorluk çektiği görülüyor. Kaset önlemlerini düzgün şekilde ayarlama yöntemleri markadan markaya farklılık gösterdiğinden, bu bir sorun olması durumunda yardım için cihazın kullanım kılavuzunu kontrol etmeniz önerilir.

Kişisel ve profesyonel kullanımınız için seçtiğiniz herhangi bir dijital veya lazer bandı önlemi iyi, son derece profesyonel nitelikte olması gerekir. Aletlerinizin kalitesini düşürürse, köşelerden fiyata kesmek istemezsiniz. Çoğu profesyonelin güvenini taşıdığı varsayılan markaların arasında Lufkin, Starrett ve Stanley bulunur; bunlardan hepsi çevrimiçi veya yerel donanım mağazasında satın alabilirsiniz. Mümkünse, her ürünün müşteri yorumlarını okumayı unutmayın; bu nedenle, satın almadan önce donanım aygıtınızdan neler bekleyeceğinizin küçük bir resmi boyayabilirsiniz.